شنبه 09 ژانویه 21 | 08:17

سویق خوب از کجا بخریم؟

سویق نقش موثری در حفظ سلامت و تقویت بدن در کودکان دلبند شما، بزرگسالان و زنان باردار دارد و برای درمان ضعف استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان بسیار مفید است.


رپرتاژآگهی- سویق یکی از خوراکی‌های مفید در طب سنتی است، این ماده مغذی از تفت دادن آرد دانه‌هایی مانند برنج، گندم، جو، عدس و ماش تهیه می‌شود.
سویق نقش موثری در حفظ سلامت و تقویت بدن در کودکان دلبند شما، بزرگسالان و زنان باردار دارد و برای درمان ضعف استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان بسیار مفید است.

یکی از خوراکی‌های کمتر شناخته شده ولی مهم و پرخاصیت که خوردن آن در طب اسلامی سفارش شده است، سویق نام دارد. سویق از تفت دادن آرد غلات مانند گندم، جو، برنج و حبوباتی مثل ماش، عدس و … به دست می‌آید و مهمترین خاصیت آن درمان ضعف و پوکی استخوان است. در فارسی به سویق پست نیز گفته و در طب اسلامی از آن هم به عنوان نوعی غذا و هم به عنوان دارو یاد می‌شود. جالب است بدانید در برخی منابع آمده است که از میوه‌هایی ماند سیب، به، کدو تنبل و سنجد نیز می‌توان سویق تهیه کرد.

منابع معتبر علمی شیعه بالاترین درجه ی ارزش را به سویق داده اند. پیوندی ناگسستنی بین سویق و عالم وحی که هیچ کس غیر از معصوم قادر به درک آن نیست. شمردن سویق در رتبه ی خوراک انبیا و مرسلین گواهی دیگر بر اهمیت این ماده ی غذایی با ارزش است.

فوائد سویق


خاصیت هر سویقی با خاصیت همان چیزی که از آن تهیه شده است، تناسب دارد و بسته به ماده‌ای که از آن تهیه می‌شود، طبع و ویژگی‌های منحصر به فرد و خواص درمانی مخصوص دارد. برخی از مهمترین خواص انواع سویق بسته به ماده تشکیل دهنده آن به شرح زیر است:

سویق گندم
مهمترین نوع سویق که در طب اسلامی و روایاتی که از امامان آمده است، به خوردن آن توصیه شده، سویق گندم است. سویق گندم باعث تقویت عمومی بدن، تقویت کودکان درحال رشد و افزایش نیروی جنسی می‌شود. همچنین خوردن آن برای مادران باردار و شیرده مفید است و از ناهنجاری‌های مادرزادی جنین پیشگیری می‌کند. مصرف سویق گندم برای رفع ضعف و لاغری مفید است و باعث چاقی می‌شود.

سویق نخود
مصرف سویق نخود نیز باعث تقویت عمومی بدن و تقویت نیروی جنسی می‌شود و به رفع ضعف کمد و تسکین درد‌های استخوان کمک می‌کند.

سویق سنجد
سویق سنجد بسیار مقوی است و بهترین غذا برای رژیم غذایی دوران شیردهی است و باعث مهار طبع، تقویت نیروی بدن و سیستم ایمنی می‌شود.

سویق سیب
این نوع سویق برطرف کننده خون دماغ، درمان نیش مار و عقرب و دفع کننده انواع سموم از بدن مانند مواد مخدر است و به کاهش تب کمک می‌کند. از سویق سیب در طب اسلامی برای برطرف کردن مسمومیت دارویی استفاده می‌شود.

برای خرید سویق خوب و با کیفیت می توانید به سایت شرکت بهارفران به آدرس www.baharfaran.com مراجعه نمایید.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.