پنج‌شنبه 30 دسامبر 10 | 09:17

روزی که وارد تلویزیون شدم بیشتر کارکنان نمی‌دانستند قبله کدام طرف است!

بعد از پيروزى انقلاب، با پيشنهاد علامه شهيد مطهرى‏ (قدس سره) و موافقت امام خمينی ‏(قدس سره) براى اجراى برنامه، به تلويزيون معرفى شدم، روزى كه به آن تشكيلات وارد شدم، بيشتر كاركنان نمى‏‌دانستند، قبله كدام طرف است و…


تریبون مستضعفین- حجه الاسلام قرائتی درباره‌ی چگونگی شکل گیری برنامه تلویزیونی «درس‌هایی از قرآن» می گوید:

بعد از پيروزى انقلاب، با پيشنهاد علامه شهيد مطهرى‏ (قدس سره) و موافقت امام خمينی ‏(قدس سره) براى اجراى برنامه، به تلويزيون معرفى شدم. روزى كه به آن تشكيلات وارد شدم، بيشتر كاركنان نمى‏‌دانستند، قبله كدام طرف است و… در آن جا با بهانه‏ گيرى و وسواس زياد مرا آزمايش كردند و زمانى كه در اين جهت موفق يافتند، پيشنهاد كردند كه بدون لباس روحانيت برنامه اجرا كنم و به طور علنى گفتند: ما به جز دو روحانى (حضرت امام و آية الله طالقانى) به ديگران اجازه حضور در اين تشكيلات را نمى‏دهيم. من هم با اين پيشنهاد موافقت نكرده و اعلام داشتم: برخورد شما را به اطلاع حضرت امام‏ قدس سره خواهم رساند.

بعد از اين اخطار، آنان قبول كردند كه با لباس روحانى اجراى برنامه كنم. به هر حال سالهاست است كه اين برنامه تلويزيونى – كه از باقيات الصالحات علامه شهيد مطهرى (‏قدس سره) و حمايت‏هاى امام عزيز(قدس سره) است – برگزار مى‏شود و بر اساس نظر سنجى‏هاى خود صدا و سيما از برنامه‏ هاى مؤفق بوده است. امام خمينى (‏قدس سره) به واسطه‏‌ى همان برنامه تلويزيونى، به اينجانب لطف و عنايت خاصى داشت و هر بار كه خدمت ايشان مى‏رسيدم مورد لطف و محبت ايشان قرار مى‏گرفتم.

برنامه درس‏هايى از قرآن، كه بنا بود از طرف مديريت آن زمان تلويزيون تعطيل شود، ايشان به وسيله يكى از اعضاى دفتر خود، به رئيس صدا و سيما اعلام فرمودند كه اين برنامه‏ها مفيد بوده و بايد باشد و چون من بابت اجراى برنامه‏‌ها حق‏ الزحمه‏اى دريافت نمى‏كردم، آن امام بزرگوار چند بار مبلغ قابل‏ توجهى برايم فرستاد كه بخدمتشان شرفياب شده و اعلام كردم من فعلاً نياز ندارم ولى ايشان مى‏فرمود: اين از بيت‏ المال نيست و نزد شما باشد و بعد از اين آشنايى بود كه آن رهبر فرزانه حكم نمايندگى خود را در سازمان نهضت سوادآموزى به من اعطا فرمود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.