شنبه 08 ژانویه 11 | 13:08

باید از معترضان ایران پشتیبانی رسانه‌ای کرد

وقتی مردم معترض ایران به خیابان‌ها سرازیر می‌شوند، باید بدانند که در دنیای آزاد، ما در کنار آن‌ها هستیم. زمانی که زنان ایران برای دفاع از حقوق خود اعتراض می‌کنند، باید بدانند که زنان جهان آزاد، حق رای خود را مدیون مادران گذشته هستند که در کنار خواهران ما ایستادگی کردند.


سارا پیلین جمهوریخواه جنگ طلب، طی اظهاراتی مدعی شد: ایران در مسیر دستیابی به تسلیحات هسته‌ای، همچنان در برابر جامعه بین‌المللی ایستادگی می‌کند. سران عرب منطقه واقعاً از ایران هسته‌ای در هراسند. برخی بر این باورند که اگر اسرائیل بتواند جامعه بین‌المللی را متقاعد کند که ایران به نقطه بدون بازگشت رسیده است، باید حمله نظامی را در دستور کار قرار داد.

وی در ادامه افزود: اما برنامه هسته‌ای ایران فقط مشکل اسرائیل نیست. این مسئله کل جهان است. با نظر تونی بلر، نخست‌وزیر سابق انگلیس موافقم که اخیراً گفته بود: «اگر فقط یک راه‌حل مانده باشد، پس غرب» در صورت لزوم «باید از نیروی نظامی استفاده کند.»

ضرورت حمایت از عامه مردم
سارا پیلین با اشاره به لزوم براندازی جمهوری اسلامی ایران، راه آن را نزدیکی به مردم ایران توصیف کرد و ضمن اقتدارگرا و غیردموکراتیک خواندن نظام جمهوری اسلامی مدعی شد: «باید تصویر مثبتی برای مردم ایران ترسیم کرد. ایران تا ابد محکوم به زندگی تحت حکومت اقتدارگرایان نیست. راه دیگری نیز وجود دارد؛ ایرانی که به حقوق بشر احترام می‌گذارد و زنان آن استثمار نخواهند شد. در یک کلام، زندگی در ایران دموکراتیک باید آمال و آرزوی هر فردی باشد. چندین علامت امیدوارکننده در داخل ایران به چشم می‌خورد که خواست مردم ایران را برای داشتن آینده‌ای دموکراتیک و صلح‌آمیز نشان می‌دهد. باید این صدا‌ها را تقویت کرد.»

فرماندار سابق آلاسکا، راهکار مقابله با جمهوری اسلامی را اینگونه ابراز کرد: «باید از آن‌ها با دیپلماسی و ابزارهایی مثل رادیو پشتیبانی کرد درست همانگونه که از این روش برای شهروندان تحت حکومت شوروی سابق جهت فروپاشی شوروی استفاده نمودیم. مهم‌تر اینکه، باید از آن‌ها در ‌‌نهایت اطمینان به صحت آزادی و عدالت حمایت کنیم. باید به آینده‌ای بنگریم که در آن ایدئولوژهای انحرافی و جنگ‌طلب به زباله‌دان تاریخ سپرده شود.»

سارا پیلین ضمن حمایت از اغتشاشات پس از انتخابات ایران و فتنه سال گذشته اظهار داشت: «وقتی مردم معترض ایران به خیابان‌ها سرازیر می‌شوند، باید بدانند که در دنیای آزاد، ما در کنار آن‌ها هستیم. زمانی که زنان ایران برای دفاع از حقوق خود اعتراض می‌کنند، باید بدانند که زنان جهان آزاد، حق رای خود را مدیون مادران گذشته هستند که در کنار خواهران ما ایستادگی کردند. زمانی که مردم ایران خواستار آزادی و زندگی ساده هستند ما در جهان آزاد همواره در کنار آن‌ها هستیم.»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.