چهارشنبه 29 دسامبر 10 | 23:20

مردم دم خروس را دیدند!

غرب با تمام غول های رسانه ای خویش به دفاع از خط اصیل امام پرداخته بود و شعار های انقلاب تیتر اول BBC و VOA بود و تمام هم وغم آنان بازگرداندن ملت و دولت ایران به اسلام ناب بود! ماجرا، ماجرای دم خروس و قسم حضرت عباس است!


تریبون مستضعفین- راهپیمایی عظیم 9 دی 88 علاوه بر تمامی نتایج داخلی و پایان دادن به رویای برخی مبنی بر مخالفت مردم با نظامی اسلامی و خواست عمومی برای حاکم شدن فضایی سکولار بر مناسبات سیاسی و اجتماعی، توانست سنگینی گرایش مردم به وجود نظام ولایت فقیه و وجود بصیرت کافی در میان اقشار جامعه جهت تشخیص جبهه حق و باطل را در این ترازو به رخ غرب با تمام طول و عرض ماشین تبلیغاتی اش بکشد.

غرب با تمام غول های رسانه ای خویش به دفاع از خط اصیل امام پرداخته بود و شعار های انقلاب تیتر اول BBC و VOA بود و تمام هم وغم آنان بازگرداندن ملت و دولت ایران به اسلام ناب بود! ماجرا، ماجرای دم خروس و قسم حضرت عباس است!

پس از انتخابات و کاهش در گیری های داخلی تنها امید این جریان ملتهب ایجاد تصویری مردمی و عدالت خواه از خویش در اذهان عمومی دنیا بود تا بتواند با استفاده از فشار های بین الملی به حیات خود به عنوان یک اپوزیسیون فعال و بزرگ در ایران ادامه دهد و دولت ایران را به عنوان دولتی غیر مردمی یا به اصطلاح خودشان دولت کودتا معرفی کند. اما بدلیل اشتباه استراتژیکی که می توان از آن به خود کشی فتنه نام برد جنبش مردمی عظیمی را شکل داد که توانست تمامی اقشار را برای دفاع از یک اصل واحد  یکپارچه  و متحد کند. واین امر در زمانی به وقوع پیوست که فضای سیاسی ایران به دلیل آسیب های ناشی از اغتشاشات خبر از دلزدگی مردم از فضای های سیاسی ملتهب می داد. به عبارتی می توان گفت تا قبل عاشورای سال 88 فضا در ابهام به سر مبرد و عده ای سعی در نشاندادن ماجرا به عنوان جنگ قدرت میان سیاست مداران داشتند تا به این بهانه بتوانند بدنه اصلی جامعه را از متن فتنه به حاشیه ببرند و با ادامه دادن به تجمعاتی مهندسی شده خود را به عنوان رقیب بلامنازع صحنه سیاسی ایران جلوه داده و ویترینی دلخواه از وضعیت داخلی ایران برای داخل وخارج ایجاد کنند.

در چنین زمانی بود که بزرگترین اشتباه آنان رخ داد و چهره فتنه به عنوان صف آرایی اسلام و غیر اسلام تغییر کرد، و با اتفاقات روز عاشورا مردم بنیادی ترین اعتقادات خویش را در خطر دیدند و در ابتدا به صورت تجمعات خود جوش در سراسر کشور واکنش نشان دادند و در نهایت آخرین ضربه با دعوت نظام به حضور مردم در راهپیمایی روز 9 دی در اعتراض به این اتفاقات پایان بخش اما و اگرها شد.

بدین ترتیب اساسی ترین ستون خیمه فتنه یعنی برخاسته از مردم بودن در هم شکسته شد. دنیا نظاره گر اکثریت مطلق وبدنه واقعی جامعه ایران شد و بدین ترتیب عصری جدید برای ایران به عنوان کشوری با حکومتی مقتدر که اقتدار خویش را از مردم می داند در جهان مطرح شد که می توان تاثیرات مستقیم و غیر مستقیم آن را در مناسبات سیاسی وتجاری ایران با سایر کشور ها مشاهده کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.