جمعه 31 دسامبر 10 | 14:54

عدالتخواهی باید مردمی باشد! جنگ ستارگان نتیجه ندارد

تفاوتی که بین حرکت ما و معارضین و معاندین است اینست که آنها ریشه این مشکلات را در نظام و نقطه اصلی نظام که ولایت فقیه است می دانند مثلاً آقای نوری زاد ریشه مشکلات را ولایت فقیه می داند در صورتیکه ما می گوییم هر چقدر ولایت فقیه تقویت شود که یکی از ویژگی های آن عدالت است، نظام تقویت می شود.چهارشنبه 8 دی‌ماه 89 جمعی از دانشجویان دانشگاه های تهران به دیدار طلبه سیرجانی رفتند تا از حمایت از حرکت عدالتخواهانه وی اعلام حمایت کنند.

به گزارش خبرنامه دانشجویان ایران، ابتدا دانشجویان نماز ظهر خود را به امامت طلبه سیرجانی که عدالت و عدالتخواهیش برای آنها اثبات شده بود درکنار چادر طلبه ی سیرجان واقع در ضلع شرقی حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) که محل تحصن این طلبه عدالتخواه بود، اقامه کردند.

بعد از آن طلبه سیرجانی به ایراد سخنرانی در بین جمع صمیمی دانشجویان پرداخت.

مشروح سخنرانی طلبه سیرجانی که به تببین راه و منش عدالتخواهی خویش در نظام اسلامی می‌پردازد به صورت زیر است:

بزرگترین خطری که می تواند یک نظام را تهدید کند دشمنان خارجی و تهدیدات داخلی است. چیزی که می تواند خطری برای جمهوری اسلامی باشد چیزهایست که می تواند نظام را سست کند و به تعبیر حضرت امام نا اهلان هستند. ما برای حمایت از نظام جمهوری اسلامی وارد این اصل شده ایم.

من خودم احساس کردم یک سری بی عدالتی و مفاسدی وجود دارد که طبیعی نیست و نظام اسلامی آنرا نمی پذیرد. این وظیفه ماست؛ ما معمولاً به دیگران گیر می دهیم مثلاً دانشجویان به مسئولین اعتراض می کنیم. من به این نتیجه رسیده ایم که سبب اصلی این بی عدالتی ها خود ما هستیم و بجای آنکه ما قوه قضائیه و …را به کم کاری متهم می کنیم کارمان را درست انجام دهیم. من هیچ تعارف و مصلحت اندیشی نمی کنم، علت اصلی مفاسد درکوتاهی خود بچه حزب اللهی ها می بینم که این جزء مبانی اعتقادی ماست که اگر ما امر به معروف و نهی از منکر را ترک کنیم نتیجه این می شود که یک سری اشرار حاکم می شوند و برخی از مسئولین به ناحق نصب شده و اینچنین مسائلی پیش می آید. ما باید دنبال این راهکار ها باشیم که جوانان ما به عنوان ادامه دهنده راه شهدا و میراث دار خون شهدا آنها وظیفه خودشان را پیدا می کنند.

علت اصلی که در حرکتهای اعتراضی که معاندان انجام می دهند و حرکتهایی که از سوی اعضای حرب اللهی انجام میشود. خیلی ها فرق بین آن نمی گذارند. بعضی می گویند هر نوع انتقادکننده ای مثل آقای کدیور و نوری زاد و … هستند.

من می گویم این نابه سامانی ها و بی عدالتی در کنار آن زیبایی هایی که در نظام ما هست ناچیز و اقلیت است اما ما به عنوان فرزندان انقلاب به دنبال برطرف شدن این مفاسد هستیم.

تفاوتی که بین حرکت ما و معارضین و معاندین است اینست که آنها ریشه این مشکلات را در نظام و نقطه اصلی نظام که ولایت فقیه است می دانند مثلاً آقای نوری زاد ریشه مشکلات را ولایت فقیه می داند در صورتیکه ما می گوییم هر چقدر ولایت فقیه تقویت شود که یکی از ویژگی های آن عدالت است، نظام تقویت می شود. اما بعضی ها از این اعتراض‌ها تحلیل های نادرست می کنند. حرکتهای ما دلسوزانه است و این مشکلات را ما از ولایت فقیه نمی دانیم بلکه از یک سری افراد می دانیم، این انتقادات وظیفه اصلی ماست. این حرکت در جهت آرمانها و اهداف است. لذا امیدواریم اگر این آرمانها در خدمت انقلاب است بقیه تبیین کنند.

لازم است به چند نکته در رابطه با این حرکت اشاره کنم:

1. شفاف بودن و صادق بودن این حرکت:

بعضی فکر می کنند این قضایا که می خواهند تبیین کنند خیلی پیچیده است و وارد آن نمی شوند. اما ما بر یک سری اصول که کاملاً روشن است دست گذاشته ایم که هیچ کس آنرا تکذیب نکرده و در این دو باری که مرا حبس کرده اند برای من جرم نشر اکاذیب را مطرح نکرده اند و جرم من را تشویش اذهان عمومی!!! دانسته اند اما به کارهای کروبی و … که اساس نظام را زیر سوال بردند و هادی غفاری که بدترین فش ها را به ولایت داد چنین نگفتند. یا جرم دیگری که برای من مطرح کردند اقدام خلاف شئون روحانیت!!! بود. به نظر من هیچ نکته ابهامی در این جریان نیست و تا حالا مراحل خیلی طبیعی پیش رفت. اگر بخواهیم وارد جزئیات شویم خیلی طولانی می شود. برای من جالب است و خدار اشکر می کنم که تا حالا این حرکت به جاهای خوبی ختم شده وکه ما به عنوان سربازان امام و انقلاب بتوانیم خدمت کنیم.

از آن زمانی که تومار نوشتیم و مردم امضا کردند و راهپیمایی که نه (چون راهپیمایی مجوز می خواست و ما نداشتیم) پیاده روی کردیم و بعد حبس افتادیم و بقیه ماجرا و بعد جریانات فتنه مثل بعضی ها سکوت نکردیم. حالا هم که ما اینجا نشسته ایم و یک سری می گویند این بیچاره دهاتی آمده فکر می کند می تواند برای نظام کاری کند.

2. مردمی بودن:

این خیلی مهم است . خیلی ها دنبال این هستند که جلوی بی عدالتی ها با کارهای خاص بگیرند. چرا ما تو ماجرای دانشگاه آزاد و یا اختلافات احمدی نژاد و رفسنجانی یا اختلافات آقای نادران با آقای رحیمی به بن بست می رسیم؟ چون در سطح مسئولان است و جنگ ستارگان است. اما اگر یک طرفش مردمی باشد البته مردم از نوع بچه حزب اللهی ها و مردمی که درک درستی دارند و دلسوزند و تا حدودی با فهم هستند و با نگاه به ولایت فقیه پیش می روندو مطیع رهبر باشند اینطور یک برنامه مردمی خالص که وابسته به هیچ حزب و نهادی نباشد و از متن مردم باشد. ممکن است ما نتوانیم کار چندانی بکنیم البته یک جنبش مردمی نه کوچه و بازاری بلکه حزب اللهی انجام شود جهت پاکسازی یک سری اشکالات دور نظام.

3. بدون آشوب و خشونت:

ویژگی کار ما اینست که ما یقه هیچ کس را نگرفته ایم بلکه فشار به خودمان آورده ایم، مثلاً زمان آقای خاتمی بخاطر کارهای فرهنگی که انجام می شد که مثلاً یک تئاتری مبتذل وجود داشت که در تهران هم فکر نکنم وجود داشت، ما با مسئولینی که این کار را کرده اند اعتراض می کنیم مثلاً جلوی وزارت ارشاد اعتراض می کردیم و یا اعتصاب غذا می کردیم یعنی با گذشتن از یک سری حقوق شخصی این کار ار بکنیم. مثلاً پیاده روی کردن بدون هیچ پلاکارد و تبلیغاتی.

(چند وقت پیش زنگ زده بودن و تهدید کرده بودند که ما نمی خواهیم از قوه قهریه استفاده کنیم اما ما می گوییم استفاده کنید، ما که لشگر و سپاه نداریم که . نشستن ما در اینجا هم به زور نبوده و خود حراست آمد و گفت بیایید تو. اما چند وقت پیش آمدند و گفتند نمی توانید همراه داشته باشید یعنی بروید و ما هم وسایلمان را جمع کردیم که برویم پارک اما بعد دیگر چیزی نگفتند.)

ما نباید کارمان بر پایه باطل باشد. گاهی در جزئیات کار مبانی فکری و اعتقادی خود را رعایت نمی کنیم. هیچ جا پا روی حق نگذاریم . بگوییم ما می رویم جنگ کنیم اما بخواهیم حتی مورچه ای را له نکنیم.

4.عمق کار:

اعتقاد من این است که اینها همه هدایت الهی بوده. برای اینکه کار عمق پیدا کند ما اینطور حرکت کردیم و بعضی می گویند چرا شما جلوی مجلس یا قوه قضائیه نمی روید . من هم از اول می خواستم همین کار را بکنم اما بعد که به اینجا رسیدیم این به ذهنمان رسید که اینطو ربهتر است و مهم این نیست که طول بکشد مهم اینست که کار عمق پیدا کندو تا جایی که ممکنه طرحی بریزیم که جلوی ظلم و کفر را در دنیا بگیریم و این آرمانی نیست و خود ما اگر در نیت و همت کم نذاریم و هر قدر خدا حمایت کرد می توانیم پیش برویم. اگر تحولی در خودمان ایجاد شود تحولی در دنیا ایجاد می شود . ما باید کاری کنیم که ظلمی در عالم اتفاق نیفتد حالا اگر یک قدم از هزار قدم را هم برداریم مهم نیست. شاید این سادگی ماست که می گوییم من باشم و امام زمان (عج) غائب باشد و دلش خون باشد. ما نباید زندگی عادی کنیم چون امام زمانمان زندگیش عادی نیست. ما نمی توانیم به دیگران بگوییم این کار ار بکنید بلکه خودمان می توانیم کارمان را انجام دهیم.

5.ارتباط ما با ولایت فقیه:

یک شبهه ای را را برخی عنوان می کنند . شما می دانید در این نوع حرکتها که منافع برخی در خطر است عده ای به این می رسند که هر طوری شده آنرا به زمین بزنید و مثلاً می گویند این شخص روانی است، به هدف اتهام به این حرکتها که دیگران اعتقادشان سلب شود؛ آخرین حربشون این بود که آقا راضی نیست. اولاً ما باید ارتباطمان را به ولی درست تعریف کینم یا وارد این ماجرا نشویم یا اگر وارد می شویم بدانیم چی کار کینم. بعضی ها فکر می کنند که باید برای هر کار ی ما بریم سوال کنیم که آقا این کار ار بکینم؟ آقای صفار هرندی در قم می گفتند من زمانی به حزب اللهی ها می گفتم که ما باید مقداد باشیم ، هنگام شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها مقداد دست به شمشیر برد و امیر المومنین اشاره کردند که نه، مقداد غلاف کرد اما مقداد نرفت بنشیند در خانه ، همچنان آماده بود برای دستور آقا. این را آقای صفار در جلسه خصوصی به آقا می گویند و می گویند نظرتان چیست(به نقل از خود آقای صفار) ؟ آقا گفتند :” نکته ظریفی است اما کامل نیست. اصلش اینست : الان امکانش نیست که من به همه بگویم چه کار کنید و چه کار نکیند”، اینطوری همه بی خاصیت می شوند . این طور یک نفر همه کاره می شود و بقیه هیچ کاره. رهبر فرمودند “دو تا کلید واژه است برای انجام امور: تقوا و بصیرت.” و با این دو تا خود بچه ها می دانند باید چی کار بکنند. بصیرت چیزی نیست که ما اختیاری بگوییم می خواهیم بصیرت داشته باشیم. اما مقدماتش اختیاری است. اگر می خواهیم با بصیرت شویم و دیگران را با بصیرت کنیم باید با تقوا باشیم و آن شامل انجام واجبات و ترک محرمات است، پس نتیجه تقوا بصیرت است.

من این را خطا می دانم که از آقا اجازه بگیریم، ما کار را می کنیم که اگر اشتباه کردیم آقا اعتراض می کنند اما اگر چیزی نگفتند چراغ سبزی برای ما است.

این مسئله ای که من 5 سال وقتم را برای آن گذاشتم و در آخرت هم باید برای آن جواب دهم و باید برای آن حجت داشته ام. ما از روی دین و ایمان و اعتقاد این کار را انجام می دهیم. و خانواده من این زجر را به این دلیل می کشد.

من شنیدم آقا این حرکت را رصد می کند.

6. پیشنهاد برای کسانیکه می خواهند ما را کمک کنند:

فعال شدن حزب اللهی ها در بحث مبارزه با مفاسد اقتصادی خوب است . انرژی آنها نباید فقط معطوف به کاغذبازی و بیانیه بشود. ما باید وارد فاز عملیاتی شویم و فشار بر مسئولین وارد کنیم. قوه قضائیه موظف است جلوی کوچکترین ظلم را بگیرد ، در نظام اسلامی نباید هیچ ظلمی اتفاق بیفتد. شم ها خیلی کارها می توانید انجام دهید. همه شما من را خیلی تنها گذاشته اید. چرا نمی گویید این کار مطالبه ما هم هست. تا به حالا کسی نیامده بگوید ما هم با این موافقیم و حمایت می کنیم.

7. الان ولایت در بدنه مسئولین ما جاری نیست:

الان ولایت در بدنه مسئولین ما جاری نیست که از کم کاری بچه حزب اللهی است و باید همه مسئولین از این بچه حزب اللهی ها بترسند و بچه حزب اللهی ها هم چشمشان به آقا باشد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.