شنبه 14 نوامبر 20 | 09:52

چرا باید زبان یاد بگیریم ؟

محصلانی که قصد ادامه تحصیل در کشوری دیگر را دارند، یا باید به زبان کشور مقصد و یا به یک زبان بین المللی مسلط باشند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند، باید حداقل نمره امتحانات بین المللی زبان انگلیسی یعنی آیلتس (IELTS) و یا تافل (TOFLE) آکادمیک را داشته باشند.


یادگیری زبان دارای مزایایی برای افراد بخصوص جوانان می باشد. یکی از این مزایا این است که افراد می توانند به کشورهای خارجی سفر کنند. کسانی که قصد مهاجرت بدلیل ادامه تحصیل یا کار به کشور دیگری را دارند، دانستن زبان الزامی بوده تا بتوانند با افراد خارجی ارتباط برقرار کرده، ادامه تحصیل داده، و شغلی پیدا کنند.

محصلانی که قصد ادامه تحصیل در کشوری دیگر را دارند، یا باید به زبان کشور مقصد و یا به یک زبان بین المللی مسلط باشند. دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان را دارند، باید حداقل نمره امتحانات بین المللی زبان انگلیسی یعنی آیلتس (IELTS) و یا تافل (TOFLE) آکادمیک را داشته باشند.

عوامل موثر در یادگیری زبان

در یادگیری زبان، عواملی وجود دارند که باعث پیشرفت زبان می شوند. اولین عامل، وجود یک مدرس وظیفه شناس است که باید به زبان آموزانش مطالبی را آموزش داده که چهار مهارت اصلی زبان را پوشش دهند. همچنین، برنامه ریزی، تعیین تکالیف، جزو وظایف یک معلم هستند. دومین عامل، داشتن منابع معتبر آموزشی می باشد که باعث می شود زبان آموزان زبان را درست و با کیفیت بیاموزند.

انواع روش های یادگیری زبان

برای یادگیری یک زبان متدهای گوناگونی وجود دارند که به تقویت چهار مهارت اصلی (گفتاری، شنیداری، نوشتاری، و خوانداری) زبان آموزان کمک خواهند کرد.

یکی از این متدها، برای تقویت مهارت های نوشتاری و گفتاری، جمله سازی می باشد. مدرسین در هر درسی باید ساختار و کاربرد قواعد دستوری و تعدادی واژه و اصطلاح کاربردی مرتبط را آموزش دهند. زبان آموزان باید جملات کوتاه و بلند نوشته و آن ها را از حفظ بگویند تا آموخته ها در خاطرشان ثبت شود.

زبان آموزان می توانند با تماشای یک ویدئو، یک فیلم و گوش دادن آهنگ های خارجی، توصیف یک تصویر، یک ویدئو، ارائه دادن درباره موضوعی، و مکالمه کردن با یک فرد با لغات و اصطلاحات جدید آشنا شده و مهارت شنیداری و گفتاری خود را تقویت کنند.

یکی از بهترین راه های پیشرفت مهارت شنیداری، روش Transcribe است که فرد ابتدا به صوتی چند بار گوش داده و بعد جمله به جمله آن را متوقف کرده و می نویسد. وقتی کل صوت را نوشت، بار دیگر، صوت را از اول اجرا و به متن خود نگاه می کند تا جاهای خالی را پر کرده و اشتباهاتش را اصلاح نماید. مدتی بعد، زبان آموز باید دوباره به آن گوش دهد و بدون توقف، هر آنچه که می شنود را یادداشت کند. از این طریق، گوشش به تلفظات گوناگون عادت و صحبت کردنش سریعتر می شود.

آموزش آنلاین زبان و مزایای آن

در آموزش آنلاین زبان، مدرس زبان در یک سمت، و یک یا چند زبان آموز در سمت دیگر با دستگاهی الکترونیکی توسط اینترنت به یکدیگر متصل می شوند. استاد می تواند بدون محدودیت زمانی و مکانی در کلاس های آنلاین زبان به زبان آموزان خود زبانی را بیاموزد.

یادگیری مجازی زبان می تواند به زبان آموزان کمک کند تا در زمان و مکان دلخواه در کلاس زبان موردنظر خود شرکت کرده، سوالاتشان را پرسیده، و تکالیفشان را ارسال نمایند. در کل، کلاس زبان آنلاین می تواند بازدهی و کیفیت بالاتری در یادگیری زبان به همراه داشته باشد.

بعلاوه، اپلیکیشن هایی مانند گوگل میت (Google Meet)، بیگ بلو باتن (Big Blue Button) و اسکای روم (Sky Room) برای تشکیل کلاس های آنلاین زبان طراحی شده اند.

درباره سامانه آموزش آنلاین زبان تیکا

سامانه تیکا، یک آموزشگاه آنلاین زبان می باشد که ۱۳ زبان (زبان انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی، روسی، چینی، ژاپنی، کره ای، ترکی استانبولی، هلندی، عربی، سوئدی) را توسط اساتید باتجربه ارائه می دهد. این سامانه نیز دارای یک اپلیکیشن می باشد که زبان آموزان می توانند از طریق آن، زبان یاد بگیرند.

برای رزرو و شرکت در کلاس زبان های تیکا، زبان آموزان باید در این سایت ثبت نام کرده و بر اساس اهدافشان، با یکی از مدرسین تیکا، در روز و ساعتی، کلاس زبان خود را انتخاب نمایند. در پلتفرم کلاس زبان تیکا، زبان آموز و مدرس می توانند در محیطی مجازی، تصویری ارتباط برقرار کنند.

نکته جالبی که درباره سامانه آموزش زبان تیکا وجود دارد این است که خدماتی را از جمله برگزاری یک جلسه کلاس زبان رایگان ارائه می دهد تا زبان آموز با استاد خود آشنا شده و تعیین سطح شود.

سوالات متداول درباره سامانه زبان تیکا

۱. آیا جلسه ای برای آشنایی با مدرسین سامانه تیکا وجود دارد؟

بله، زبان آموزان امکان رزرو یک جلسه آنلاین آزمایشی رایگان را در سامانه تیکا دارند که در آن، علاوه بر معارفه، ذکر پیشینه زبان و اهداف خود از یادگیری زبان، با مدرس خود، سابقه و روش های تدریس او آشنا می شوند.

۲٫ آیا زبان هایی مثل چینی در سامانه تیکا تدریس می شوند؟

زبان آموزان می توانند زبان های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی، چینی، ژاپنی، کره ای، ترکی استانبولی، روسی، عربی، سوئدی و هلندی را با هر مدرسی، در روز و ساعتی که می خواهند بیاموزند.

۳٫ آیا مدرسین تیکا می توانند چهار مهارت زبان را تدریس کنند؟

آموزش آنلاین زبان تیکا مدرسینی را برای ۱۳ زبان دنیا دارد که اکثرشان چهار مهارت زبان را تدریس می کنند. هر زبان آموزی می تواند بر اساس اهدافش، مدرس دلخواه خود را انتخاب نماید.

۴٫ آیا زبان آموزان می توانند پارتنری جهت تمرین در سامانه تیکا بیابند؟

اساتید زبان تیکا می توانند با تشکیل یک کلاس زبان گروهی این امکان را برای زبان آموزان فراهم کرده تا پارتنری را پیدا کرده تا در مکالمه پیشرفت کنند.

۵٫ آیا زبان آموزان می توانند مدرک زبان معتبری را از تیکا دریافت کنند؟

مجموعه تیکا از همان ابتدای کار خود با موسسه زبان سفیر همکاری داشته تا زبان آموزان بعد از گذراندن هر سطح از زبان دلخواهشان، مدرکی معتبر دریافت نمایند.

۶٫ چگونه بعنوان یک زبان آموز، می توان در سامانه تیکا ثبت نام کرد؟

ابتدا در صفحه اصلی تیکا روی قسمت ورود ثبت نام کلیک کنید و به عنوان زبان آموز وارد شوید و کدی برای شما ارسال میشود که با وارد کردن آن وارد پروفایل شخصی خود می شوید.سپس از پروفایلتان روی انتخاب استاد کلیک کنید و در صفحه اساتید استاد دلخواه خود را در زمان دلخواه خود انتخاب کنید .

۷٫ چگونه بعنوان یک مدرس، می توان در سامانه تیکا ثبت نام کرد؟

روی قسمت ورود یا ثبت نام کلیک، گزینه ورود بعنوان استاد را انتخاب و پس از وارد کردن شماره تلفن همراه خود، کد تاییدی برای مدرسین ارسال شده که با وارد کردن آن، وارد پروفایل شخصی خود می شوند. اساتید در ۷ مرحله، با وارد کردن مشخصاتشان می توانند ثبت نام را تکمیل نمایند. بعد از تایید مشخصاتشان توسط پشتیبانی تیکا، می توانند در برنامه روزانه خود، ساعت های آزادشان را تنظیم نمایند.

۸٫ چگونه زبان آموزان برای یادگیری بیشتر، می توانند از سامانه تیکا استفاده نمایند؟

وبلاگ تیکا که شامل منابع آموزش زبان جامع و مفیدی درباره ۱۳ زبان دنیا می باشد. زبان آموزان و بازدیدکنندگان سایت می توانند از این اطلاعات بهره کافی ببرند.

۹٫ چگونه زبان آموز می تواند با مدرس زبان دلخواه خود کلاس رزرو کند؟

اگر زبان آموزی از اساتید تیکا شناختی نداشت، می تواند با پشتیبانی تیکا تماس و از آن ها بخواهد تا با توجه به سطح زبان و اهدافش، مدرسی را انتخاب نموده تا به پیشرفت زبان دلخواهش کمک نماید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: