یکشنبه 02 ژانویه 11 | 11:42

آغاز سال نو میلادی با آشوب‌های خیابانی

سال نو میلادی (۲۰۱۱) با سیزده کشته و صد‌ها مجروح آغاز شد. در شهرهای مختلف اروپا و آفریقای جنوبی برگزاری جشن‌های سال نو همراه با درگیری، اغتشاش و آتش سوزی‌های گسترده بود که بسیاری از کشته‌ها و مجروحین افراد کم سن و سال هستند


سال نو میلادی (۲۰۱۱) با سیزده کشته و صد‌ها مجروح آغاز شد.

ایتالیا
در آتش بازی جشن‌های آغاز سال نو میلادی در ایتالیا یک نفر قربانی و ۵۰۰ نفر دیگر مجروح شدند. از مجموع ۵۰۰ نفر مجروح حوادث ایتالیا ۶۸ نفر زیر ۱۲ سال هستند و ۵۹ نفر نیز بین ۱۲ تا ۱۸ سال سن دارند و مابقی در رده‌های سنی دیگر هستند.

ناپل فرانسه
در شهر ناپل هم که معمولا آغاز سال نو در آن با آتشبازی و شلیک گلوله‌های هوایی همراه است یک نفر براثر اصابت گلوله هوایی کشته شد.
آتشبازی‌ها ناپل همچنین موجب به آتش کشیده شدن هزاران تن زباله در شهر شد به طوری که ماموران آتش نشانی مجبور به خاموش کردن دستکم ۱۴۰ مورد آتش سوزی ناشی از آتش بازی‌ها شدند.

آمستردام هلند
جشن‌های سال نو میلادی در آمستردام هلند به درگیر‌های شدید با پلیس منجر شد و پلیس دستکم ۱۱۷ نفر را بازداشت کرد.
همچنین در جریان این درگیری‌ها دستکم چهل خودرو و تعداد زیادی نیز سطل‌های زباله به آتش کشیده شد. در جریان برگزاری جشن‌های سال نو در آمستردام هلند همچنین یک نوجوان ۱۳ ساله بر اثر انفجار ترقه‌های غیر استاندارد دچار سوختگی شدید شد و جان باخت.

لاهه هلند
در شهر لاهه هلند نیز چهار نفر از نیروهای پلیس بر اثر پرتاب ترقه زخمی شدند که آسیب دیدگی دو نفر از آنان شدید گزارش شده است.

برلین آلمان
در شهر برلین پایتخت آلمان نیز حداقل یک نفر بر اثر انفجارمواد محترقه کشته شد. بنابر اعلام پلیس آلمان، تعدادی از جوانان و نوجوانان نیز در شهر فرانکفورت این کشور نیز زخمی شده‌اند.

آفریقای جنوبی
مقامات آفریقای جنوبی هم از کشته شدن ده نفر بر اثر ازدحام جمعیت در جریان جشن‌های سال نو میلادی در شمال غربی این کشور، خبر دادند.
این ده نفر در رستورانی در شهر ایپلگنگ در استان نورث وست کشته شدند. علت وقوع این حادثه هنوز مشخص نیست. به گفته سخنگوی اداره ایمنی عمومی استان «نورث وست» آفریقای جنوبی بیشتر قربانیان افراد کم سن و سال هستند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.