پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
یکشنبه ۰۲ تیر ۹۸ | ۲۱:۵۸

عضو ارشد حزب الله لبنان: ترامپ در یک تنگنای راهبردی گرفتار شده است

ایرنا – شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی جنبش حزب الله لبنان گفت: «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در یک تنگنای راهبردی، سرگردانی و دستپاچگی گرفتار شده است. به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، قاووق روز یکشنبه افزود: اگر پاسخ ایران را بدهد با مشکل روبرو می‌شود و اگر پاسخ ندهد باز دچار مشکل می‌شود، اگر […]ایرنا – شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی جنبش حزب الله لبنان گفت: «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا در یک تنگنای راهبردی، سرگردانی و دستپاچگی گرفتار شده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی لبنان، قاووق روز یکشنبه افزود: اگر پاسخ ایران را بدهد با مشکل روبرو می‌شود و اگر پاسخ ندهد باز دچار مشکل می‌شود، اگر همین شیوه را ادامه دهد به نتیجه‌ای نخواهد رسید و اگر ادامه ندهد باز شکست خورده است.

وی با بیان اینکه ترامپ باید میان بد و بدتر یکی را انتخاب کند، اظهار داشت: ۱۰ دقیقه ادعایی ترامپ، کاخ سفید را رسوا کرد و پوشالی بودن پنتاگون، کاخ سفید و کنگره را نشان داد و ایران را به عنوان قدرتی که هیمنه آمریکا را در هم شکسته معرفی کرد.

قاووق گفت: رئیس جمهوری آمریکا می‌تواند سران کشورهای بزرگ را خوار کند و پادشاهان و سران کشورهای عربی را به ذلت بکشاند ولی هنگامی که نامه اش به رهبر انقلاب اسلامی رسید، خوار و ذلیل شد و این صحنه نشانه عزت و قدرت امت اسلامی است درحالی که صحنه دیدار وی با «محمد بن سلمان» مایه ننگ و خواری امت است و تفاوت این دو صحنه بسیار است.

وی بیان کرد: آمریکا امروز از پایداری غیرقابل انتظار رهبران و ملت ایران شگفت زده شده و درک کرده است که فشارهای اقتصادی، ایران را تسلیم نخواهد کرد و به بن بست رسیده و راهی برای خروج از این وضعیت ندارد.

عضو شورای مرکزی جنبش حزب الله لبنان اظهار داشت: پایداری و مقاومت بی نظیر ملت، سپاه پاسداران و رهبری ایران، جهان را شگفت زده کرد و محاسبات امریکا، عربستان، امارات، بحرین و رژیم صهیونیستی را برهم زده است.

قاووق اضافه کرد: آنها امروز در پشت درهای بسته اعتراف می‌کنند که سیاست فشار بر ایران شکست خورده و نمی‌دانند که چه کار باید بکنند.
وی تصریح کرد: ترامپ گمان می‌کرد با تحریم اقتصادی می‌تواند مردم را از حزب الله دور کند ولی گزارش‌هایی که امروز از سفارت امریکا به کاخ سفید فرستاده می‌شود حاکی از آن است که تحریم‌های شدید علیه حزب الله فقط مشروعیت و مقبولیت آن را در لبنان و منطقه افزایش داده است.

قاووق بیان کرد: ما امروز شاهد معادله جدیدی هستیم و ایران محور مقاومت را به سوی پیروزی بزرگ و بی نظیری در تاریخ و منطقه هدایت می‌کند.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران با پیروزی‌ها و دستاوردهای خود قدرت محور مقاومت را در لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و یمن و منطقه افزایش می‌دهد و با پیروزی خود، مقاومت را تقویت و مثلث آمریکا، عربستان و رژیم صهیونیستی را تضعیف می‌کند.
عضو شورای مرکزی جنبش حزب الله لبنان گفت: لبنان باید نسبت به این چالش‌ها و اهداف رژیم صهیونیستی در منطقه هوشیار باشد بویژه اینکه هنگامی که ترامپ از حمله به ایران سخن گفت، رژیم صهیونیستی آماده شد و ارتش خود را به حالت آماده باش درآورد و این نشان دهنده پیوستگی صحنه‌ها و اهداف خصمانه این رژیم است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: