سه‌شنبه 28 دسامبر 10 | 20:07

قيام 9 دي‌ماه را بايد انقلاب سوم ناميد

قيام 9 دي پاياني بر قرائت‌هاي انحرافي از خط امام(ره) بود. قيام 9 دي‌ماه هرس درخت توانمند انقلاب اسلامي از علف‌هاي هرزه و آلوده بود. قيام 9 دي پيوند بين امت و امام(ره) و تبلور تجربه گران‌سنگ عاشوراي سال 61 هجري بود.


بسيج دانشجويي دانشگاه‌هاي كشور با صدور بيانيه‌اي به مناسبت فرا رسيدن اولين سالگرد حماسه “9 دي ” تاكيد كرد: قيام 9 دي‌ماه را بايد انقلاب سوم ناميد و در چرايي آن همين بس كه پاياني بر نبرد هشت ماهه بود كه بسياري آن را سخت‌تر و پيچيده‌تر از نبرد 8 ساله در حوزه سخت مي‌دانند.

در ادامه اين بيانيه آمده است: معجزه انقلاب اسلامي همچنان معادلات جهان‌خواران مبني بر تصاحب مطلق قدرت در جهان را به هم مي‌ر‌يزد و هر روز توطئه‌اي را به ديوار مي‌كوبد.

اقدامات دشمنان در گذشته و سي و اندي سال از پيروزي انقلاب اسلامي يكي از نقاط انسجام و وحدت ملي ايرانيان بوده است و هر قدر خباثت آنان هويداتر گرديده است بسيج اجتماعي ايرانيان در راستاي دفاع از منافع ملي و اصول انقلاب اسلامي خويش بيشتر گرديده است.

اين بيانيه مي افزايد: قيام “9 دي‌ماه ” يكي از اين بزنگاه‌هاي تاريخ است كه شان و جايگاه آن هم‌طراز با قيام عاشوراي 1327 است.

قيام 9 دي‌ماه را بايد انقلاب سوم ناميد و در چرايي آن همين بس كه پاياني بر نبرد هشت ماهه بود كه بسياري آن را سخت‌تر و پيچيده‌تر از نبرد 8 ساله در حوزه سخت مي‌دانند. قيام 9 دي نشانگر بصيرتي بود كه عليرغم بمب‌باران همه‌جانبه و بي وقفه رسانه‌هاي امپراتوري غرب و اربابان زر و زور و تزوير آن رخ‌نمايي كرد.

در اين بيانيه تاكيد شده است: قيام 9 دي پاياني بر قرائت‌هاي انحرافي از خط امام(ره) بود. قيام 9 دي‌ماه هرس درخت توانمند انقلاب اسلامي از علف‌هاي هرزه و آلوده بود. قيام 9 دي پيوند بين امت و امام(ره) و تبلور تجربه گران‌سنگ عاشوراي سال 61 هجري بود.

قيام 9 دي خروش ملت در دفاع از مردم‌سالاري بود. خروش عليه قانون‌گريزاني بود كه خود را مرجع تفسير قانون معرفي كردند و بر شاخه نشسته و بن بريدند. قيام 9 دي نمايشگاه سنجش آمادگي ملتي بود كه همه هزينه‌هاي استقلال خويش را تاكنون پرداخت كرده است.

در ادامه اين بيانيه تصريح شده است: قيام 9 دي قيامي ملي بود كه جايگاه حسين(ع) در قلب و دل خويش را فريادي مضاعف كرد تا دشمنان بدانند تابلو عاشورا پايين كشيدني نيست و تجربه عاشورا تكرار شدني نخواهد بود.

حضور ميليوني مردم در قيام 9 دي بدون اشاره مستقيم ولي امر بود كه اگر امر ولي نيز پشت سر آن بود قلم و بياني قادر به وصف آن در طول تاريخ نبود.

تجربه 9 دي‌ماه بايد به عنوان الگويي در دفاع از مردم‌سالاري و دين ثبت گردد و شاخص‌هاي آن براي هميشه در افق انقلاب اسلامي خودنمايي كند.

اين بيانيه مي افزايد: قيام 9 دي اتمام حجتي نيز براي دولت‌مردان و حاكميت است كه قدر ملتي كه به فرموده امام راحل، بهتر از ملت رسول‌الله هستند را بدانند.

اما آنچه مايه تاسف است عدم درس‌آموزي فتنه‌گران از اين حماسه بزرگ است.

در پايان اين بيانيه تاكيد شده است: آنان كه مدعي مردم بودند در مقابل اين خروش، سر تعظيم فرو نياوردن و همچنان بر باتلاق خود ساخته خويش فرور ريختند بسيج دانشجويي و دانشجويان بسيجي ضمن گراميداشت اين حماسه بزرگ پاسداشت آن را در تقويم خود همسان با 16 آذر و 16 دي‌ماه قرار خواهد داد و هر ساله آن را گرامي مي‌دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.