چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
سه شنبه ۰۴ تیر ۹۸ | ۱۵:۰۹

۳۱ نماد بورسی فعلا متوقف هستند+ جدول

به گزارش فارس، برخی از نمادهای معاملاتی شرکتهای حاضر در بورس اوراق بهادار تهران براساس پیام ناظر بازار و طبق قوانین و مقررات موجود، مشمول توقف و یا تعلیق نماد می‌شوند. به گفته مجید نوروزی معاون ناشران و اعضای بورس اوراق بهادار تهران از دلایل مهم توقف نمادها این است که صورت‌های مالی حسابرسی شده […]


به گزارش فارس، برخی از نمادهای معاملاتی شرکتهای حاضر در بورس اوراق بهادار تهران براساس پیام ناظر بازار و طبق قوانین و مقررات موجود، مشمول توقف و یا تعلیق نماد می‌شوند.

به گفته مجید نوروزی معاون ناشران و اعضای بورس اوراق بهادار تهران از دلایل مهم توقف نمادها این است که صورت‌های مالی حسابرسی شده شش ماهه شرکت‌های حاضر در بورس یا ارائه نمی‌شود و یا اینکه با تأخیر قابل توجه ارائه می‌شود که در مرحله اول دو ماه و سپس یک ماه دیگر فرصت داده می‌شود و بعد از آن طبق مقررات بورس نماد معاملاتی آن شرکت متوقف می‌شود.

بنابراین آخرین فهرست نمادهای متوقف بازار نرمال بورس که از سوی شرکت بورس اوراق بهادار تهران منتشر شده، تا روز دوشنبه ۳ تیرماه ۹۸ تعداد ۳۱ نماد بورسی متوقف بودند که قدیمی‌ترین نماد متوقف به نام آ کنتور۱ مربوط به شرکت کنتورسازی ایران بوده که در بازار اول حضور دارد و تعلیق نماد معاملاتی آن از ۱۳ شهریور ۹۵ صورت گرفته است.

به گفته صحرایی مدیر عامل بورس تهران باز شدن نماد آکنتور به شرط اجازه مقام قضایی بعد از رسیدگی به پرونده در دادگاه است.

همچنین نماد ختور۱ مربوط به رادیاتورسازی ایران در بازار دوم به دلیل برگزاری مجمع از ۲۹ خرداد ۹۸ متوقف است.

نماد های‌وب۱ مربوط به داده گستر عصر نوین در بازار دوم به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف همچنان از ۲۲ خرداد ۹۸ متوقف است. 

همچنین نماد بانک انصار (وانصار ۱) که در بازار اول نرمال حضور داشت، به خاطر مصوبه سران سه قوه مبنی بر ادغام بانک‌های نیروهای مسلح در بانک سپه از ۶ مرداد ۹۷ متوقف است و دارندگان سهام وانصار طبق اطلاعیه اعلام شده باید سهام در اختیار خود را به قیمت اعلام شده بفروشند.

نماد ولیز۱ مربوط به لیزینگ ایران در بازار اول بورس به خاطر برگزاری مجمع عمومی سالانه از ۲۱ خرداد امسال متوقف است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: