پنج‌شنبه 30 دسامبر 10 | 16:59

خانه سینما مطیع فرامین القایی از آن سوی مرزها!

در آن سوی مرزها دست‌هایی وجود دارد که سینمای ایران و جهان را می‌گرداند، عده‌ای در خانه سینما حضور دارند که این فرامین القایی را اجرا می‌کنند. خانه سینما متعلق به این انقلاب و جامعه و در جهت این انقلاب نیست زیرا نه بنیانگذار، نه سیاستگذاری‌ها و نه خط مشی و اداره خانه سینما متناسب با اصول اسلام و انقلاب نیست.


تریبون مستضعفین– چندی پیش فرج الله سلحشور با نام بردن از خانه سینما به عنوان «خانه جنگ فرهنگی دشمن» مدعی شده بود که :«در آن سوی مرزها دست‌هایی وجود دارد که سینمای ایران و جهان را می‌گرداند، عده‌ای در خانه سینما حضور دارند که این فرامین القایی را اجرا می‌کنند. خانه سینما متعلق به این انقلاب و جامعه و در جهت این انقلاب نیست زیرا نه بنیانگذار، نه سیاستگذاری‌ها و نه خط مشی و اداره خانه سینما متناسب با اصول اسلام و انقلاب نیست.» وی همچنین مشکلات معاونت دوره قبل را با خانه سینما تفکر حاکم بر آن خوانده و همچنین تغییر چند مهره را بی تاثیر بر فضای اپوزیسیون و عناد حاکم بر خانه سینما دانسته بود.

اظهارات کارگردان «یوسف پیامبر» هنگامی قابل تامل تر می شود که موضع گیری ها این نهاد در برابر اتفاقات داخلی و بازتاب آن ها در رسانه های خارجی که بعید است دغدغه اصلی آنها فرهنگ و سینما ی ایران باشد، مورد بررسی دقیق تر قرار گیرد. سخنان مدیران خانه سینما در برابر حکم دادگاه جعفر پناهی و پیگیری های وسیع آنان برای لغو این حکم  بی اعتنا به جرم ارتکابی و همچنین موضع گیری های آنان در برابر معاونت سینمایی وزارت ارشاد کنونی و سابق که به گفته سلحشور ناشی از تفکر تغییر ناپذیر حاکم بر این نهاد می باشد نیز می تواند دلیلی برای این مدعا باشد. همچنین حمایت های  VOA-صدای آمریکا- از این نهاد و موضع گیری های آن و بازتاب وسیع اظهارات آنان در اتفاقات اخیر می تواند بر این امر صحه گذارد. لازم به ذکر است صدای آمریکا در اخبار ی جداگانه به بازتاب تلاش های مدیران خانه سینما و دست اندر کاران سینمای ایران برای لغو احکام صادره برای جعفر پناهی و رسول اف و همچنین اظهارات آنان در مورد اختلافات موجود میان خانه سینما و معاونت سینمایی پرداخته است.

امید است رخ دادن چنین وقایعی باعث تجدید نظر بر روند موجود در خانه سینما از سوی مسئولین شود.

  1. مجتبی
    30 دسامبر 2010

    “امید است رخ دادن چنین وقایعی باعث تجدید نظر بر روند موجود در خانه سینما از سوی مسئولین شود.”
    خانه سینما تشکیلاتی خصوصی و غیر دولتی ست، خارج از نفوذ دولت است و در سال ها اخیر هیچ تعاملی میان دولت و خانه ی سینما وجود نداشته است.
    حال مسئولین در چه روندی باید تجدید نظر کنند؟

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.