دوشنبه 04 ژانویه 21 | 14:26

معرفی انواع لایت باکس تبلیغاتی

تابلوهای لایت باکس قابلیت طراحی و تولید در انواع مدل‌ها را دارا هستند، می‌توان آنها را با قاب یا بدون قاب، به صورت برجسته و یا تک بعدی طراحی کرد، استفاده از این مدل تابلوهای نورانی به ویژه در شب در فضای شهری باعث ایجاد روشنایی و نور در معابر یا مکان های مورد نظر کاربر میشود .


رپرتاژآگهی- استفاده از لایت باکس نقش مهمی در زمینه تبلیغات و بازاریابی دارد. بزرگترین ویژگی تابلو لایت باکس نسبت به سایر روش‌های تبلیغاتی استفاده از منبع نوری است که از پشت به آن تابیده شده و با ایجاد نور در محیط‌های تاریک و سایه روشن باعث جلب توجه می‌شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع لایت باکس‌های تبلیغاتی بپردازیم.

تابلوی لایت باکس چیست؟

حتما شما هم تابلوهای لایت باکس تبلیغاتی را در سطح شهر دیده‌اید، این تابلوها با کاربری‌های متفاوت و در انواع مختلف به منظور جلب توجه مخاطبان و در اصل با هدف بازاریابی و تبلیغات استفاده می‌شوند. این تابلوها به دلیل قابلیت نورپردازی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته و یکی از محبوب‌ترین شیوه‌های تبلیغاتی مدرن در دهه‌های اخیر محسوب می‌شود.

جلوه و زیبایی این مدل تابلوهای تبلیغاتی در شب باعث می‌شود که حتی تاریکی شب مانع دیده شدن شما در ذهن مخاطبانتان نباشد. لایت باکس‌ها با تلفیقی از آلومینیوم یا ام‌دی‌اف و پلکسی گلاس تهیه می‌شوند. منبع نوری آنها نیز اغلب فلوروسنت یا LED است. این لایت باکس‌ها را می‌توان در فضاهای داخلی و بیرونی رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و دفاتر شرکتی و … به کار برد.

از آنجایی که تبلیغات نقش گسترده‌ای در افزایش رونق کسب و کار دارد این شیوه تبلیغاتی می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای انواع کسب و کار در حوزه شهری و در زمره تابلوهای تبلیغاتی باشد.

تابلوی لایت باکس چگونه تولید می‌شود؟

تابلوهای لایت باکس را می‌توان در انواع مختلف و با سایزهای متفاوت تولید کرد. برای ساخت لایت باکس تصویر مورد نظر را در تابلوی لایت باکس آلومینیومی، ام‌دی‌اف یا پلکسی گلس روی ماده مخصوصی از جنس پارچه بک لایت، فلکس، فلکس بدون بافت یا بر روی بک لایت‌های طلقی چاپ می کنند. یک منبع نوری فلوروسنت یا LED نیز در پشت تصویر قرار می‌گیرد که باعث روشن شدن و وضوح بیشتر تصویر می‌شود. این تابلوها در انواع ایستاده، دیواری، آویز و سقفی تهیه و تولید می‌شوند.

انواع لایت باکس را بشناسید

همانطور که اشاره کردیم لایت باکس‌ها ی تبلیغاتی ( Advertising lightbox )در انواع مختلفی تولید می‌شوند که کاربری های متفاوتی نیز دارند. انواع لایت باکس‌های شناخته شده به شرح زیر است:

۱- لایت باکس ایستاده

این مدل از لایت باکس را مس توان با استفاده از پایه و بدون نیاز به دیوار یا تکیه‌گاه می‌توان آنها را در هر محیطی قرار داد. این نوع لایت باکس‌ها برای تبلیغات در فضاهای مختلف شهری و فضای بیرونی مناسب هستند. این مدل تابلوها یکی از موثرترین رسانه‌های تبلیغاتی شناخته شده در دنیا هستند. مسلما استفاده از این مدل تابلوها بیشتر از پوسترها یا تابلوی بدون نور، جلب توجه می‌کنند.

مزایای استفاده از لایت باکس ایستاده

تابلوهای لایت باکس ایستاده در سایزهای مختلف و در سبک‌ها و طرح‌های گوناگون ارائه می‌شوند، لایت باکس‌های ایستاده پایه عمودی دارند . با توجه به اندازه بزرگی که این مدل از لایت باکس‌ها دارند بسیار چشمگیر بوده و توجه مخاطبین را به راحتی جلب می‌کنند.

۲- لایت باکس چوبی یا MDF

این مدل از لایت باکس‌ها خاص‌ترین نوع لایت باکس تبلیغاتی محسوب می‌شوند، لایت باکس چوبی یا ام‌دی‌اف در ضخامت‌های مختلف قابل طراحی و تولید است در واقع منظور از لایت باکس‌های چوبی، لایت باکسی است که قاب آن از جنس چوب یا ام‌دی‌اف تهیه شده است. نوردهی در این تابلوها نیز به وسیله لامپ‌های فلوروسنت و برای کاهش مصرف برق LED یا SMD صورت می‌گیرد.

مزایای استفاده از لایت باکس چوبی

این تابلوها ظاهری مدرن و زیبا به فروشگاه یا دفتر کار می‌دهند، قابلیت تولید این تابلوها در ابعاد گوناگون باعث می‌شود که بهترین و مناسب‌ترین راه تبلیغات بوده و محبوبیت زیادی داشته باشند، ضمن این که نورانی بودن این لایت باکس‌ها در شب باعث می‌شود که توجه مخاطبان بیش از هر نمونه تبلیغات بصری دیگری به آنها جلب شود. ضمن این که امکان تعویض تصویر تابلوهای لایت باکس چوبی به سادگی امکان‌پذیر است و نیاز به ابزار یا تخصص خاصی ندارد.

ویژگی‌های لایت باکس چوبی

این لایت باکس‌ها دارای ویژگی‌های منحصربه فردی است که به شرح زیر می‌باشد:

– کیفیت بالای چاپ

– استفاده از مواد اولیه با کیفیت در تولید این لایت باکس

– قابلیت تولید و اجرا در سایزها و  شکل‌های مختلف

– مقرون به صرفه از نظر اقتصادی

– اجرای سریع

– استحکام و ماندگاری بالا

– مدرن با طراحی زیبا و منحصر به فرد

۳- لایت باکس سقفی

همانطور که از نامش پیدا است این مدل از لایت باکس‌ها روی سقف کار می‌شوند. لایت باکس سقفی گاهی به شکل پوستر در اماکن خاص و اداری به سقف چسبانده می‌شود. این لایت باکس‌های نورانی باعث ایجاد یک فضای نورانی، جذاب و مدرن می‌شوند. تنوع طرح و رنگ در لایت باکس‌های سقفی در کنار ایده‌های خلاقانه و زیبا می‌تواند باعث ایجاد جلوه‌های بصری بسیاری زیبایی در فضای کسب و کار شما شود.

مزایای استفاده از لایت باکس سقفی

– ایجاد جلوه بصری زیبا و چشم‌انداز منحصربه فرد

– استفاده از یک فضای مرده از نظر طراحی و دکوراسیون به نحو احسنت

– ایده‌پردازی و خلاقیت تبلیغاتی در راستای جذب توجه مخاطبین

– طراحی مدرن و زیبا و کنار گذاشتن سبک‌های کلیشه‌ای دیزاین سقف

۴- اسکرول لایت باکس

این مدل از لایت باکس‌ها در واقع مجموعه ای از لایت باکس‌های مختلف را شامل می‌شود که به صورت متحرک طراحی می‌شوند. اسکرول لایت باکس از نظر هزینه نیز مدل مقرون به صرفه‌ای است و با یکی از آنها می‌توان لایت باکس‌های متعددی را به نمایش گذاشت. در واقع تصاویر در این لایت باکس‌ها به یکدیگر متصل هستند و به وسیله موتورهای هوشمند می‌چرخند و به نوبت نمایش داده می‌شوند. میزان  نمایش هر لایت باکس می‌تواند به صورت اتوماتیک یا دستی تنظیم شود.

مزایای استفاده از اسکرول لایت باکس

– استفاده هوشمند از تبلیغات به وسیله لایت باکس

– امکان نمایش چندین پوستر با طراحی  مختلف و در رنگ‌های درخشان و متنوع

– امکان زمان دهی برای نمایش هر تصویر به مدت دلخواه کاربر

– مقرون به صرفه با بازدهی بالا

۵- لایت باکس‌های آویز

این لایت باکس‌ها برای نمایش به صورت آویزان از سقف طراحی شده‌اند. لایت باکس‌های آویز ممکن است به صورت یک طرفه یا دوطرفه طراحی شده باشند. قابلیت طراحی و تولید در اشکال مختلف دارند و می‌توان آنها را در سایزهای متنوعی تولید کرد. این لایت باکس‌ها معمولا در معابری که قابلیت نصب دارند به نمایش گذاشته می‌شوند اما در دسترس ترین مثال لایت باکس آویز مدل‌هایی از این لایت باکس‌ها  است که آنها را می‌توانید در فروشگاه‌های بزرگ مشاهده کنید.

مزایای استفاده از لایت باکس‌های آویز

– در معرض دید قرار دارند

– می‌توان آنها را به صورت دوطرفه طراحی  کرد تا از هر طرف قابلیت دیده شدن داشته باشند.

– در سایزها، ابعاد و اشکال گوناگون طراحی و تولید می‌شوند.

جمع‌بندی نهایی

تابلوهای لایت باکس قابلیت طراحی و تولید در انواع مدل‌ها را دارا هستند، می‌توان آنها را با قاب یا بدون قاب، به صورت برجسته و یا تک بعدی طراحی کرد، استفاده از این مدل تابلوهای نورانی به ویژه در شب در فضای شهری باعث ایجاد روشنایی و نور در معابر یا مکان های مورد نظر کاربر میشود .

گروه صنعتی کسا  kasagroup.coبا بیش از یک دهه فعالیت حرفه ای و حضور فعال افتخار این را دارد که بیش از صدها پروژه ساخت استند آرایشی و لایت باکس تبلیغاتی را برای فروشگاه های بزرگ در کارنامه خود داشته باشد.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.