یکشنبه 01 نوامبر 20 | 17:21

کشتی سواری در استانبول ممنوع

رپرتاژآگهی- استانبول یک شهر ساحلی و یکی از مهم ترین مناطق گردشگری در کشور ترکیه است. هر چند مرکز ترکیه، شهر آنکارا است با این حال شهرت تجاری و گردشگری شهر استانبول بیشتر بوده و به همین علت این شهر در میان مسافران داخلی و گردشگران خارجی محبوبیت بیشتری نسبت به آنکارا دارد. این محبوبیت […]


رپرتاژآگهی- استانبول یک شهر ساحلی و یکی از مهم ترین مناطق گردشگری در کشور ترکیه است. هر چند مرکز ترکیه، شهر آنکارا است با این حال شهرت تجاری و گردشگری شهر استانبول بیشتر بوده و به همین علت این شهر در میان مسافران داخلی و گردشگران خارجی محبوبیت بیشتری نسبت به آنکارا دارد. این محبوبیت منجر به توسعه روز افزون این شهر در دهه های قبل شده و هم چنان نیز شاهد افزایش و رونق گردشگری در این شهر هستیم. بخش قابل توجهی از مرزهای استانبول را خطوط ساحلی دریای سیاه و دریای مرمره تشکیل می دهد. تنگه بسفر که از بخش های میانی استانبول می گذرد، این دو دریا را به یکدیگر متصل نموده و از استانبول یک شهر ساحلی با جذابیت های بسیار زیاد ساخته است. این شهر هم اکنون علاوه بر کشورهای آسیایی، مبحبوبیت بسیار زیادی در میان گردشگران اروپایی و حتی آمریکایی دارد.

امکانات رفاهی و گردشگری بسیار زیادی در این مناطق تعبیه شده اند، بسیاری از این امکانات شامل تفریحات آبی بوده و در ایام تابستان و روزهای گرم قادر به استفاده از آن ها خواهید بود. شاید برای شما سوال شده باشد که چرا این مقاله با موضوع ممنوع بودن کشتی سواری در استانبول مطرح شده است؟ این سوال را در بخش های بعدی پاسخ داده و علت آن را بیان می کنیم.

کشتی سواری، تفریحی دلنشین در استانبول

کشتی سواری همواره یکی از بهترین تفریحات ممکن در نقاط ساحلی است که عمق آب های آن از یک میزان استاندارد برخوردار باشد. امروزه کشتی سواری به عنوان یکی از مهم ترین تفریحات آبی در سراسر جهان و به خصوص نقاط نزدیک به خط استوا شناخته می شود. به عنوان مثال می توان به جزیره کیش اشاره نمود که کشتی سواری را به عنوان لوکس ترین و گران ترین تفریح این جزیره معرفی نموده است.

بسیاری از مسافران شهر استانبول نیز علاقه خاصی به کشتی سواری در سواحل این شهر دارند. استانبول سواحل بسیار زیادی دارد و در اغلب آن ها امکانات مناسب جهت تفریحات آبی و به خصوص کشتی سواری فراهم شده است. با توجه به نظرات کاربران نیز می توان از کشتی سواری به عنوان دل نشین ترین تفریح در این شهر نام برد. بله! یک تفریح دل نشین و نه هیجان انگیز؛ اغلب مسافران پس از لذت بردن از تفریحات مهیج در این شهر به سمت یک تفریح مناسب و آرامش بخش شتافته و اصولا کشتی سواری را انتخاب می کنند اما بهتر است شما به سمت این تفریح نرفته و از آن منصرف شوید.

چرا نباید در استانبول کشتی سواری کنیم؟

هوای طوفانی و آب های مواج جهت کشتی سواری مناسب نیستند. اگر در فصل تابستان به ترکیه مسافرت می کنید، پیشنهاد می کنیم لذت کشتی سواری در آب های تنگه بسفر را از دست ندهید، اما فصل زمستان و برخی از ایام سال، در فصل پاییز و اوایل بهار شرایط مناسبی جهت کشتی سواری در ترکیه وجود ندارد، با این حال، متاسفانه تورهای کشتی سواری در روزهای نامناسب نیز فعال بوده و با اهداف اقتصادی، خطرات بسیار زیادی را برای مسافران به دنبال دارند. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم، فصل زمستان به هیچ وجه زمان مناسبی جهت استفاده از تفریحات آبی در کشور ترکیه نیست. متوسط دمای این کشور در مقایسه با اغلب کشورها سردتر بوده و بنابراین می توان به راحتی فهمید که زمستان های آزار دهنده ای در این کشور برای ایرانیان وجود دارد.

نگران نباشید! تفریحات و سرگرمی هایی که با عنوان امکانات گردشگری در ترکیه وجود دارند به قدری زیاد هستند که حتی در فصل زمستان نیز شرایط مناسبی جهت مسافرت به استانبول و دیگر شهرهای ترکیه وجود دارد. بنابراین پیشنهاد می کنیم در فصل زمستان از دیگر تفریحات موجود بهره مند شده و تا حد امکان از تفریحات آبی و به خصوص کشتی سواری پرهیز کنید.

هزینه های کشتی سواری در شهر استانبول

کشتی سواری یکی از گران ترین و لوکس ترین تفریحات آبی در سطح جهان است. حتی در جزیره کیش، کشتی سواری گران ترین تفریح ممکن بوده و امکان استفاده از آن برای بسیاری از مسافران وجود ندارد. در شهر استانبول، کشتی سواری و هزینه های آن از  یک کشتی و برنامه های تورگردی آن با دیگر کشتی ها و برنامه های تورگردی آن ها متفاوت است. قیمت کشتی های کروز با توجه به امکانات آن ها و ساعات مربوطه ممکن است تا پنج برابر افزایش یابد. میزان هزینه ها به شما و بودجه ای که برای تفریح بر روی آب های تنگه بسفر کنار گذاشته اید بستگی دارد. قطعا استفاده از کشتی های لوکس به هزینه های بیشتری نیاز دارد، با این حال می توانید از طریق تور استانبول لحظه آخر راهی این شهر شده و با کاهش هزینه ها، از امکانات گردشگری بهتر و لوکس تری استفاده نمایید.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت پاسخ مناسب به سوالات خود در خصوص مسافرت به شهر استانبول می توانید به وب سایت lahzeakhar مراجعه کرده تا پیش از شروع مسافرت به استانبول، دیدگاه جامعی در خصوص این شهر و هزینه های مربوط به آنجا به دست آورید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: