یکشنبه 02 ژانویه 11 | 10:58

حاتمی کیا فیلم «طلبه سیرجانی» را می‌سازد

شنیده شده است ابراهیم حاتمی کیا کارگردان نام آشنای سینمای ایران که اخیرا به موضوعات اجتماعی علاقه نشان می‌دهد‍‌ تصمیم گرفته است از ماجرای طلبه سیرجانی فیلم بسازد.


شنیده شده است ابراهیم حاتمی کیا کارگردان نام آشنای سینمای ایران که اخیرا به موضوعات اجتماعی علاقه نشان می‌دهد‍‌ تصمیم گرفته است از ماجرای طلبه سیرجانی فیلم بسازد. حاتمی کیا در روزهای اخیر با وی دیدار کرده و اقدام به ثبت نوشتاری جزییات سفر و اعتراض وی کرده است.

گفتنی است طلبه سیرجانی اکنون در محدوده حرم امام خمینی (ره) چادر زده و گروههای دانشجویی و مردمی با وی در این مکان دیدار می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌ «علیرضا جهانشاهی» معروف به طلبه سیرجانی طلبه پایه نهم حوزه علمیه قم است که امامت جماعت مسجد امام‌حسن (ع) در سیرجان (استان کرمان) را برعهده داشته است.

وی در اواخر عمر دولت اصلاحات اقدام به تأسیس «مجمع جوانان مسجدی» در سیرجان کرد و به فعالیت‌های مذهبی و امر به ‌معروف‌و نهی ‌از منکر می‌پردازد که البته فعالیت‌های ابتدایی این مجمع بیشتر معطوف به مسایل خُرد فرهنگی بود.

وی در سالهای اخیر به پدیده زمین خواری اعتراض کرد و برای بیان اعتراض خود به سمت تهران حرکت کرد. جهانشاهی که همسرش نیز طلبه علوم دینی تنها از طریق شهریه حوزه امرار معاش می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.