سه‌شنبه 04 ژانویه 11 | 07:54

اعتراض شبانه دانشجویان به دولت مصر / تماس تلفنی با غزه + تصاویر

ظلم‌هایی که بعد از جنگ 22 روزه به مردم غزه رفته است، همدستی مصر در جنایات اسرائیل، همدستی دولت‌های عربی با اسرائیل، انتقاد شدید به سکوت رسانه‌ها، انتقاد از وجود جریانی در دولت برای برقراری رابطه با مصر و تحرکات رئیس دفتر رئیس جمهور، انتقاد از رئیس مجلس شورای اسلامی برای دیدار ودست دادن با حسنی مبارک و … از جمله نکاتی بود که دانشجویان به آن اشاره کردند.


تریبون مستضعفین – شب گذشته برخی از دانشجویان دانشگاه‌های تهران در حرکتی خودجوش، برای اعتراض به سیاست‌های کارشکنانه دولت مصر در راه کاروان آسیایی همبستگی با مردم غزه و جلوگیری از ارسال کمک‌های مردم کشورهای آسیایی به مردم غزه، تجمعی را در مقبال دفتر حافظ منافع مصر در تهران برگزار نمودند.

حضور تعداد زیادی از دانشجویان در سرمای شب های زمستانی پایتخت و در ایام امتحانات امری قابل توجه بود. پلیس و یگان ویژه نیروی انتظامی نیز از ابتدای این تجمع در محل حضور داشتند. که به مرور به تعداد آنها افزوده شد.

در اين تجمع دانشجويان با شعار هاي چون مرگ بر اسراپیل، مرگ بر آمریکا، الموت لمبارک، مرگ بر سازشکار، حسنی نامبارک شرمت باد شرمت باد، VIVA GHAZA  و VIVA FELESTIN و با پلاكارد هايي با مضامين “ننگ بر دولت مصر، حافظ منافع اسرائيل ” و … خشم و انزجار خود را از اين اقدام دولت مصر به نمايش گذاشتند.

همچنین در طول تجمع دانشجویان به نشانه همدردی با مردم غزه و اعلام حمایت از کاروان آسیایی، شمع‌هایی را روشن کرده و در دستان خود داشتند.

مجتبی احمدی از دانشجویان ایرانی حاضر در کاروان آسیایی نجات غزه که تا امروز به همراه کاروان در سوریه حاضر بود و به دلیل عدم صدور روادید از سوی مصر، عصر امروز به تهران بازگشته بود، از آخرین وضعیت کاروان و کارشکنی‌های مصر سخن گفت.

در ادامه این تجمع که با شعارهای شدید علیه مصر و دولت‌های سازشکار همراه بود، مسئول سیاسی بسیج دانشگاه تهران، نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی، دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، نماینده جنبش دانشجویان جهان اسلام و … به بیان نظرات خود پرداختند. ظلم‌هایی که بعد از جنگ 22 روزه به مردم غزه رفته است، همدستی مصر در جنایات اسرائیل، همدستی دولت‌های عربی با اسرائیل، انتقاد شدید به سکوت رسانه‌ها، انتقاد از وجود جریانی در دولت برای برقراری رابطه با مصر و تحرکات رئیس دفتر رئیس جمهور، انتقاد از رئیس مجلس شورای اسلامی برای دیدار ودست دادن با حسنی مبارک و … از جمله نکاتی بود که دانشجویان به آن اشاره کردند.

در میانه‌ی برنامه، طی تماس تلفنی با یکی از اعضای کشمیری کاروان آسیایی که به زبان فارسی تسلط دارد و در حال حاضر به همراه چند نفر دیگر از کاروان آسیایی در نوار غزه به سر می برد ، درباره شرایط موجود در غزه و دشمنی‌های مصر نکاتی را اشاره کردند که از طریق بلندگو برای تجمع کنندگان پخش می‌شد. وی با ابراز نگرانی از احتمال آسیب رسیدن به جان اعضای کاروان آسیایی از سوی اسرائیل، از رسانه‌ها و امت اسلامی خواست تا با فشارهای رسانه‌ای و سیاسی علاوه بر اعلام حمایت خود از کاروان، مصر را تحت فشار قرار دهند

وی گفت: «به سبب اتمام آذوقه جان اعضاي كاروان آزادي در خطر است. دولت مصر پس از 58 ساعت هنوز اجازه ورود كشتي به بندر العريش و انتقال كمك‌هاي مردم آسيا به اهالي غزه را نداده است». وي از تمامي رسانه‌ها و فعالان حقوق بشري خواست تا در مقابل اين اقدام ضدبشري دولت مصر موضع بگيرند و به دولت مبارك فشار آورند.
وی خاطرنشان كرد: بعدازظهر امروز در تماسي كه با 8 تن از اعضاي كشتي “سلام ” حامل كمك‌هاي مردم آسيا داشتيم‏، اطلاع يافتيم اين فعالان حقوق بشر در حدود 54 ساعت است كه بدون كمترين امكانات و دسترسي به آب و غذا در مسير دريايي به سمت العريش مصر معطل مانده‌اند.
دولت مصر در راستاي ادامه سياست ديروز رژيم‌صهيونيستي در تعقبب و ارعاب كشتب بوسيله ناوچه‌ها و جنگنده‌هاي نظامي، اجازه بارگيري محموله‌هاي كشتي در بندر العريش و انتقال آنها به غزه را نمي‌دهد. يكي از اعضاي كاروان كه بيمار است در وضعيت مناسبي قرار ندارد. 8 فعال از كشورهاي هند، ژاپن، آذربايجان، اندونزي، مالزي و سوريه هم‌اكنون در كشتي به سر مي‌برند.
وي با اشاره به اينكه دولت مصر به بهانه‌هاي مختلف مانع ورود اين كاروان به نوار غزه مي‌شود، تأكيد كرد: متأسفانه اعضاي كاروان آزادي غزه در وضعيت خوبي نيستند و وضعيت آنان وخيم است. دولت مصر براي انتقال كمك‌هاي بشردوستانه به مردم غزه درخواست مبلغ هنگفتي را كرده است و از همه مجامع بين‌المللي تقاضا داريم تا با فشار به دولت مصر اجازه ورود كمك‌هاي بشردوستانه به نوار غزه داده شود.

در ادامه‌ی تجمع، یکی از دانشجویان خطاب به مردم عرب‌زبان و به خصوص دولت مصر، نکاتی را به زبان عربی طرح کرد.

پس از آن دانشجویان با تکرار «یا لیتنی کنت معکم» و «لبیک یا حسین» چند دقیقه‌ای را به اقامه‌ی عزای حسینی پرداختند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.