چهارشنبه 05 ژانویه 11 | 12:06

اگر جای سران فتنه بودم حضور در دادگاه جمهوری اسلامی را افتخار می‌دانستم

محسن رضایی در جمع اعضای حزب موتلفه گفت «در برخورد با سران فتنه نباید تبعیض قائل شویم؛ نظام در دو جبهه فتنه و تحریم در حال جنگ با دشمنان است …


محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع طرفداران حزب موتلفه اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص برخورد نظام با سران فتنه گفت: در اجرای قانون نباید تبعیض قائل شویم، من بعد از انتخابات در چارچوب قانون عمل کردم و به نظر شورای نگهبان احترام گذاشتم، هر کسی که به قانون عمل نکرده باید پاسخگو باشد؛ اشخاص نباید مانع اجرای قانون شوند.

وی افزود: اگر جای آنها بودم حضور در دادگاه جمهوری اسلامی را افتخار می‌دانستم و حکم آن را تمکین می کردم و قانون باید محور اساسی درگیری‌های سیاسی و اختلافات سیاسی باشد؛ البته اگر این مسائل از طریق ریش سفیدی در ماه‌های اول انتخابات حل می شد، بهتر بود.

رضایی خاطرنشان کرد: تهدیدات دشمنان مانند اژدهای چند سر است که در حال حاضر با دو سر فتنه و تحریم به ما حمله کرده و ملت ما در مقابله با این دو هر چند زخم‌هایی برداشته ولی موفقیت‌های بزرگی هم داشته است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در حال حاضر که به قرارگاه‌های ما حمله شده باید از نظام و رهبری دفاع کنیم. کسانی که از ترس شکست، نظام را تنها می گذارند عملا خود را از نظام خارج کرده اند.

وی با اشاره به رویارویی ایران و غرب پس از انقلاب اسلامی اظهار داشت: اولین رویارویی با غرب یک رویارویی داخلی بود و وجوه مختلفی داشت و هدفش این بود که غربی‌ها اجازه ندهند نتیجه انقلاب اسلامی به ثمر بنشیند. حتی ماه‌های اولیه امیدوار بودند که شاه برگردد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت افزود: غربی‌ها نمی خواستند میوه انقلاب اسلامی که تشکیل جمهوری اسلامی بود به ثمر برسد و این رویارویی در غالب شورش‌های کردستان، سیستان، گنبد، خلق مسلمان در تبریز و … نمود پیدا کرد.

رضایی تصریح کرد: بخش دیگری از رویارویی شورش منافقین در سال‌های ابتدایی دهه 60 بود و وضعیتی به وجود آورده بودند که در اکثر شهرهای ایران درگیری وجود داشت.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه این انقلاب با بهای سنگینی به دست آمده و باید مراقب بود از دست ندهیم، بیان داشت: رویارویی دوم غرب با ایران به صورت جنگ تحمیلی درآمد که نشان داد ابزارها و تلاش‌های داخلی دشمن تمام شده و به نتیجه نرسیده است.

وی افزود: با تحمیل جنگ، دشمنان می خواستند استقلال ایران اسلامی را بگیرند و ایران در چارچوب روابط بین الملل با آنها سیاست‌های خود را تنظیم کند. دشمنان در جنگ نیز شکست خوردند و در حال حاضر بیش از ده سال است وضع جدیدی در تقابل جمهوری اسلامی و غرب به وجود آمده است.

رضایی سومین رویارویی ایران و غرب را با شروع موضع گیری بوش در اینکه ایران محور شرارت است دانست و گفت: با آمدن بوش زنگ رویارویی جدید ایران و غرب زده شد، ایران در موضع هسته ای به همه خواسته‌های آژانس انرژی اتمی عمل کرد ولی به جایی رسید که دشمنان گفتند شما نباید اصلا انرژی هسته ای داشته باشید و این زمان مصادف با سر کار آمدن دولت نهم و در واقع در این مرحله نظام شروع به مقابله با دشمن کرد.

وی ادامه داد: در فتنه سال گذشته و تصویب قطعنامه تحریم‌ها در سال جاری، چالش ما با غرب جدی تر شده و ممکن است تا سال‌های آتی ادامه داشته باشد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام یا اشاره به اینکه سرانجام آینده ایران برای دشمنان مهم است، تاکید کرد: ایران اسلامی امروز با چشم انداز 20 ساله خود با هویت دینی به قدرت بزرگی تبدیل شده که خطر آن از بمب اتم هم برای آمریکایی‌ها بیشتر است.

وی اضافه کرد: ایران به عنوان کشوری الهام بخش در منطقه خواهد بود و در این صورت دیگر آمریکایی‌ها بازیگر اول منطقه نخواهند بود.

رضایی جلوگیری از پیشرفت ایران توسط غرب را رویارویی سوم دانست و اظهار داشت: مساله هسته ای بهانه ای برای تحریم‌ها است و در واقع دشمن می خواهد ایران نتواند بر روی پای خود در جهان بایستد.

وی ادامه داد: از اولین اتفاقات سال گذشته ایجاد شکاف عمیق، گروه بندی، ایجاد تفرقه و ایجاد تردید بود که دشمن می خواست پشت جبهه ما را بر هم بریزد و سپس تحریم‌ها را اعمال کند.

نظام در دو جبهه فتنه و تحریم در حال جنگ با دشمنان است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما در دو جبهه فتنه و تحریم در حال جنگ با دشمنان هستیم، تصریح کرد: دشمن بیش از حوادث سال گذشته به صحنه آمده و ادامه می‌دهد و حوادث دیگری را نیز ایجاد می کند.

وی با بیان اینکه نیروهای انقلاب ابتدا باید به وحدت برسند، اظهار داشت: متاسفانه عده ای مساله تهدیدات را رها کرده و به دنبال مسائل شخصی، گروهی در انتخابات هستند، اگر موقعیت خود را بدانیم تحمل پذیری ما بیشتر و در برخوردهای داخلی درست تر عمل خواهیم کرد. باید میزان اشتباهات را در برخوردهای داخلی کم کرد.

رضایی تاکید کرد: امیدواریم میراث امام(ره) و شهدا که امروز به دست ما رسیده با تدبیر و دور اندیشی و فداکاری آن را حفظ کنیم و گام‌های بعدی را با موفقیت برداشته و تهدیدات را تبدیل به فرصت‌ها کنیم.

دولت در اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها اقدام شجاعانه‌ای انجام داده است

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هدفمند کردن یارانه‌ها ابراز داشت: هدفمند کردن یارانه‌ها تجربه جدیدی است. در طول 9 ماه گذشته ثابت شد که بسیاری از زیر ساخت‌ها آماده نبوده و اجرای آن همراه با نواقصی است اما آن را تائید می کنم و از همه می خواهم به دولت کمک کنند.

وی افزود: دولت کار شجاعانه‌ای انجام داده است. هدفمند کردن یارانه ها باید انجام می شد و لازم است همه از آن حمایت کنند. دولت نیز باید با حساسیت بیشتری اشکالات آن را برطرف کند.

همه اصولگرایان در محوریت روحانیت، مرجعیت و ولایت فقیه وحدت دارند

رضایی در پاسخ به سوالی در خصوص تعریف اصولگرایی عنوان کرد: اصولگرایی اعتقاد به ولایت فقیه به عنوان قرارگاه مرکزی این جبهه است که از این نقطه شروع شده و بعد از آن ارزش‌های انقلاب مثل استقلال، استکبار ستیزی و …کسی که به این اصول و ارزشها پایبند باشد را اصولگرا می دانم. البته در اصولگرایی سلیقه‌های فراوانی وجود دارد.

وی افزود: من و دوستانم خود را اصولگرای انقلابی می‌دانیم، نه به این معنی که از اصولگرایان دیگر انقلابی‌تر هستیم بلکه از سال 1353 که گروه منصورین را تشکیل دادیم انجمن حجتیه، منافقین و نهضت آزادی را منحرف می دانستیم و از زمان انقلاب کار خود را شروع کردیم؛ توجه به اخلاق و خودسازی و در خط امام حرکت کردن و اسلام را از اسلام شناسان دریافت کردن از محورهای اساسی حرکت سیاسی ما بوده و الان نیز هست.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: همه اصولگرایان در محوریت روحانیت، مرجعیت و ولایت فقیه وحدت دارند و این سه محور جزو اشتراکات اصولگرایان است.

وی افزود: باید به اصلی و فرعی بودن مسائل دقت کرد. البته اشتباه کاری‌ها زیاد است باید جلوی آنها گرفته شود. حجم تهمت‌ها و غیبت‌ها و دروغ‌ها هر چند در جبهه دشمن بیشتر از جبهه خودی‌هاست ولی نباید چنین اموری در جبهه خودی‌ها راه پیدا کند؛ چراکه ممکن است ما در حکومت پیروز شویم ولی در دین شکست بخوریم.

  1. محمد
    5 ژانویه 2011

    یکی نیست به این برادر بگه،تو هم که خودت تهمت تقلب رو زدی، چی شد که برگشتی خدا میدونه،ولی تو هم کم از سران فتنه نداری،برادر محسن!!!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.