یکشنبه 24 ژانویه 21 | 07:35

ترفندهای کاربردی برای تعمیر یخچال و فریزر

یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است برای یخچال ایجاد شود یخ زدن لوله کمپرسور یخچال است همان طور که می دانید یکی از دلایل یخ زدن جای قرار گیری این قطعه می باشد که معمولا همیشه برفک و یخ زدگی ها در آن قسمت رخ می دهد.


رپرتاژآگهی- همان طور که می دانید دلیل یخ زدگی و ایجاد برفک درون یخچال برخورد هوای سرد و گرم با یکدیگر می باشد که در نقطه برخورد این یخ زدگی ایجاد می شود معمولا لوله های پشت یخچال و یا اوله کمپرسور یخچال ممکن است دچار یخ زدگی و برفک شوند. در مدل های مختلف یخچال جای لوله کمپرسور متفاوت است اما معمولا این لوله ها پشت یخچال و در بخش فریزر تعبیه شده اند. بهتر است بدانید این لوله ها همان اواپراتور یا خنک کننده های یخچال هستند که مسبب ایجاد سرما درون یخچال هستند.

یکی از شایع ترین مشکلاتی که ممکن است برای یخچال ایجاد شود یخ زدن لوله کمپرسور یخچال است همان طور که می دانید یکی از دلایل یخ زدن جای قرار گیری این قطعه می باشد که معمولا همیشه برفک و یخ زدگی ها در آن قسمت رخ می دهد. برای ایجاد سرمایش درون یخچال درون لوله های اواپراتور گاز قرار گرفته است در این حین رطوبت هوا با میعان بر روی لوله های اواپراتور یخ زدگی ایجاد می کند. که این عمل تا زمانی که دیفراست یا سیستم یخ زدایی مشکلی نداشته باشد کاملا طبیعی است.

دانستنی های جالب درباره تعمیر یخچال و فریزر

بهتر است بدانید فن را سیستم تنفسی یخچال می دانند زیرا عملیات سرما سازی در یخچال توسط فن انجام می شود. فن انواع مختلفی دارد که باید ابتدا با آن ها آشنا شوید تا بتوانید در صورت بروز مشکل به عیب یابی بپردازید. فن داخلی همان طور که از اسم آن پیداست هوای گرم داخل یخچال را به هوای سرد تبدیل می کند و باعث گردش هوای سرد می شود. فن کمپرسور در پشت یخچال کنار کمپرسور یا موتور یخچال تعبیه شده است که عملیات خنک سازی موتور یخچال را بر عهده دارد. فن اواپراتور وظیفه جریان هوا در سیم پیچ ها را بر عهده دارد و در صورت شنیدن صداهای ناهنجار از قسمت فریزر باید به خرابی فن اواپراتور مشکوک شوید برای اینکار بهتر است از یک فرد متخصص و کارآزموده کمک بخواهید.

فن یخچال یکی از قطعات اصلی و مهم در یخچال می باشد زیرا این قطعه باعث از بین رفتن هوای گرم و خنک سازی داخل یخچال می شود در نتیجه باعث گردش هوا و جابه جایی آن می شود. اگر به هر دلیل فن یخچال کار نکند هوای داخل یخچال گرم می شود و راه تشخیص آن بسیار ساده است در صورتی که از قسمت فریزر صداهای ناهنجار به گوشتان رسید بدانید باید به تعمیر فن یخچال بپردازید.

اگر احساس می کنید بدنه و موتور یخچال شما بیش از حد داغ شده است باید بدانید به دلیل فشارهای بیش از حدی است که به یخچال وارد است. یکی از دلایل داغ شدن موتور یخچال فعالیت بیش از حد و یا کار کردن طولانی مدت آن می باشد. همان طور که می دانید موتور یخچال هنگامی که کار می کند از خود گرما تولید می کند اگر این فعالیت به صورت داوم و مستمر باشد در بازه زمانی طولانی یا به بیان دیگر یخچال اتومات نکند گرمایی که تولید می شود افزایش می یابد و از عمر یخچال کاسته می شود.

کاردون تعمیر یخچال ال جی هم دارد !؟

باید به دنبال علت داغ شدن موتور یخچال باشید. طبق تجربیات تعمیرکاران کاردون کم بودن گاز یخچال یا مبرد و دمای پایین ترموستات دو دلیل رایج گرم شدن بیش از حد بدنه و موتور یخچال هستند. گاهی اوقات دستکاری کردن تنظیمات دمایی یخچال می تواند برایتان دردسر ایجاد کند و به موتور یخچال فشار زیادی وارد شود. همچنین خرابی ترموستات هم می تواند یکی از دلایل داغ شدن موتور یخچال باشد بنابراین در صورت مشاهد هر گونه ایراد در یخچال بهتر است با کاردون تماس بگیرید تا برای تعمیر  یخچال شما به محل اعزام شوند.

یکی از اصلی ترین دلایل نشتی اب از داخل یخچال و زیر آن لاستیک دور درب دستگاه است. اگر سالهاست از یخچال خود استفاده می کنید و تا به امروز برای سرویس آن هزینه ای پرداخت نکرده اید به شما توصیه می کنیم برای این کار هزینه کنید زیرا ممکن است لاستیک دور درب یخچال در اثر فرسودگی هوای بیرون را به داخل یخچال انتقال دهد و ایجاد رطوبت زیاد منجر به قطرات آب شده و از زیر یخچال سرازیر شود. در این شرایط بهتر است از یک تعمیرکار یخچال بخواهید تا برای بررسی دستگاهتان مراجعه کنید. ممکن است لاستیک دور درب یخچال نیاز به تعویض داشته باشد.

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.