دوشنبه 27 دسامبر 10 | 10:09

گزارش مستند حماس در سالگرد جنگ ۲۲ روزه اسرائیل علیه غزه

گردان های عز الدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) همزمان با قرارسیدن سالروز جنگ فرقان ( 22 روزه ) گزارشی آماری از میزان شهدای حماس و همچنین عملیاتهای ضد صهیونیستی این جنبش ارائه کرد.


گردان‌های عز الدین قسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) همزمان با قرارسیدن سالروز جنگ فرقان ( 22 روزه ) گزارشی آماری از میزان شهدای حماس و همچنین عملیات‌های ضد صهیونیستی این جنبش ارائه کرد.

ابوعبیده سخنگوی رسمی گردانهای القسام این گزارش‌ها را در سه محور اصلی منتشر کرد که شامل آمارهای رسمی، اعلام عملیات‌های جهادی این گردان‌ها برای نخستین بار و همچنین موضع آن ( القسام ) درباره تهدیدات اخیر صهیونیستی است تهدیداتی که به تازگی به طور ملموسی رو به افزایش است.

ابوعبیده در این گزارش آماری گفت: «گردان های عزالدین قسام از همان ابتدایی که دست به عملیات مسلحانه زد بیش از 1808 شهید تقدیم کرده است، 144 نفر از آنان قبل از انتفاضه شهید شدند، 610 نفر از آنان مربوط به انتفاضه اول تا پایان سال 2005 می شود. از آغاز سال 2005 تا پایان سال 2010 نیز نزدیک به 1053 شهید تقدیم راه فلسطین کرد است.»

بر اساس این گزارش « شمار کلی شهدای القسام 1469 شهید در نوار غزه و 335 شهید در کرانه باختری و 4 شهید خارج از سرزمین فلسطین است.»
در این گزارش آمده است که 53 شهید در عملیات شهادت طلبانه ، 119 نفر در پی عملیات های تروریستی صهیونیست ها و 99 نفر به دست نیروهای امنیتی جنبش فتح و 68 نفر دیگر بر اثر عملیات تجاوزگرانه صهیونیست ها به مقام رفیع شهادت رسیدند.

ابو عبیده همچنین در ادامه ارائه گزارش آماری تاکید کرد، درباره عملیات های جهادی باید بگویم که گردان های عز الدین قسام تاکنون بیش از 1115 عملیات جهادی در شکل های مختلف انجام داده است که 32 درصد از آنان مربوط به سال 2006 به بعد می شود.

وی تشریح کرد: ” مجموع موشک هایی که گردان های عز الدین قسام تاکنون به سوی صهیونیست ها شلیک کرده است 1981 موشک است و علت آن واکنش به تجاوزگری های پیاپی نظامیان اسرائیلی بر ضد ملت فلسطین می باشد.

سخنگوی این گردان های اظهار داشت: ” از اغاز سال 2006 تا پایان سال 2010 حملات موشکی بر ضد صهیونیست ها افزایش یافته است و بیش از 68 درصد از مجموع موشک هایی را شامل می شود که طی سال های گذشته شلیک شده است و این افزایش نتیجه افزایش تجاوزگری های صهیونیست ها در دوره زمانی مذکور ( 2006 به بعد ) می باشد.

بر اساس این گزارش ، خسارت ها و تلفات صهیونیست ها ناشی از عملیات های مختلف نیروهای مقاومت فلسطین ( گردان های عز الدین قسام ) در طول 23 سال گذشته شامل 1363 کشته و بیش از 6378 زخمی است.
گردان های عزالدین قسام تاکنون 24 عملیات برای ربودن صهیونیست ها انجام داده است که برخی از آن ها موفقیت آمیز و برخی دیگر ناکام بوده است که آخرین آن ها عملیات ژوئن سال 2006 بود.

در این گزارش همچنین آمده است که گردان های عز الدین قسام شماری از عملیات های جهادی و شهادت طلبانه ای را که قرار بود انجام دهند به دلیل شرایط امنیتی مربوط به سلامت مجاهدان و امنیت تحرکات آنان و همچنین حفظ جان خانواده های آنان به تاخیر انداخته یا لغو کردند.

ابو عبیده گفت: ” شرایط برادران مبارز و جهادی در کرانه باختری رود اردن شرایط خاصی است که بعضا اعلام برخی از عملیات ها را به تاخیر می اندازد ، چه بسا صهیونیست ها از طریق شیوه های مختلف تلاش می کردند ما را فریب دهند تا این عملیات ها را اعلام کنیم و یکی از این شیوه ها این بود که برخی از گروه ها و گردان های دیگر را مسئول عملیات های جهادی معرفی می کردند تا ما را وادارند اعلام مسئولیت کنیم و علنا آن را بر عهده بگیریم.”

عملیات های جهادی که گردان های عزالدین قسام رسما مسئولیت اجرای آن را بر عهده گرفته است شش عملیات است که بر اثر آن 15 نظامی صهیونیستی به هلاکت رسیدند و 47 نفر دیگر مجروح شدند و این آمار مربوط به فاصله زمانی بین سال های 2005 و 2010 است و این عملیات ها عبارتند از:

1- عملیات ” حجای ” : 24 ژوئن سال 2005 اتفاق افتاد و در آن یک ایستگاه اتوبوس حامل نظامیان صهیونیستی در شهرک ” حجای ” در شرق الخلیل هدف قرار گرفت که بر اثر آن دو نظامی صهیونیستی کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند.

2- عملیات ” عتصیون ” : این عملیات در تاریخ 17 / 10/ 2005 در سالروز کشتار حرم ابراهیمی رخ داد و در آن مجاهدان گردان های عز الدین قسام به سوی اتوبوس های حامل نظامیان صهیونیستی در ورودی شهرک ” عتصیون ” نزدیک الخلیل تیراندازی کردند و 3 نظامی را به هلاکت رساندند و 4 نفر دیگر را زخمی کردند.

3- عملیات ” البلده القدیمه ” در الخلیل که ژوئیه سال 2005 صورت گرفت و در بر اثر تیراندازی نیروهای مقاومت دو نظامی صهیونیستی به شدت زخمی شدند.

4- عملیات قهرمانانه ” جبل سنداس ” : این عملیات جهادی 16 دسامبر سال 2005 به وقوع پیوست و در آن مجاهدان القسام یک خودرو صهیونیست ها را در شهرک ” کریات اربع ” در منطقه معروف به ” جبل سنداس ” در الخلیل هدف قرار دادند و در آن یک نظامی صهیونیستی کشته شد و دو نفر دیگر زخمی شدند.

5- عملیات قهرمانانه القدس که علاء هشام ابو ادهیم از منطقه ” الجبل المکبر ” در بیت المقدس در تاریخ 6 مارس 2008 انجام داد . این عملیات بر ضد آموزشکده نژادپرستانه ” هراف ” صورت گرفت مدرسه ای که صهیونیست های افراطی جلاد از آن فارغ التحصیل می شوند. ابو ادهیم این عملیات را در واکنش به کشتار غزه در مارس 2008 انجام داد و در آن 8 صهیونیست به هلاکت رسیدند و بیش از 30 نفر دیگر زخمی شدند.

6- عملیات ” الحریه ” : گردان های عز الدین قسام مسئولیت اجرای این عملیات شهادت طلبانه را نیز بر عهده گرفت و آن را واکنشی به جنایت صهیونیست ها در حمله به ناوگان آزادی بر شمرد و در آن یک نظامی صهیونیستی کشته شد و یک نفر دیگر به شدت زخمی شدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.