سه‌شنبه 28 دسامبر 10 | 20:15

استقبال مردم از هنرتان، یعنی موفقیت

اگر از هنر شما استقبال شد، مسلما در آن زمینه هنری موفق بوده‌اید و اگر استقبالی نشد در خیال خود تصور نکنید که ما برای معنویت و حقیقت کار می‌کنیم، چرا که بخشی از حقیقت خود مردم هستند و اگر هنر شما را خریدند، شما کار خود را انجام داده اید.


علی معلم دامغانی در دیدار جمعی از هنرمندان جوان، با بیان اینکه مسوولیت نخبه بودن تا آخر عمر بر گردن فرد است و آن را مانند صلیبی به دوش می کشد، گفت: هنر باید از حیثیت خود دفاع کند. اگر هنرمند نتواند از هنر خود دفاع کند، چگونه می تواند از مردم، حکومت و آرمان های خود دفاع کند، او در این صورت درمانده ای است که چشمش به دیگران است.

وی تصریح کرد: هنری که خریداری نشود، بی ارزش است و هنری که ارزان خریداری شود، مسلما از نظر ارزش هنری آن چیزی که باید، نیست. اثر هنری که مردم بی دریغ برای آن پول می‌دهند، مسلماً ارزش هنری خود را کسب کرده و مسلما به موفقیت رسیده است.

علی معلم در این باره افزود: اگر از هنر شما استقبال شد، مسلما در آن زمینه هنری موفق بوده‌اید و اگر استقبالی نشد در خیال خود تصور نکنید که ما برای معنویت و حقیقت کار می‌کنیم، چرا که بخشی از حقیقت خود مردم هستند و اگر هنر شما را خریدند، شما کار خود را انجام داده اید.

رییس فرهنگستان هنر خرید اثر هنری را نشان از رخ دادن 2 اتفاق دانست و گفت: اگر مردم آثار هنری را بخرند اول به این معنا است که آنها هنر را می‌شناسند و برای آن هزینه می‌کنند و دوم به معنای توفیق فنی، علمی و مردم شناسی هنرمند است.

وی تأکید کرد: اقبال از آثار هنری به این معناست که هنرمند انتخاب‌های درستی را انجام داده است.

رییس فرهنگستان هنر با اشاره به درخواست هنرمندان جوان برای حمایت تصریح کرد: هنرمند تنها یک بار نیاز به حمایت دارد و هنرمند تنها باید یک بار طلب کمک کند و آن هم برای تهیه ابزاری است که مورد نیاز و گران است.

وی در ادامه با بیان اینکه باید با امکانات موجود به خلق اثر هنری پرداخت، عنوان کرد: باید شهری مانند هالیوود برای فیلمسازی ساخته شود در حالیکه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که دارای روستاهای بسیار و بناهای تاریخی است که در آن به روی هنرمندان باز است و با یک آرایش می توان صحنه را برای هنرمند ایجاد کرد و کسی نباید به بهانه مسائلی چون لباس و جامه‌هایی که جنبه زیور دارد و هنوز هم مورد استفاده قرار می گیرد کار را به تعویق بیاندازد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.