دوشنبه 27 دسامبر 10 | 18:12

سوگندی که آیت ‌الله مصباح یزدی یاد کرد

ایشان در ادامه با اشاره به ضرورت اطاعت از ولایت فقیه به عنوان نائب امام زمان(عج) اظهار داشتند: بنده برای هر مسئله‌ای سوگند نمی‌خورم، ولی با این حال؛ به خدا قسم، من نعمتی به عظمت نعمت وجودی مقام معظم رهبری در میان خود ندیده‌ام.


حضرت آیت‌الله مصباح یزدی در دیدار مسئولان و فرماندهان سپاه پاسداران کشور اظهار داشت: انسان در هر زمان و مکان و با هر پست و مقام و لباسی که باشد، در خطر کمین شیطان است، ما باید مراقب باشیم که در هر لحظه از زندگی خود، شیطان را به سوی خود نکشیم.

آیت‌الله مصباح یزدی افزودند: گاهی انسان با نیت خالص، برای رضای خدا و خدمت به مردم وارد عرصه‌ای می‌شود، ولی با وسوسه‌های شیطان گمراه می‌شود. مثلاً ممکن است طلبه‌ای به جای علم اندوزی و خدمت به دین خدا، به دنبال مادیات برود، مسئولی به جای خدمت به مردم و انقلاب، به دنبال جاه و مقام باشد.

ایشان ادامه دادند: افرادی برای پیروزی انقلاب اسلامی، به زندان رفتند و دراین راه شکنجه‌ها تحمل کردند، ولی پس از پیروزی انقلاب، برای به دست آوردن پست‌های بالاتر، همان کاری را انجام دادند که سیاستمداران در دوره طاغوت انجام می‌دادند.

80 ساله‌ها مواظب دام شیطان باشند
رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)با تأکید بر این که انسان در هر سنی ممکن است در دام شیطان گرفتار شود، خاطرنشان ساختند: صادقانه می‌گویم، بنده که نزدیک به 80 سال سن دارم، اطمینان نمی‌دهم که فردا در چاله نیفتم، ‌چون شیطان افرادی مانند من را از راه به بیراهه کشانده و فریفته است.

ایشان با تأکید بر لزوم عبرت‌گیری از حوادثی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی اتفاق افتاده است، گفتند: شاید انسان از مشاهده این که عده‌ای از افراد مشهور جامعه به بیراهه رفتند، تعجب کند، ولی گمان نمی‌دهد که ممکن است خودش هم به این اشتباهات دچار شود. دراین شرایط انسان باید بداند که شیطان به کسی رحم نمی‌کند و تلاش خود را برای گمراهی همه به کار می‌برد.

9 دی، باید زنده نگه داشته شود
آیت‌الله مصباح یزدی 9دی را نشان دهنده شناخت و بصیرت مردم دانستند و گفتند: باید این روز را یک روز ملی و از ایام‌الله بدانیم و خاطره آن را برای همیشه زنده نگه داریم.

ایشان همچنین با اشاره به اثرات مخرب ربا در جامعه گفتند: دنیا امروز با تمام ثروت و علمی که دارد، دچار بحران اقتصادی شده است که ریشه در ربا دارد.

رییس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با تأکید بر این که نباید با توجیهات شرعی به ربا تن داد، خاطرنشان ساختند: این که بگوییم فلان بانک یا مؤسسه خود به شرعی بودن وامی که می‌دهد آگاه است، دیگر لزومی برای تحقیق در این باره نیست، اشتباه است. چون انسان خود باید نسبت به مسائل شرعی آگاه باشد.

نعمتی بزرگ‌تر از مقام معظم رهبری نداریم
ایشان در ادامه با اشاره به ضرورت اطاعت از ولایت فقیه به عنوان نائب امام زمان(عج) اظهار داشتند: بنده برای هر مسئله‌ای سوگند نمی‌خورم، ولی با این حال؛ به خدا قسم، من نعمتی به عظمت نعمت وجودی مقام معظم رهبری در میان خود ندیده‌ام.

آیت‌الله مصباح یزدی ادامه داد: تقوا، روشن‌بینی، بزرگواری، دوراندیشی، حکمت و…، از جمله صفاتی است که خداوند همه را یکجا در وجود مقام معظم رهبری قرار داده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.