جمعه 08 ژانویه 21 | 04:45

بررسی چند بانک برتر تست ریاضی تجربی

برای تقویت درس ریاضی کنکور تجربی و داشتن درصد بالایی در این درس اولین قدم داشتن بهترین کتاب تست ریاضی و مطالعه دقیق مطالب و تست هایی که در این کتاب گنجانده شده است.


رپرتاژآگهی- درس ریاضی جزو دروس اصلی کنکور محسوب میشود که یادگیری اصلی این درس سر کلاس و به وسیله تدریس معلم انجام میشود پس بهتر است که در کلاس درس این درس حضور فعال داشته باشید. اما از همه ی این ها گذشته داوطلب باید یک کتاب کمک آموزشی مناسب برای حل تمرین های بیشتر، یادگیری بهتر دروس و تست زنی فراهم کند. همچنین توصیه می شود که داوطلب برای اینکه مطالب را به صورت مفهومی و عمیق یاد گیرد متن کتاب درسی را مطالعه نماید و همه ی تمرینات آن را حل کند.

برای تقویت درس ریاضی کنکور تجربی و داشتن درصد بالایی در این درس اولین قدم داشتن بهترین کتاب تست ریاضی و مطالعه دقیق مطالب و تست هایی که در این کتاب گنجانده شده است.

از جمله نکات مهم برای داوطلبان رسته تجربی داشتن درصد منفی و یا حتی صفر در این درس و سردرگم بودن در انتخاب بهترین کتاب ریاضی است.

البته داوطلبان باید در صدد جستجوی بهترین کتاب کنکور  ریاضی برای افرادی که در این زمینه ضعیف هستند باشند. کتابی را باید مد نظر داشته باشند که تمامی مباحث را به وسیله توضیحات برای هر درس و تست های گزینه ای آموزش دهد‌.

بهترین کتاب تست ریاضی چه ویژگی هایی را باید داشته باشد؟

در صورتی میتوانیم عنوان بهترین منبع مطالعه کنکور را به کتابی اختصاص دهیم که ویژگی‌ های خاص و منحصر به فردی را برخوردار باشد. از مهم ترین ویژگی ها میتوان به جامع و کامل بودن کتاب، بیان کردن مطالب به صورت ساده و صریح در کنار تست ها و منطبق بودن با آخرین تغییرات کتاب درسی اشاره کرد.

آیا داشتن کتاب های متعدد تست ریاضی خوب است؟

باید بگوییم  که داشتن کتاب های زیاد کمک آموزشی همیشه هم خوب نیست و ممکن است باعث سردرگمی داوطلب نیز  شود. اگر داوطلب چند کتاب تست را در اختیار داشته باشد یا حتی اگر بهترین کتاب تست ریاضی هم باشد ممکن است مدام با این استرس مواجه باشد که نکنه فرصت زدن تست این کتاب را نداشته باشد یا اینکه فرصت مطالعه توضیحات و نکات کتاب فراهم نشود.حتی بعضی اوقات دیده شده که برخی از داوطلبان به محض اینکه میشنوند که رتبه برتر کنکور فلان کتاب تست ریاضی را مطالعه کرده درصدد خرید آن بر می آیند. اما در بیشتر اوقات فرصت مطالعه کتاب ها را پیدا نمی کنند.

در این مقاله میخواهیم چند کتاب برتر تست ریاضی تجربی را به شما معرفی کنیم.

اولین کتاب برتر ریاضی کتاب تگزاس جلد دوم میباشد که نوشته دو نفر از اساتید برتر و معروف استاد آریان حیدری و استاد حسین کاویانی است. فصل  بندی این کتاب هشت  بخش را شامل میشود. از ویژگی های این کتاب میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

۱)ارائه  روش های گوناگون و تست های ترکیبی

۲)ارائه  راه حل کوتاه و تستی برای حل سریع تست ها

۳)ارائه روش های گوناگون برای حل سوال های ریاضی

۴)ارائه تست های دشوار که مشابه آن را در هیچ کتابی نمیتوان یافت.

این کتاب تست های غیر تکراری  و بی نظیری را دارا میباشد که ترتیب چینش آن از ساده به دشوار است. این کتاب حدود ۲۰۰۰ تست ریاضی  دارد و در آن تست های ترکیبی بیشتری مشاهده میشود.

میتوان گفت این کتاب گلچینی از تست های تالیفی و تست های کنکور  سراسری سال های گذشته است ولی تست  ها آنقدری خوب هستند که دانش آموزان میتوانند با حل کردن این تست  ها آمادگی کامل برای حل هر سوال را پیدا کنند و میتوان گفت این تست ها مطابق کنکور سراسری است.

دومین کتاب برتر ریاضی تجربی کتاب جامع خیلی سبز میباشد که توسط آقای  سروش  مویینی نوشته شده است. این کتاب شامل دو جلد است.که جلد اول درس نامه های کاربردی، تست های آموزشی و تست های اصلی و کامل را شامل میشود. درسنامه های این کتاب به صورت موضوعی تقسیم بندی شده است. در آغاز درسنامه هر موضوعی مطالب اصلی بیان شده است و در ادامه مبحث تعداد بیشماری تست های آموزشی قرار دارد. پاسخ تست ها زیر هر تستی نوشته شده و مولفین در بین این  پاسخ تست ها  نکاتی که باقی مانده است را اضافه کرده اند. پس از آن تست های اصلی قرار دارند که از سطح آسان  به سخت  مرتب شده اند و به صورت موضوعی طبقه بندی شده است بنابر این میتوان گفت تست ها روند آموزشی دارد.

در جلد دوم این کتاب پاسخ های تشریحی تست ها را میتوانید ببینید. این پاسخنامه  تشریحی به صورت بسیار کامل، عالی و قوی نوشته شده است و موجب میشود داوطلب به اشتباه خود پی ببرد‌.

یک نکته مهم:

 ویژگی های خوب پاسخنامه  تشریحی کتاب خیلی سبز میتوان به ارائه  روش های میانبر و راه حل های کوتاه و روش های حل دیگر نیز اشاره کرد.

کتاب ریاضیات پایه مهر و ماه

این کتاب را میتوان  به دلیل دارا بودن درسنامه های مفید و مفهومی و تست های آموزشی، طبقه بندی شده و فصل به فصل به عنوان یکی از بهترین کتاب ریاضی کنکور تجربی  به شمار آورد.

این کتاب نوشته ی آقای عباس اشرفی، وهاب نقی زاده و علیرضا نداف زاده است. روند این کتاب به این گونه است که  درسنامه  های مفهومی به صورت توضیحات مو به مو قرار دارد و آموزش مفاهیم و موضوعات این کتاب به صورت منحصر به فرد انجام  شده است. پس از آنکه  داوطلب این مفاهیم را یاد گرفت و درسنامه  ها را مطالعه نمود با تعدادی تست آموزشی رو به رو میشود که پاسخ تشریحی دارد و با حل کردن آنها اشکال خود را برطرف کرده و وضعیت  داوطلب در درک مفاهیم ریاضی بهبود پیدا میکند.

در پایان هر فصل هم تعداد بیشماری تست از مباحث و موضوعات وجود دارد و همچنین یک آزمون برای جمع بندی هر فصل  نیز هست.

– پاسخنامه کلیدی و تشریحی در پایان هر فصل قرار داده شده است.

برای خرید دو کتاب بالا می توانید به فروشگاه کتاب تلکتاب مراجعه کنید.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.