شنبه 01 ژانویه 11 | 13:15

مسلمانان شانس کمتری برای کار دارند!

نتایج منتشر شده از مرکز علوم و آینده حاکی از آن است که ارتباط مستقیمی بین ادیان و تبعیض شغلی در اروپا وجود دارد.


نتایج منتشر شده از مرکز علوم و آینده حاکی از آن است که ارتباط مستقیمی بین ادیان و تبعیض شغلی در اروپا وجود دارد.

دنیز هلی، جامعه شناس کانادایی و دونیا بوزار، انسان شناس فرانسوی با انجام این تحقیق برآورد کردند که این فرآیند در قوانین اساسی اروپا رسوخ کرده است.

کشور فرانسه که در میان سایر کشور های اروپایی از جمعیت قابل ملاحظه ای از مسلمانان برخودار است همچنان جایگاه مشخصی را برای آنها در نظر نگرفته است و به طور عمده مسلمانان از نظر شغلی در فرانسه به هیچ عنوان تأمین نیستند.

بنابر نتایج این تحقیق افرادی که در رزومه های خود عنوان مسلمان را اضافه می کنند شانس کمتری برای یافتن کار در اروپا را دارند.

دنیز هلی و دونیا بوزار به اتفاق به این نتیجه رسیدند که ادیانی که دارای مظاهر هستند و پیروان آن اعمال دینی خود را در ملاء عام انجام می دهند در معرض خطر بیشتری قرار دارند و اسلام از جمله این ادیان است.

تعهد مسلمانان به دین خود اعمال مذهبی نشان را دلایلی است که دولتها را به دین اسلام حساس می کند و پنهانی بودن اعمال مذهبی یهودیان و مسیحیان آنها را از این قاعده مستثنی می کند.

جامعه شناس کانادایی در این باره برآورد کرد: کلیساها امروز در اروپا قدرت خود را از دست داده اند و اسلام در میان نخبگان سیاسی، روشنفکران و به خصوص در کشورهای فرانسه زبان و در بین باورها و تمدن ها نفوذ کرده است علی رغم ترمز هایی که دولتها به روی اسلام می کشند این دین از مجراهای متفاوت وارد صحنه می شود و گاهی سیاستمداران غافل از این نفوذ سریع می شوند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سکولارها در جوامع غربی شانس بیشتری برای یافتن موقعیت اجتماعی دارند و دولتهای غرب دین را اساساً حربه ای تصور می کنند که قصد نابودی آنها را دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.