چهارشنبه 02 دسامبر 20 | 18:46

۹ راه برای احیای مبل قدیمی

اگر مبل چوبی دارید، می توانید از چند رنگ استفاده کنید. به این صورت که دسته های چوبی را با رنگ متفاوت گچی رنگ کنید. برای این کار باید قلم موی باریک به کار ببرید و لبه های مبل را چسب بزنید تا رنگی نشوند.


رپرتاژآگهی- کهنه شدن مبل دلیلی برای دور انداختن آن نیست. اگر مبل تان لکه شده یا پوسته داده می توانید آن را احیا و تعمیر کنید. مبل تان فرو رفته؟ فوم آن را عوض کنید؟ اگر رنگ و رویش رفته روکش بدوزید. همه این راه ها از تعویض مبل راحت تر است. در اینجا ۹ راه برای احیای مبل های قدیمی را معرفی می کنیم. 

در این متن، به چگونگی انجام تعمیر، ابزار مورد نیاز، فوت و فن های کار و گام های تعمیر مبلمان خواهم پرداخت. اگر می خواهید خودتان این کار را انجام دهید همه چیزی که به آن نیاز دارید در این مقاله هست. اما برای استفاده از خدمات تعمیر مبلمان در تهران منزل توسط یک متخصص حرفه ای می توانید از بازار خدمات سنجاق کمک بگیرید. البته قیمت تعمیر مبل هم می‌تواند هدف شما برای جستجو در این بازار پر سر و صدا باشد.

۱٫ احیای پارچه

گاهی اوقات مبل شما فقط به کمی توجه نیاز دارد. با یک بخارشو و کمی شوینده می توانید آن را زنده کنید. بخارشو را روی پارچه فشار ندهید بلکه بچرخانید تا پارچه خراب نشود. 

۲٫ تعمیر مبل های فرو رفته

زیپ کوسن های مبل را باز کرده و توی آن را مجددا پر کنید. می توانید با غلتک های حوله ای گوشه های روکش کوسن را پر کنید. در این صورت فرو رفتگی کوسن رفع می شود.

می توانید فوم های کوسن را خارج کرده و فوم های جدید و پر جایگزین کنید. این روش کمی هزینه بر است اما نتیجه بهتری دارد. 

۳٫ رفع خط و خش روی چوب

با خمیر مخصوص خط و خش روی دسته یا پایه چوبی مبل را رفع کنید. 

۴٫ تعویض پایه ها 

تعویض پایه های مبل می تواند ظاهر آن را عوض کند. در هنگام انتخاب پایه سبک و ارتفاع مبل را درنظر بگیرید. گرچه برخی از مبل های مدرن کوتاه هستند. اما مبل های دیگر پایه بلند هستند. 

اگر پایه مبل قابل تعویض نیست می توانید آن را رنگ کنید. می توانید از رنگ های گچی استفاده کنید چون به سنباده و بتونه زنی نیاز ندارد. پس از خشک شدن رنگ از موم مخصوص این رنگ ها استفاده کنید.

۵٫ اضافه کردن بالش

چند بالش رنگی می توانند به مبل تان جان تازه ای بدهند. می توانید بالش های آماده خریده و یا روکش آن را خریده و توی آن را خودتان پر کنید. 

۶٫ گذاشتن روکش

تعویض پارچه مبل می تواند به اندازه خرید مبل جدید هزینه بر باشد. به همین دلیل می توانید برای آن روکش تهیه کنید. این روکش مانع لکه و پاره شدن مبل می شود، می توانید آن را بردارید و بشویید. به همین راحتی مبل تان همیشه تازه و تمیز می ماند. شاید خرید روکش آماده یا دوختن آن کمی هزینه بر باشد اما ماندگاری مبل را افزایش می دهد.

۷٫ استفاده بافتنی

اگر می خواهید ظاهر مبل را به کلی تغییر دهید از کوسن های بافته استفاده کنید. به این صورت که کوسن ها را با گل و تزئینات بافتنی زیباتر کنید. برای این کار قسمتی از کوسن که می خواهید گل های بافتنی را روی آن قرار دهید با ماژیک علامتگذاری کرده و گل های بافته را روی آن کوک بزنید. می توانید گل و تزئینات بافتنی مختلف آماده کنید. 

۸٫ رنگ آمیزی مبل

این تکنیک برای مبل های چرم به کار می رود که رنگ چرم بادوام است. پس سطح چرم را تمیز کنید. بعد حداقل سه لایه رنگ چرم اکریلیک را با شت باریک دندانه نرم روی چرم بمالید. بگذارید ۴۵ دقیقه بماند و بعد لایه دوم را وارد کنید. سپس با روکش اکریلیک کار را تمام کنید و بگذارید ۲۴ ساعت بماند و خشک شود. 

اگر مبل چوبی دارید، می توانید از چند رنگ استفاده کنید. به این صورت که دسته های چوبی را با رنگ متفاوت گچی رنگ کنید. برای این کار باید قلم موی باریک به کار ببرید و لبه های مبل را چسب بزنید تا رنگی نشوند. 

۹٫ افزودن قیطان

قیطان می تواند مبل سلطنتی را زیباتر کند. قسمت هایی که می خواهید قیطان بزنید را چسب نواری بزنید. سپس حاشیه آن را چسب مایع کاری کرده و قیطان را روی آن قرار دهید. پس از خشک شدن چسب مایع می توانید چسب نواری را بکنید. 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.