شنبه 01 ژانویه 11 | 12:28

زنان مسلمان قشر تحصیل کرده آمریکا

زنان مسلمان توانسته اند با حفظ حدود اسلامی خود را به عنوان قشری توانمند در آمریکا معرفی کنند.


دفتر کنفرانس دهندگان اسلامی آمریکا اندکی پس از تاسیس در سال 2001،با مختصر تبلیغاتی توانست اعضای مسلمان بیشماری را به خود جذب کند.

اعضای این موسسه با تشکیل کلوپ بیکرز، علاقمندان به بحث و گفتگو درباره اسلام را متمرکز کرد.

یکی از تحقیقات اخیر انجام شده در این گروه نشان می دهد زنان مسلمان آمریکا بهترین جایگاههای اجتماعی را در این کشور اشغال کرده اند.

خلیفه، یکی از دختران بزرگ شده در تگزاس که در ملاء عام با حجاب حاضر میشود مخالفت مردان و رهبران سیاسی آمریکا را یکی از مشکلات جماعت زنان مسلمان دانست که در برابر پیشرفت آنها مانع تراشی می کنند.

اما زنان مسلمان با یافتن راه گریز دیگری و با استفاده از آزادی در آمریکا و با پیوستن به مهاجران مسلمان جایگاه برتر اجتماعی و علمی را از آن خود کرده اند.

شیرین زمان، مدیر موقتی موسسه سیاسی – اجتماعی که یک موسسه تحقیقاتی است در این باره اظهار کرد:در کشور آمریکا کسب و حفظ موقعیت اجتماعی برای زنان مسلمان بسیار دشوار است اما بسیاری از زنان مسلمان توانسته اند درایتمندانه مناسب خود را حفظ و از آن دفاع کنند.

به گفته وی آنچه که امروز در آمریکا دیده می شود موقعیت آرام و خود مختاری زنان مسلمان است.

نجاه بازی،پرستار مسلمان آمریکایی بنیانگذار بسیاری از ارگان های اسلامی در میشیگان،بعنوان زن مسلمان موفق ابراز کرد: من اصالاتاً عرب هستم و در فضای دور از اسلام آمریکا یک زن کاملاً مسلمان تربیت شده ام و توانستم جایگاه اجتماعی خود را حفظ کنم.

بنابراین گزارش، زنان مسلمان آمریکایی نسبت به هم تایان اروپایی خود تحصیلکرده تر بوده و دارای مشاغل اجتماعی هستند.

براساس یکی از نظر سنجی های گالوپ، زنان مسلمان آمریکایی بر خلاف زنان در مصر و عربستان سعودی در خانواده هایشان پیشاپیش مردان در امور اسلامی پیرو هستند و حتی به خاطر اسلام در مقابل مردان خود می ایستند.

براساس همین گزارش، زنان مسلمان آمریکایی که در اجتماع حضور دارند به طرز شگفت انگیزی می توانند زنان ادیان دیگر را جذب شرکت خود کنند.

ابراهیم موسی، استاد مطالعات اسلامی دانشگاه دوکا خاطرنشان کرد: مسلمانانی که به آمریکا مهاجرت می کنند خواستار تفهیم برابری در اسلام به مردم هستند و حضور زنان در این خصوص، بیش از پیش وجود آنها را نمایان و در جامعه برجسته می کند.

خلیفه، زن مسلمان مقیم آمریکا دارای مدارک دانشگاهی شیمی و علوم انسانی است که 15سال از حضور محجبه وی در جامعه آمریکا می گذرد و استقامت صبورانه خلیفه باعث شده تا آمریکایی ها حضور وی در جامعه را به راحتی پذیرفته و با آن برخوردی منطقی داشته باشند.

به گزارش شبکه آیویوز، حضور زنان مسلمان در رده های بالای اجتماعی در تمام ارگانها،سازمان های دولتی و خصوصی به واسطه ظاهر محجبه آنها، فکر توانمندی اسلامی را به مخاطب تحمیل می کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.