شنبه 27 مارس 10 | 21:35

سازمان ملل، همچنان قطعنامه علیه اسرائیل می‌دهد!

اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل در سیزدهمین نشست خود در ژنو در پنج قطعنامه متوالی، اسراییل را به دلیل نقض حقوق بشر محکوم کرد. نقض شدید حقوق بشر از سوی اسراییل در سرزمین های اشغالی فلسطین به خصوص ییت المقدس شرقی و جولان سوریه اصلی‌ترین عوامل صدور این قطعنامه ها اعلام شده است… کلیه قطعنامه های یاد شده با مخالفت و رای منفی امریکا مواجه شد


unاسرائیل در شورای حقوق بشر سازمان ملل هم شکست خورد . تصویب پنج قطعنامه در شورای حقوق بشر سازمان ملل شکستی مفتضحانه برای اسرائیلی است که ادعا می‌کند حتی در جنگ هم از قوانین بین‌المللی تخطی نمی‌کند!
اعضای شورای حقوق بشر سازمان ملل در سیزدهمین نشست خود در ژنو در پنج قطعنامه، اسراییل را به دلیل نقض حقوق بشر محکوم کرد.نقض شدید حقوق بشر از سوی اسراییل در سرزمین های اشغالی فلسطین و جولان سوریه اصلی‌ترین عوامل صدور این قطعنامه ها اعلام شده است . در این قطعنامه ها نقض حقوق بشر در سرزمین های اشغالی فلسطین و از جمله بیت المقدس شرقی محکوم شده است.

همچنین در بخش دیگری از این قطعنامه از حق مردم فلسطین در تعیین سرنوشت خود حمایت و از اقدامات شهرک سازی اسراییل انتقاد شده است. شورای حقوق بشر در قطعنامه‌ای جداگانه در خصوص پیگیری گزارش هیات حقیقت یاب سازمان ملل در خصوص تجاوز غزه از سوی رژیم اسراییل، ضمن تاکید بر پیگیری توصیه های هیات حقیقت یاب، خواستار ایجاد کمیته ای متشکل از کارشناسان مستقل حقوق بشر بین المللی جهت بررسی و تحقیق در مورد نتایج تجاوز غزه شده است.

قطعنامه یادشده با 29 رای مثبت، شش رای منفی و 11 رای ممتنع اعضای شورای حقوق بشر ساعتی پیش به تصویب رسید. شش کشوری که به این قطعنامه رای منفی دادند شامل آمریکا ، ایتالیا، هلند ، مجارستان و اسلواکی بوده است. حامیان این قعطنامه گروه کشورهای اسلامی ، عربی و عدم تعهد بودند. قطعنامه های دیگری نیز با تمرکز بر نقض شدید حقوق بشر توسط رژیم اسراییل در سرزمین های اشغالی فلسطین و جولان سوریه و گسترش شهرک سازی از سوی این رژیم و همچنین ممانعت از حق تعیین سرنوشت مردم فلسطین به تصویب رسید.
کلیه قطعنامه های یاد شده با مخالفت و رای منفی امریکا مواجه شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.