یکشنبه 08 نوامبر 20 | 11:08

چه انتظاری از خدمات آنلاین پزشکی باید داشته باشیم؟

سامانه‌های اینترنتی پزشکی، می‌توانند مجموعه‌ی ویژه‌ای از خدمات مرتبط با حیطه سلامت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بیایید نگاهی به ویژگی‌های مثبت مشاوره آنلاین سلامت داشته باشید.


رپرتاژآگهی-شاید بتوان ورود و رواج اینترنت را انقلابی حتی بزرگ‌تر از ورود برق به زندگی مردم دانست. همان‌طور که بعد از اختراع شدن لامپ‌های برق زندگی تاریک افراد روشن شد، اینترنت نیز شکل زندگی ما را کاملاً دگرگون کرده است. ما می‌توانیم با کمک اینترنت به شکل بسیار ساده‌تر کارهای روزمره‌ی خود را به انجام برسانیم. یکی از هدایای اینترنت و شبکه آنلاین جهانی برای افراد، خدمات اینترنتی سلامت است. حالا افراد می‌توانند انواع خدمات آنلاین پزشکی را دریافت نمایند.

سامانه اینترنتی دکتر ساینا ارائه‌دهنده خدمات پزشکی مختلفی از طریق شبکه جهانی اینترنت است. این سامانه با داشتن بیش از ۴۵۰ متخصص در حیطه‌های پزشکی مختلف می‌تواند به شما برای محافظت از جسم و روان خود کمک کند. می‌توانید برای کسب اطلاعات به دکتر ساینا مراجعه کنید. اما یک سامانه ارائه‌دهنده‌ی خدمات پزشکی آنلاین باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در این نوشته نگاهی دقیق‌تر به این مبحث خواهیم داشت.

ویژگی‌های سامانه آنلاین پزشکی

سامانه‌های اینترنتی پزشکی، می‌توانند مجموعه‌ی ویژه‌ای از خدمات مرتبط با حیطه سلامت را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بیایید نگاهی به ویژگی‌های مثبت مشاوره آنلاین سلامت داشته باشید.

در دسترس بودن پزشک در هر زمان و مکان

اولین موضوعی که باعث می‌شود افراد ترجیح دهند به شکل آنلاین یا تلفنی با کمک گرفتن از سامانه‌هایی مانند دکتر ساینا با پزشک مشاوره داشته باشند این است که مشاوره آنلاین در دسترس تر از ویزیت حضوری است. معمولاً برای ویزیت حضوری پزشک افراد باید از قبل وقت رزرو کنند، در روز موعد چند ساعت را برای رفت‌وبرگشت به مطب پزشک کنار بگذارند و در اتاق انتظار منتظر نوبتشان بمانند. در دنیای پرسرعت امروز که مشغله بسیاری از افراد زیاد است، امکان تخصیص دادن این مدت‌زمان صرفاً برای مشورت با پزشک وجود ندارد.

همچنین برخی از افراد در محلی زندگی می‌کنند که دسترسی به متخصص می‌تواند مشکل باشد و شاید حتی لازم باشد برای مراجعه به پزشک به شهر دیگری سفر کنند. برای این افراد استفاده از خدمات اینترنتی دکتر ساینا مکمل مناسبی برای مراجعه به پزشک است. با مراجعه به وب‌سایت دکتر ساینا می‌توانید پزشک متخصص موردنظر خود را پیدا کنید و با او مشاوره داشته باشید. در صورتی که پزشک صلاح ببیند شما را برای ویزیت حضوری ارجاع خواهد داد.

امنیت بالا

یکی دیگر از مزیت‌های سامانه‌هایی مانند دکتر ساینا این است که امنیت بالایی را ارائه می‌دهند. اولین نکته این است که از نظر سلامتی امن هستند. مطب پزشک و اتاق‌های انتظار بسیار آلوده است و ممکن است موجب شود فرد به بیماری‌های مختلفی ابتلا پیدا کند. اما برای مثال دکتر ساینا با ارائه‌ی خدمات اینترنتی و تلفنی به کاهش احتمال انتقال آلودگی کمک می‌کند. علاوه بر این، بسیاری از افراد به دلیل عارضه‌های خاص جسمانی و روانی از مراجعه حضوری به پزشک مضطرب می‌شوند و محیط جدید و رو در رو شدن با فردی غریبه برایشان استرس‌زا است. این اضطراب ممکن است در روند ویزیت نیز وقفه و اختلال ایجاد کند. با استفاده از خدمات دکتر ساینا می‌توانید از محیط امن منزل خود و در آرامش و راحتی کامل با پزشک مشورت داشته باشید.

انتظارات کاربران از خدمات آنلاین پزشکی

با توجه به ویژگی‌هایی که برای سامانه‌های خدمت‌رسانی پزشکی مانند دکتر ساینا ذکر شد، به نظر می‌رسد استفاده از مشاوره آنلاین بتواند به سلامت افراد کمک کند. وجود امکان دریافت مشاوره آنلاین پزشکی باعث می‌شود بیماران کمتر مشاوره‌های پزشکی را پشت گوش بیندازند. از آنجایی که بسیاری از عارضه‌ها در مراحل اولیه قابل‌درمان هستند، انجام مشاوره در سریع‌ترین زمان ممکن می‌تواند برای افراد نجات‌بخش باشد. اما کاربران انتظاراتی از سامانه‌های خدمات پزشکی دارند و این سامانه‌ها باید بتوانند معیارهای خاصی داشته باشند.

پاسخگویی ۲۴ ساعته تیم پشتیبانی

یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌هایی که کاربران به دنبال آن هستند، پاسخگویی سریع و امکان پیگیری درخواست‌ها در اسرع وقت است. سامانه اینترنتی دکتر ساینا در این زمینه تلاش کرده است بهترین خدمات را ارائه کند. امکان دسترسی بیست‌وچهار ساعته به سیستم پاسخگویی این سامانه وجود دارد و کاربران می‌توانند پیشنهادات و انتقادات خود را ارائه کرده و مشکلات خود را پیگیری کنند. همچنین در صورت عدم رضایت فرد از مشاوره، هزینه‌ی آن به فرد بازگردانده می‌شود.

ارائه اطلاعات صحیح

نکته دیگر این است که باید اطلاعات ارائه شده درباره پزشکان باید صحیح باشد. در این زمینه نیز سامانه دکتر ساینا تلاش کرده است انتظارات افراد را فراهم کند. با مراجعه به این سامانه لیستی از پزشکان را مشاهده خواهید کرد و با در نظر گرفتن اطلاعات پروفایل هر پزشک و همچنین خواندن نظر دیگر کاربران می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

قابل اعتماد بودن

از آنجایی که موضوع سلامت و پزشکی بسیار تخصصی است، نمی‌توان به هر کس برای مشورت اطمینان کرد. خبر خوب این است که تمام پزشکان و متخصصان فعال در سامانه دکتر ساینا توسط تیم تخصصی این سامانه بررسی می‌شوند و صلاحیت علمی و تجربی آن‌ها تحت تایید قرار می‌گیرد تا با خیال راحت بتوانید به متخصصان اعتماد کنید.

سامانه اینترنتی دکتر ساینا اولین استارتاپ در حوزه پزشکی در ایران است و می‌توانند دسترسی شما به متخصصان مختلف حوزه سلامت را امکان‌پذیر نماید. برای دریافت خدمات از این سامانه می‌توانید به وب‌سایت دکتر ساینا به نشانی www.drsaina.com مراجعه کنید. همچنین امکان استفاده افراد از اپلیکیشن دکتر ساینا وجود دارد.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: