چهارشنبه 05 ژانویه 11 | 21:30

ظرفیت‌های نظام در برابر تهدیدات‌

لت ایران همانگونه که در هشت سال جنگ تحمیلی با ابتکار، فداکاری، شجاعت و حضور در صحنه به دشمن غلبه کرد، در هشت ماه جنگ نرم هم با عنایت خداوند متعال از خود مهارتی مثال‌زدنی نشان داد و در نهم دی ماه سال گذشته به برکت یادحضرت سیدالشهدا (ع) با همت، بصیرت و آگاهی و هوشیاری خود بساط فتنه‌گران را جمع کرد.


هفته گذشته هیلاری کلینتون، وزیر آمور خارجه امریکا ضمن حمایت مجدد از گروهک‌های ضد‌انقلاب و فتنه‌گران داخلی، با تلاش برای تقویت روحیه آنها بر حمایت مجدد کشور متبوعش از فتنه‌گران تأکید کرده و یادآور می‌شود که واشنگتن در کنار مخالفان جمهوری اسلامی ایستاده است. ما برای همه مخالفانی که برای شنیده شدن صدای خود و برا‌ی آزادی حقوق بشر[!] مبارزه می‌کنند، می‌گوییم که شما تنها نیستید و امریکا پشتیبان شماست.

این موضع‌گیری وزیر خارجه امریکا و صدها موضع‌گیری رئیس‌جمهور امریکا و دیگر سران کاخ سفید و قدرتمندان غربی که تنها به حمایت کلامی خلاصه نمی‌شد و پشتوانه کمک‌های میلیاردی و همراهی تمامی رسانه‌های آنها با فتنه‌گران را نیز با خود به همراه داشت، تداعی‌کننده حمایت‌های آنها در 8 سال جنگ تحمیلی از رژیم بعثی عراق بود. در آن صحنه نیز تمام توان و ظرفیت غرب و شرق در حمایت از صدام به کارگیری شده بود تا با شکست ایران اسلامی به زعم خود نور مقدس انقلاب اسلامی را که با پیام خود جهان معاصر را روشن کرده بود، خاموش کنند.

اگرچه در آن عرصه هیچ‌گاه غرب و شرق به صراحت دوران «جنگ نرم» به حمایت علنی از صدام برنخاستند و می‌کوشیدند با قلمداد کردن خود به عنوان طرفداران صلح و البته با تحمیل قطعنامه‌ها و فشارها ایران را وادار به تسلیم کنند. روز چهارشنبه 8/10/1389 مقام معظم رهبری در دیدار با مردم گیلان به مقایسه این دو عرصه پرداخته و با اشاره به نقش مردم ایران در خنثی‌سازی دوگانه دشمنان علیه انقلاب اسلامی (جنگ تحمیلی هشت ساله و جنگ نرم هشت ماهه) یادآور شدند: «ملت ایران همانگونه که در هشت سال جنگ تحمیلی با ابتکار، فداکاری، شجاعت و حضور در صحنه به دشمن غلبه کرد، در هشت ماه جنگ نرم هم با عنایت خداوند متعال از خود مهارتی مثال‌زدنی نشان داد و در نهم دی ماه سال گذشته به برکت یاد حضرت سیدالشهدا (ع) با همت، بصیرت و آگاهی و هوشیاری خود بساط فتنه‌گران را جمع کرد.»

در مقایسه تطبیفی مؤلفه‌های مهم این دو عرصه اگرچه مقام معظم رهبری به عوامل اساسی پیروزی مردم در این دوران یعنی عنایات الهی، همت، شجاعت و فداکاری و حضور در صحنه و بصیرت و آگاهی و … اشاره فرمودند، اما بدون تردید علاوه بر مؤلفه‌های مورد اشاره یک مؤلفه اساسی دیگر نیز در این دو عرصه وجود داشت که عامل این پیروزی بود و آن همانا رهبری هوشمندانه و الهی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بود که نظام اسلامی را با موفقیت از آن عرصه‌ها رهانید.

صلابت و پایداری امام راحل عظیم‌الشأن در دوران جنگ تحمیلی در برابر هجوم دشمنان روح مقاومت را در کالبد ملت ایران دمید. امام (ره) در برابر تمام سختی‌ها و فشارهای نظامی، اقتصادی و … ایستادگی کردند و فرمودند: اگر این جنگ 20 سال هم طول بکشد ما ایستاده‌ایم، امام (ره)‌ سازش را نپذیرفت و فرمود مردم باید بدانند که سازش امروز نابودی تا آخر است. دفن اسلام است، مردم باید تا آخر بایستند و از اسلام و کشور دفاع کنند و از توطئه‌ها به خود هراس راه ندهند و اینگونه بود که در سایه عنایات الهی، ایستادگی امام (ره) و تبعیت و ایثارگری مردم، ایران اسلامی بعد از 8 سال از این عرصه پیروز بیرون آمد.

مقام معظم رهبری نیز در جریان جنگ نرم دشمنان علیه نظام اسلامی به رغم برنامه‌ریزی دشمنان بیرونی و عوامل داخلی فتنه برای فروپاشی نظام اسلامی با بهره‌گیری از الگوهای نوین براندازی، با تمسک به عنایات الهی و پشتوانه حمایت‌های مردمی با صلابت در برابر جبهه باطل ایستادند و با اتمام حجت با آشوبگران و سران فتنه و ایستادگی در برابر مطالبات فراقانونی آنها، با روشنگری ماهیت فتنه را روشن کردند و این مردم ایران بودند که با همت و هوشیاری و حضور در صحنه همچون دوران دفاع مقدس، توطئه‌های دشمن را ناکام گذاشتند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.