یکشنبه 09 ژانویه 11 | 16:17

تأکید بر تشخیص و جابجا نکردن مسائل اصلی با مسائل فرعی

حضرت آيت الله خامنه‌اي عوامل اصلي فتنه سال 88 را طراحان خارجي دانستند و خاطرنشان كردند: كساني را كه مردم به آنها سران فتنه مي‌گويند، در واقع بازيچه طراحان اصلي بودند و دشمن آنها را به وسط صحنه هُِل داده بود كه البته آنها نيز بايد راه خود را از دشمن جدا مي‌كردند كه اين كار را انجام ندادند و مرتكب گناه شدند.


سه عوامل اصلی موفقیت در امتحان‌های الهی
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در دیدار هزاران نفر از مردم قم، «بصیرت» و «تشخیص صحیح شرایط»، «احساس تعهد ومسئولیت و حضوربه موقع در صحنه» را سه عامل اصلی موفقیت در امتحانهای الهی و زمینه ساز پیشرفت مادی و معنوی برشمردند وتأکید کردند: ملت ایران با عبور موفقیت آمیز از امتحانهای گوناگون الهی در طول ۳۲ سال گذشته، امروز مقتدر‌تر از هر زمان دیگر با عزم و اراده قوی و هوشیاری و یکپارچگی به راه خود برای رسیدن به قله‌های سعادت و کمال و حیات طیبه دنیا و آخرت ادامه خواهد داد.

19دی سال 56، سیلی محکم به رژیم طاغوت و زمینه ساز پیروزی انقلاب
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار که در سالروز قیام تاریخی مردم قم در نوزدهم دی سال ۵۶، برگزار شد، این حادثه بزرگ را نشانه پیشگامی مردم قم در بصیرت، احساس مسئولیت و حضور در صحنه دانستند و افزودند: حرکت نوزدهم دی مردم قم در سال ۵۶، یک سیلی محکم به رژیم طاغوت و جبهه استکبار بود که با هدایت امام خمینی (ره)، زمینه ساز پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن سال ۵۷ شد.

علت عکس العمل دشمنان در قبال قدرتنمایی مردم در جریان سفر رهبری به قم
ایشان با تأکید بر اینکه حساسیت بالای دشمنان نسبت به مردم و حوزه علمیه قم، به دلیل بصیرت بالا، روحیه احساس تعهد و حضور به موقع در صحنه آنان است، خاطرنشان کردند: عکس العمل دشمنان در قبال قدرت نمایی مردم، حوزه علمیه، علما و جوانان قم در جریان سفر رهبری به این شهر مقدس نیز، نشان دهنده همین روحیات والا و عظمت این حرکت و همچنین عجز و آسیب پذیری دشمنان است.

تشکیل نظام اسلامی در ایران ارائه یک راه نو برمبنای اسلام واقعی
رهبر انقلاب اسلامی پیروزی انقلاب اسلامی ایران و نحوه واکنش دنیای کفر واستکبار در ۳۲ سال گذشته را نمونه دیگری از آسیب پذیری مخالفان و معاندان نظام اسلامی و عظمت حرکت ملت ایران برشمردند و افزودند: تشکیل نظام اسلامی در ایران وایستادگی در مقابل قلدر‌ترین حکومتهای دنیا، ارائه یک راه نو برمبنای اسلام واقعی بود که این موضوع برای جبهه استکبار و ظلم، تحمل ناپذیر است و علت اصلی مخالفت‌ها با جمهوری اسلامی ایران نیز همین قضیه است.

دست قدرت الهی در پیروزی های ملت ایران
حضرت آیت الله خامنه‌ای با یادآوری کارهای بزرگ و سربلندیهای ملت ایران در می‌دانهای مختلف، تأکید کردند: این ملت به برکت موفقیت در امتحانهای الهی توانسته است خود را از لحاظ معیارهای معنوی و مادی بالا بکشد که پیشرفتهای علمی و فناوری و کار و خدمت رسانی در سراسر کشور نمونه‌های پیشرفت مادی است. ایشان با اشاره به کمک‌ها و الطاف الهی در تمام این موفقیت‌ها تأکید کردند: ملت ایران در میدانهای گوناگون دست قدرت الهی را دیده و حس کرده است.

شکست فتنه سال گذشته، نمونه ای از دست قدرت الهی
رهبر انقلاب اسلامی شکست فتنه سال گذشته را نمونه‌ای از الطاف و دست قدرت الهی دانستند و افزودند: با لطف و عنایت خداوند متعال، مردم، بیدار و وارد صحنه شدند وتوانستند توطئه‌ای عظیم را خنثی کنند. حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: هنوز ابعاد فتنه سال گذشته به طور کامل شناخته نشده است و زمینه‌های زیادی برای تحلیل و تبیین آن وجود دارد زیرا دشمن طراحی و محاسبات دقیقی انجام داده بود.

سران فتنه بازیچه طراحان اصلی خارجی و مرتکب گناه شدند
ایشان عوامل اصلی فتنه سال ۸۸ را طراحان خارجی دانستند و خاطرنشان کردند: کسانی را که مردم به آن‌ها سران فتنه می‌گویند، در واقع بازیچه طراحان اصلی بودند و دشمن آن‌ها را به وسط صحنه هل داده بود که البته آن‌ها نیز باید راه خود را از دشمن جدا می‌کردند که این کار را انجام ندادند و مرتکب گناه شدند. رهبر انقلاب اسلامی افزودند: انسان نباید بازیچه دشمن شود و اگر غفلتی هم کرد ولی در وسط کار متوجه موضوع شد، باید بلافاصله راه خود را تغییر دهد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در تبیین زوایای فتنه سال گذشته تأکید کردند: عامل اصلی، دیگرانی بودند که طراحی کرده بودند و در طراحی و محاسبات خود به دنبال حذف جمهوری اسلامی و تغییر نظام بودند.

ایشان افزودند: طراحی اصلی دشمنان، این بود که جمهوری اسلامی و حقیقت و شعار دین از جامعه ایران برچیده شود و قاعده حکومت و دولت را به شکل مطلوب خود تشکیل دهند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: صحنه گردانان اصلی، حالت دیگری را نیز طراحی کرده بودند که اگر به نتیجه مطلوب خود نرسند، کشور را به آشوب بکشانند و با تقلید از انقلاب اسلامی و بوجود آوردن کاریکاتوری از آن، به اهداف خود برسند.

سیلی ملت به دهان طراحان فتنه
ایشان افزودند: اما ملت ایران با تشخیص صحیح اوضاع، احساس تعهد و حضور به موقع در صحنه، به دهان طراحان اصلی زد و بساط آن‌ها را جمع کرد.
رهبر انقلاب اسلامی موفقیت ملت ایران در این آزمون بزرگ و پیچیده را زمینه ساز پررنگ‌تر شدن خط دین و انقلاب در کشور و اقتدار روزافزون نظام اسلامی دانستند و خاطرنشان کردند: اقتدار روزافزون در واقع پاداش الهی برای موفقیت در این آزمون است.

تشخیص صحیح مسائل اصلی از مسائل فرعی و جابجا نکردن آن‌ها
حضرت آیت الله خامنه‌ای همه آحاد مردم و مسئولان را به حفظ هوشیاری و تشخیص صحیح مسائل اصلی از مسائل فرعی و جابجا نکردن آن‌ها فراخواندند و افزودند: نداشتن بصیرت و شکست در امتحان الهی موجب تنزل و انحطاط جامعه خواهد شد، همانگونه که نتیجه شکست مردم در امتحان الهی در دوران امیرالمومنین علی (ع) و شهادت آن حضرت در محراب عبادت به دست اشقی الناس، به شهادت رسیدن حضرت سیدالشهدا علیه السلام و یاران ایشان در حادثه کربلا بود.

تاثیرگذاری ایران در منطقه و مسائل مهم جهانی
ایشان جایگاه والای کنونی ملت ایران و موفقیتهای او در مسائل داخلی و تأثیرگذاری در منطقه و مسائل مهم جهانی را نتیجه سربلندی در امتحانهای گوناگون دانستند و خاطرنشان کردند: دشمن تلاش فراوانی انجام می‌دهد تا با فشارهای اقتصادی، و تبلیغات دروغین و پرحجم و ترساندن دولت‌ها و ملت‌ها از جمهوری اسلامی ایران، مانع از ادامه مسیر پیشرفت نظام اسلامی شود اما به نتیجه نرسیده است.

شکست سیاست‌های آمریکا در منطقه بدلیل قدرت معنوی ایران
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به شکست سیاستهای امریکا در قضایای فلسطین، لبنان، افغانستان و عراق افزودند: امریکایی‌ها، جمهوری اسلامی ایران را عامل اصلی ناکامی‌های خود معرفی می‌کنند در حالیکه آن‌ها از بیداری و سیاست صحیح ملت‌ها شکست خورده‌اند.

حضرت آیت الله خامنه‌ای تأکید کردند: تأثیر و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه و در میان ملت‌ها تأثیری معنوی است زیرا نظام اسلامی موجب بیداری ملت‌ها می‌شود و در چنین شرایطی است که امریکا تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا دولت کنونی عراق بر سر کار نیاید اما به دلیل بیداری مردم، این دولت سر کار می‌آید و امریکا هم هیچ کاری نمی‌تواند بکند.

ایشان خاطرنشان کردند: ملت ایران به راه پیشرفت و اقتدار خود تا رسیدن به قله‌ها و حیات طیبه دنیا و آخرت ادامه خواهد داد.

شرط ادامه موفقیت بیداری و دستکم نگرفتن دشمن
حضرت آیت الله خامنه‌ای عزم و اراده مردم و مسئولان را برای پیمودن این راه، خوب و قوی ارزیابی و تأکید کردند: شرط ادامه موفقیت آمیز مسیر پیشرفت و اقتدار، بیداری و دستکم نگرفتن دشمن است. ایشان افزودند: همه آحاد مردم بویژه جوانان، روحانیون، دانشگاهیان و مسئولان باید هوشیاری خود را حفظ و دو چندان کنند.

بیداری مسئولین خاری در چشم دشمن
رهبر انقلاب اسلامی در پایان تأکید کردند: بیداری مسئولان، خدمت به مردم و حفظ یکپارچگی در میان خود است که همچون خاری در چشم دشمن خواهد بود.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام والمسلمین سعیدی تولیت آستانه مقدسه حضرت معصومه سلام الله علی‌ها، با اشاره به قیام تاریخی نوزدهم دی سال ۵۶، تأکید کرد: مردم قم همواره در صحنه بوده و نشان داده‌اند که پشتیبان ولایت فقیه هستند.

وی به نمایندگی از مردم استان قم و حوزه علمیه و علما از سفر اخیر رهبر انقلاب اسلامی به شهر مقدس قم تشکر و قدردانی کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.