یکشنبه 09 ژانویه 11 | 15:00

صالحی: آلمان درمورد دو تبعه عذرخواهی کند

«علی اکبر صالحی» در مصاحبه با نشریه اشپیگل، از شرکت انتشاراتی این ۲ نفر خواست تا به اشتباه خود و اعزام ۲ خبرنگار با روادید گردشگری اعتراف کند.


اواسط مهرماه ۲ تبعه آلمانی که گفته می‌شود، خبرنگار بوده و با روادید گردشگری به ایران سفر کرده بودند، هنگام مصاحبه غیرقانونی با فرزند و وکیل یک مجرم زندانی در تبریز دستگیر و بازداشت شدند.

در همین حال «علی اکبر صالحی» در مصاحبه با نشریه اشپیگل، از شرکت انتشاراتی این ۲ نفر خواست تا به اشتباه خود و اعزام ۲ خبرنگار با روادید گردشگری اعتراف کند.

وی افزود: این شرکت همچنین باید نسبت به وارونه نشان دادن اطلاعات عذرخواهی کرده و ضمانت دهد که چنین اتفاقی تکرار نمی‌شود.

صالحی تأکید کرد: این اقدام ناشر و سردبیر روزنامه و اعتراف آن‌ها به اشتباه خود و عذرخواهیشان می‌تواند، مؤثر باشد.

در واکنش به اظهارات سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران، مدیریت و سردبیر روزنامه «بیلدآمزونتاک» شنبه شب در اعلامیه‌ای مطبوعاتی اعلام کردند که آماده‌اند تا این موضوع را با صالحی در تهران و یا هرجای دیگر در میان بگذارند.

در عین حال سرپرست وزارت امورخارجه ایران به نشریه اشپیگل گفت: حداقل پنج تماس تلفنی بین وی و همتای آلمانی‌اش در این باره برقرار شده و از «گیدو وستروله» دعوت کرد تا به تهران سفر کند و درباره تمام مسایل از جمله این مسأله برپایه احترام متقابل صحبت کنند.

وزیرخارجه آلمان در واکنش به دعوت صالحی با قدردانی ازآمادگی برای حل این مسأله گفت: اظهارات سرپرست وزارت خارجه ایران علامت مثبتی است.

وستروله بار دیگر با تأکید برکوشش‌های خود برای بازگرداندن ۲ تبعه آلمانی افزود: ما همه اقدامات مناسب و معقولانه را انجام می‌دهیم تا بازگشت هرچه سریع‌تر این ۲ نفر مهیا شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.