پنج‌شنبه 13 ژانویه 11 | 09:15
گزارش کامل از تجمع دانشجویان

عنوان زيارتگاه را از مقبره استر و مردخاي قاتل برداريد

استر و مردخاي مقبره زني فاسده و يهودي است كه 75 هزار ايراني را كشته است و هر سال براي اين ايراني‌كشي جشني (با نام پوريم) از سوي صهيونيست‌ها برگزار مي‌شود. جمعی از دانشجویان همدان تجمع اعتراضی شدیدی مقابل مقبره وی در همدان برگزار کردند


* تجمع دانشجویان مقابل مقبره استر و مردخای

ظهر سه شنبه جاری تجمع اعتراض‌آميز دانشجويان دانشگاه‌هاي همدان نسبت به تهديد تخريب مسجدالاقصي برگزار شد.

در اين تجمع كه دانشجويان دانشگاه‌هاي آزاد، بوعلي سينا شركت داشتند شعارهايي چون “دانشجو بيدار است “، “نصر من الله و فتح القريب “، “مسئول بي‌كفايت، استعفا، استعفا ” و “دانشجو بيدار است، از اسرائيل بيزار است ” سر داده شد.

جمعي از دانشجويان بسيجي نيز با پوشيدن كفن، شهادت را افتخار خود قلمداد مي‌كردند و خواهان مقابله به مثل كردن تخريب “استر و مردخاي ” در برابر تهديد صهيونيست مبني بر تخريب مسجدالاقصي شدند.

در بين جمعيت بنرهايي با نوشته‌هايي چون “تخريب مسجدالاقصي=تخريب استرومردخاي “، “اسرائيل بايد از صحنه روزگار محو شود “، ‌ “كشتار 77 هزار ايراني به چه علت؟ “،حزب فقط حزب علي، رهبر فقط سيدعلي ” در دست تجمع‌كنندگان بود.

* مقبره جنایتکاران را از آثار ملی حذف کنید

تجمع‌كنندگان خواهان خروج مقبره استر و مردخاي از آثار ملي استان همدان شده و خواستار حذف عنوان زيارتگاه از سر در اين مقبره شدند و بيان داشتند كه تنها يك هفته به مسئولان فرصت مي‌دهند تا در ارتباط با اجرايي شدن خواسته‌هاي آنان در خصوص مقبره استرو مردخاي اقدام كنند.

تجمع‌كنندگان تأكيد كردند كه در صورت عدم جامه عمل پوشيدن خواسته آنان در اين رابطه هفته آينده با جمع كثيرتري شامل دانشجويان، طلاب، روحانيون و اقشار ديگر مردم تجمع وسيع‌تري خواهند داشت.

در اين بين دانشجويي قصد داشت عنوان “زيارتگاه ” را با رنگ از تابلوي مقبره استر و مردخاي حذف كند كه پليس حاضر در مراسم مانع اين كار شد.

* فرصت یک هفته‌ای دانشجویان

سپس يكي از دانشجويان در اين تجمع عنوان داشت: در حالي كه مي‌گويند اين مكان از آثار ميراث فرهنگي است، اكنون متولي اين مقبره يك يهودي است كه در بازديدها اذهان افراد بازديدكننده را از حقايق منحرف مي‌كند و بايد اين مكان زير نظارت اداره اوقاف يا سازمان ميراث فرهنگي قرار گيرد.

وي تصريح كرد: مسئولان استان بدانند كه ما بسيجيان دانشجو تنها يك هفته براي ترتيب اثر به خواسته‌هاي دانشجويان مهلت مي‌دهيم و گرنه پس از پايان اين مهلت به صورت جدي با حضور طلاب، دانشجويان و مردم اقدام خواهيم كرد.

در پايان تجمع‌كنندگان با آتش پرچم رژيم صهيونيستي به عزاداري و سينه‌زني پرداخته و دعاي فرج خواندند.

* تخریب مقبره استر در پاسخ تعرض به مسجدالاقصی

روزهای پیش از این تجمع نیز بسیج دانشجویی دانشگاه بوعلی همدان با صدور بیانیه‌ای با اعلام قصد برگزاری تجمع، تهدید مسجد الاقصی را محکوم کرد.

در این بیانیه می‌خوانیم: امروز پس از سال‌ها از غصب سرزمين اسلامي توسط رژيم صهيونيستي و پس از كشتار وحشيانه ملت مسلمان اين سرزمين‌ها توسط آنان، شاهد هستيم كه اين بار به طور علني قصد توهين به مقدسات مسلمانان و تخريب مسجد‌الاقصي را در سر مي‌پرورانند و متأسفانه مي‌بينيم كه قبة‌الصخره را به جاي مسجدالاقصي به ما نشان مي‌دهند و ما مي‌انگاريم كه همه چيز سر جاي خودش است.

اين بيانيه مي‌افزايد: اما اي ملت مسلمان؛ آگاه باشيد كه اينان تخريب مسجدالاقصي دومين نماد اتحاد مسلمانان جهان را آغاز كرده‌اند، در حالي كه دومين مكان مقدس اينان در جمهوري اسلامي و در شهر همدان به نام زيارتگاه استر و مرد‌خاي (كساني كه با استناد به كتاب “عهد عتيق “كه از كتب مهم يهوديان است، 77 هزار ايراني را در يك روز به قتل رسانده‌اند) در آرامش كامل قرار دارد و از هيچ ايراني مسلماني صدايي در نمي‌آيد.

بسيج دانشجويي دانشگاه بوعلي سينا در پايان بيانيه خود با تأكيد بر اينكه ما دانشجويان بسيجي و فرزندان ملت ايران به سران رژيم صهيونيستي هشدار مي‌دهيم اگر به هر نحوي به مسجدالاقصي تعدي كنند، مقبره اين قاتلان پست را ويران مي‌كنيم.

* جشن هرساله ایرانی کشی

مسئول بسيج دانشجويي استان همدان در نشست سياسي مبارزه با صهيونيسم در جمع دانشجويان، با بيان اين كه صهيونيست‌ها از لحاظ ساختاري و فكري نيز در الگوهاي و معيارهاي ما ورود پيدا مي‌كنند به طوري كه در مواقعي آثار باستاني ما را نيز تحت‌الشعاع خود قرار مي‌دهند، در مورد آرامگاه استر و مردخاي در همدان اظهار داشت: استر و مردخاي مقبره زني فاسده و يهودي است كه 75 هزار ايراني را كشته است و هر سال براي اين ايراني‌كشي جشني (با نام پوريم) از سوي صهيونيست‌ها برگزار مي‌شود.

* مقبره استر دومین زیارتگاه صهیونیست‌ها

محمود قاسمي با اشاره به اينكه استر و مردخاي نبايد زيارتگاه تلقي شود، افزود: صهيونيست‌ها استر و مردخاي را پس از بيت‌المقدس دومين زيارتگاه خود مي‌دانند و همدان را جزو سرزمين‌هاي خود مي‌دانند و هدف دارند كه در آينده آن را بگيرند.

وي روشنگري در مورد استر و مردخاي را داراي اهميت برشمرد و گفت: شناساندن خطرات صهيونيستي به نسل جوان داراي اهميت است كه با همكاري حوزه علميه بايد در بين روحانيون اين امر روشنگري شود.

وی با بيان اينكه بايد نام زيارتگاه از استر و مردخاي برداشته شود، عنوان داشت: بايد فضايي ايجاد شود تا موج روشنگري و ضد صهيونيستي در بين دانشجويان و جوانان شكل گيرد كه در اين راستا بايد محور كار استر و مردخاي شود.

* استر كيست؟

مطرح شدن اين موضوع شايد براي كسي كه مطالعاتي هرچند اندك درباره مقبره استر و مردخاي در همدان داشته باشند زياد تازگي نداشته باشد و يا او را متعجب نكند، اما مخاطبي كه از موضوع اطلاع نداشته باشد ممكن است برايش اين سؤال مطرح شود كه مگر استر (يا همان ملكه يهودي خشايارشا) چه كرده كه اين گونه در يك سخنراني مورد حمله قرار گرفته است.

استر نام ملكه يهودي خشايارشاست كه با تلاش او و مردخاي عموي استر، خشايارشا اختيار مردم ايران زمين را به آنها سپرد تا به فرمان استر حدود 75 هزار ايراني كشته شدند.

در زماني كه سرزمين پهناور ايران در حدود 800 هزار نفر جمعيت داشت قتل اين تعداد از مردم اين سرزمين (نزديك به 10 درصد) بسيار وحشتناك مي‌نمايد.

* هولوكاست يهودي يا هولوكاست ايراني

تاكنون انديشمندان و مورخاني در اروپا و سراسر جهان موضوع هولوكاست را مورد بررسي قرار داده‌اند و مكتوباتي نيز در اين زمينه به چاپ رسيده است. اما هنگامي كه احمدي‌نژاد به عنوان يك مقام دولتي، در اظهارات خود هولوكاست يا به اصطلاح نسل كشي يهوديان در اردوگاه‌هاي كار اجباري نازي‌ها را با چالش مواجه ساخت، هولوكاست به عنوان يك واژه سياسي وارد فرهنگ گفتمان رسانه‌اي ما شده و تبديل به موضوع قابل توجهي در نزد جهانيان شده است.

پيش از هرچيز به جاي آن كه توجه شما را به موضوع واقعيت يا انكار هولوكاست جلب كنيم، از يكي از ابعاد هميشه پنهان صنعت هولوكاست، يعني مخفي كردن كشتار انسان‌هاي بي‌گناه ديگر به دست صهيونيست‌هاي يهودي سخن به ميان مي‌آورم.

تاريخ دو قتل عام بزرگ را به نام يهوديان صهيونيسم ثبت كرده است:
يكي سوزاندن مردم يمن به دست ذونواس پادشاه يهودي يمن به جرم گرويدن به دين مسيحيت در گودال‌هاي آتشين و ديگري قتل عام 75 هزار ايراني به فرمان استر ملكه خشايارشا.

* یهودیان بخشی مردم یمن را سوزاندند

ماجراي واقعه هولناك قتل عام مردم يمن در سوره مباركه بروج اين گونه آمده است: «والسماء ذات البروج… سوگند به آسمان كه دارنده برج‌هاست و سوگند به روز موعود و سوگند به گواهي‌دهنده و آن چه به آن گواهي دهند، كه «اصحاب اخدود» به هلاكت رسيدند. آنان كه آتشي از هيزم‌ها افروخته و درحالي كه بر كناره آتش نشسته بودند، بر آن چه بر سر مؤمنان مي‌آوردند، نظاره مي‌كردند، (اصحاب اخدود) تنها به اين علت از مؤمنان انتقام گرفتند كه آنان به خداي عزيز و حميد ايمان آورده بودند.»

شرح بيشتر ماجرا، بنا به نقل علي بن ابراهيم قمي در تفسير سوره بروج چنين است:
“مومنان كشته شدند و سبب آن اين بود كه ذونواس آخرين پادشاه از ملوك حمير، حبشيان را به حمله به سرزمين يمن واداشت و خود به دين يهود درآمد و حميريان را به اين آيين فرمان داد و خود را يوسف ناميد. مدتي بدين سان گذشت تا بدو خبر رسيد كه در نجران بازماندگان قومي نصراني به سر مي‌برند كه دين عيسي و حكم انجيل را گردن مي‌نهند و پيشوايشان عبدالله بن بريامن است.

اطرافيان پادشاه، او را به عزيمت به سوي آن قوم و تحميل آيين يهود برايشان تشويق كردند. پس حركت كرد تا به نجران رسيد و هر كس را بر دين نصرانيت بود، گرد آورد. آن گاه دين يهود را بر آنان عرضه كرد اما آنها امتناع كردند. وي با آنان مجادله نمود اما جز ابا و امتناع نديد.

سرانجام آنها كشته شدن را بر ورود به آيين يهود برگزيدند. ذونواس براي آنها گودال‌هايي حفر كرد و هيزم در آن بنهاد و آتش به پا كرد. گروهي از ايشان به آتش سوختند، گروهي ديگر با شمشير مثله شدند تا شمار سوختگان و كشتگان به 20 هزار رسيد و تنها يكي از ايشان به نام دوس با اسب خود گريخت. ” (تفسير قمي، ص 719 (به نقل از: محمدباقر مجلسي، بحارالأنوار، ج 14، ص 438 و 439).

بدون شك، آيات روايتگر اين واقعه هولناك و جنايت شرم‌آور يهوديان سنگدل، يكي از سندهاي مكتوب زنده‌سوزي دسته جمعي انسان‌هاست.

* يهوديان معترف به كشتار نسل‌ها هستند

تورات و ديگر سندهاي تاريخي مورد تأييد يهوديان، گواهي مي‌دهد كه بعد از حمله آشوريان به اورشليم و نيز در پي تخريب اورشليم به‌دست بخت‌النصر، 50 سال پيش از ظهور داريوش، دسته‌هاي بزرگي از يهوديان به ايران آمده‌اند.

آن‌ها در اين دوران طولاني مطابق خلق ‌و خو، شيوه، سرشت و منش هميشگي خود، پيوسته مشغول شناسايي ويژگي‌ها، نقاط قوت و ضعف و نيز شخصيت‌هاي كارآمد و كارساز، توانگران، قهرمانان، دلاوران، مديران، توليدگران، استادكاران، صاحبان پيشه و انديشه، سازمان‌دهندگان و به ‌طور كلي اشخاص و خانواده‌هايي بوده‌اند كه چارچوب، اسكلت و زيربناي استقرار و بقاي اقوام بر دوش آنان قرار داشته است؛ چنان‌ كه آشكار است، يهوديان با شناسايي پيشين اين مهره‌هاي اصلي استقامت و استقرار بومي، پس از دريافت مجوز تجاوز و نسل‌كشي از سوي پادشاه هخامنشي با برچيدن و حذف اصلي‌ترين مهره‌هاي حيات هر قوم و تخريب زيربناي تمدن آنها، موجب نابودي و پراكندگي اقوام متعددي در سرزمين ايران شده‌اند.

قتل ايرانيان از زبان يهوديان در تورات بدين شرح آمده است: «استر [به خشايارشا] گفت اگر پادشاه را پسند آيد به يهودياني كه در شوش (منظور شهر شوش است) مي‌باشند اجازت داده شود كه فردا نيز مثل فرمان امروز عمل نمايند و ده پسر هامان (وزير خشايارشا) را بردار بياويزند و پادشاه فرمود كه چنين بشود و حكم در شوش نافذ گرديد و ده پسر هامان را (كه يهوديان، آنها را يك روز پيشتر از آن كشته بودند) به دار آويختند و يهودياني كه در شوش بودند در روز چهاردهم ماه ادار نيز جمع شده 300 نفر را در شوش كشتند. ليكن دست خود را به تاراج نگشادند و ساير يهودياني كه در ولايت‌هاي پادشاه بودند جمع شده براي جان‌هاي خود مقاومت كرده و چون 75 هزار نفر از مبغضان خويش را كشته بودند از دشمنان خود آرامي يافتند.» (تورات، دفتر استر، باب نهم، آيات 13 تا 17)

آيا اگر قومي به كار خود اعتراف كند و حتي آن را جزو افتخارات خود بداند و مكتوب كرده و هرساله براي آن جشني برپا كند مي‌توان شكي به آن داشت.

* يادبود هولوكاست را در همدان نصب كنيد

تاريخ نشان داده است صهيونيسم نه تنها امروز به دنبال ترور انسان‌هاي آزادانديش و حق طلب به ويژه ايرانيان است بلكه از گذشته باستان نيز هيچگاه دست از كشتار بر نداشته به گونه‌اي كه روزگاري با توطئه استر و عمويش 10 درصد جمعيت سرزمين پهناور ايران كشته شدند.

اكنون مقبره استر و مردخاي آن دو نفري كه موجب كشته شدن ده‌ها هزار ايراني شدند در همدان واقع است و موجب شرمساري مردم همدان است.

حال با اين اوصاف شايسته است به منظور گراميداشت ياد و خاطره كشته شدن ده‌ها هزار از نياكان ايراني و همچنين كشتار بشريت در طول عمر تاريخ و افشاي دروغ‌پردازي‌هاي صهيونيست‌ها يادبودي در برابر مقبره استر و مردخاي نصب شود. باشد كه در ذهن و خاطره‌ها ياد جنايت‌هاي بي‌شمار صهيونيست‌ها بيشتر باقي بماند.

 1. پدرام
  14 ژانویه 2011

  مقبره فراعنه مصر هم جز آثار باستانی است.
  مقبره لنین هم همینطور
  مقبره کوروش
  تخت جمشید و . . .
  قضاوت ما در مورد مسائل تاریخی بحث جداگانه ای است. اما این بناها دارای ارزش تاریخی هستند و باید در حفظ و نگهداری آنها کوشید.
  حتی اگر مورد نفرت ما باشند.

  • عادل
   27 سپتامبر 2012

   کجای دنیا مقبره دشمناشون رو نگه میدارن که ما نگه داشتیم اگه حقیقت نداره چرا یهودیها از تورات برش نمیدارن حالا که هست و ماهم مقبره اونا رو نگه داشتیم و به ریشمون نمی خندن یعنی؟ ما داعیه دشمنی با اسراییل رو داریم چرا باید این مقبره دروغی؟؟؟؟؟؟؟؟ رو نگه داریم تازه باش هم زیارتگاه بنویسیم

  • ارش
   24 اکتبر 2012

   این مقبره برا اونا نیست.اینا همه ایرانی بودن فقط یهودی بودن.
   همین الانشم یهودی مسیحی ارمنی و … داریم که همه ایرانین

  • پوریا
   6 آوریل 2013

   عزیز من، ناراحتی شما رو از واقعه پیش آمده درک میکنم و اتفاقا با شما ابراز همدردی و همسویی فکری میکنم.اما قبول کن بناهای تاریخی دارایی ارزشمند ما هستند که باید ازشون مراقبت بشه.
   و البته این گونه بناها باعث میشن ما گذشته مون به علاوه اشتباهاتمون(از هوسرانی سران کشور تا خام شدم به خاطر یه زن و قتل عام هموطنان و….) همه و همه جلوی چشممون باشن، شاید درس عبرتی بشوند!

  • مجید
   12 آوریل 2013

   من مخالف 100% اسراییلی ها هستم
   اما یه سوال : اگه این مقبره رو خراب کنیم دیگه چیزی از تاریخ نمیمونه
   پس فردا به نسل بعدی فقط با حرف میخوای بگی یه همچین اتفاقی افتاده؟
   در ضمن اگه این بنا باشه همیشه یادمون (یاد ایرانی ها) خواهد موند که اونها یا ما چه کردند اما اگه خراب بشه چی؟؟؟؟

 2. سید
  17 ژانویه 2011

  به نظر شما این ناآرامگاه اثر باستانیه اما مسجدالاقصی-اولین قبله ی مسلمانان- خیر؟
  اگه شما علاقه مند باشید میتونیم برای صدام هم زیارتگاه درست کنیم!
  نظرتون چیه؟!

 3. بهمن
  17 می 2011

  تخريب اين مقبره كمترين كاري است كه مي توان انجام داد .

 4. سینا
  7 ژوئن 2011

  مرگ بر استر مرگ بر یهودیان درود بر کوروش

 5. محمد
  12 جولای 2011

  این مقبره ها لازم است باشند که تمام نسل ها ببینند ایرانی های آزاده از نسل کورش کجایند و یهودی های بدبخت از نسل استرو که پس از هزاران سال هنوز جایگاه مشخصی ندارند کجایند و چرا یاید بر آرامگاه استرو نام زیارتگاه گذاشته شود دلی بر آرامگاه کورش نه

 6. مجید
  23 نوامبر 2011

  خدمت دوستان عزیز بسیجی عرض کنم که این داستان اصلا واقعیت تاریخی ندارد و اصلا استر و مردخای در حکومت هخامنشی وجود ندارند که بخواهند 75 هزار ایرانی را بکشند . این نظریات مبهم و بی پایه ناصر پورپیرار و به تازگی علی اکبر رائفی پور است . پس بی خود خودتان را کفن پوش نکنید . در ضمن این نظریه را خود یهودیان دانشگاه اورشلیم هم قبول دارند . برای مطالعه بیشتر به ویکی پدیا مراجعه کنید . این مقبر از لحاظ قدمت به 700 سال پیش برمی گردد و منصوب به استر و مردخای است . و هنوز اثبات نشده است .
  ضمنا مسلمانان همیشه برای ادیان دیگر ارزش و احترام قائل بودند . این اعمال رسم مسلمانی را زیر سوال می برد . باتشکر از اطلاع رسانی غلط

  • حسین
   10 آگوست 2012

   بیسواد عزیزم متن رو حداقل بخون :
   قتل ایرانیان از زبان یهودیان در تورات بدین شرح آمده است: «استر [به خشایارشا] گفت اگر پادشاه را پسند آید به یهودیانی که در شوش…….. (تورات، دفتر استر، باب نهم، آیات ۱۳ تا ۱۷)
   توی تورات نوشته اند .ویکی پدیا هم دانشنامه ازاد هستش خودت هم میتونی توش عضو بشی و هر چرت و پرتی خواستی توش بنویسی …چطور تورات 2500 ساله فاقد اعتباره ولی ویکی پدیایی که نهایتا بیست ساله بوجود اومده معتبره!!!؟؟؟!

  • عمار
   13 آوریل 2014

   پیشنهاد میکنم بری به این صفحه. سایت یهودیان ایرانه، حرف خودشونه
   http://www.iranjewish.com/Essay/Essay_37_purim_fasafeh.htm

 7. محسن
  17 ژانویه 2012

  نمي دونم چه دليلي داره كه مسولين نام زيارتگاه رو از اين مكان بر نمي دارند ولي چيزي كه مشخصه اينكه تفكر شيطان پرستي در تمام دنيا ريشه داره و ممكنه اين تفكر باشه كه از اين مكان داره محافظت مي كنه. خدا مسولين رو هدايت كنه و ظهور مهدي را تعجيل بده

 8. SIAMAK
  23 می 2012

  آقا سینا
  عوض اینکه درود بر محمد(ص) بگید متاسفانه میگویید درود بر کورش.

  آقا مجید
  ما مردم مسلمان نمیتوانیم بر شیطان پرستان احترام بگذاریم. در ضمن اگه استر و مردخای دروغ هست پس در مورد این یهود جن پرست و شیطان پرستچی میگید در مورد علامت تک چشم یا در مورد ارگامی دلارها (تا کردن دلار و سوختن برج دوقلو) چی میگید.بابا خوابید یا خودتون را به خواب زدید.

  • مهسا
   1 ژوئن 2013

   دوست عزیز اگر شخصیت کورش بزرگ را خوب بشناسی دیگر اینقدر بدون تفکر این شخصیت بزرگ تاریخ را زیر سوال نمیبری پادشاهی که در زمان حکومتش به تمامی فرهنگها و مذاهب در ایران احترام قائل بود و با قدرت از تمامی ملت مرزو بومش محافظت میکرد البته اگر تاریخ صدر اسلام را هم بخوانی جز چنگ و اسیر گرفتن و زورگویی چیزی نمی بینی آثارش رو هم از همین حکومت اسلامی که به هیج کس اجاز نفس کشیدن نمیدهند میبنیم در ضمن ما ایرانی هستیم نه عرب پس هر وقت که خواستی نام عزیز کوروش بزرگ را ببری دهانت را آب بکش و بعد بگو آن هم با تحقیق و مطالعه دقیق

  • ناشناس
   2 آوریل 2014

   بیسواد فکر کن چرا باید کورش بجنگه .تلفاتی عظیم بده .ملتی را آزاد کنه. در بهترین نقطه ایران (دشتهای حاصل خیز خوزستان) جای بده (فقط محض رضای خدا آخیش چقدر رمانتیک)…منکه هیچی نمی گم

 9. زهرا
  20 اکتبر 2012

  با سلام. من مدتیه در مورد این دو ملعون و کاری که در حق مردم ایران کردن مطالعات زیادی داشتم.واقعا جای تاسفه که باید نمادی از اونا درست در کشوری که یک سوپرهلوکاست به پا کردند باشه و مردم ما میرن تعطیلات کنار اون ناآرامگاه عکس هم میگیرن…آدم بخدا گریه اش میگیره از اینهمه فقر فرهنگی بین ما…نظراتی که خوندم خداروشگر بیش از 90 درصد دوستان از چند و چون ماجرا خبر دارند.بیاین ما به عنوان یک ایرانی و یک مسلمان کاری انجام بدیم.از مسولان بخواهیم که این قطعه از جهنم رو خراب کنن.چه دلیلی داره دوتا شیطان پرست ملعون که خود یهودیا میگن بزرگترین خدمتو به قوم یهود این دوتا ملعون کردن و هموطنامونو در 13 فروردین کشتن، درست در قلب پایخت فرهنگی ایران باستان مقبره داشته باشن..اسراییل میاد حرمین شریفین سامرا رو با بمب تخریب میکنه بدون اینکه ککش بگزه و اونوقت ما….اینا بخدا اثار فرهنگی نیستن..کدوم فرهنگ؟فرهنگ کشتن قوم ایرانی؟اسم اثر فرهنگیو هم خود یهودیا انداختن بین مردم که مثلا مانع خراب کردنش بشن..خود خشایارشا الان آرامگاهش کجاست که باید زن و عموی زنش آرامگاه داشته باشن؟برین بفکر آثار فرهنگی خودمون باشیم.تخت جمشید مقبره کوروش و و و … نزارین اجداد ما که این کشورو بدست ما رسوندن مارو نفرین کنن..

  • سعید
   15 ژانویه 2013

   من موندم چرا صداوسیما درباره این دو ملعون اطلاع رسانی نمی کنه چرا مسجدالقصی واقعی رو هیچ وقت نشون نمیده

  • سحر
   18 آوریل 2013

   نخیر زهرا خانوم شما که تاحالا همدان نرفتی اظهار نظر نکن چئن در این مکان عکسبرداری ممنوعه. از طرفی دیگه این پرستشگاه 5 هزار سال قدمت داره. همه تون بیسوادید

  • مونا
   21 آوریل 2013

   سحر خانم محترم
   ميشه بگي 5000 سال !!!! رو از كجا استخراج كردي؟؟؟؟ جواب شما رو همون آقا محسن خوب نوشته… يكي ميگه 5000 سال قدمت داره، اون يكي ميگه از ويكي پديا تحقيق كن!!!!
   عجب كه دشمنهاي ما چه سرسخت هستند در دشمني با ما و ماچه قدر پرتيم و اهل تسامح.
   فكر كن اگر اونها يعني همون صهيونيست هاي رذل مطمئن بشن كه توان حذف كردن ما رو دارن، لحظه اي درنگ نميكنند اونوقت يه عده از ما واسه بناي نحسشون دل ميسوزونيم…. اللهم عجل لوليك الفرج

 10. ارش
  24 اکتبر 2012

  ای کاش یه خرده عقل تو اون کلتون بود
  تاریخ هرچقدر بد بوده برامون نباید تخریبش کرد
  کی میخاین شماها به بلوغ فکری برسین؟
  همیشه رفتاراتون از رو احساسه.

 11. سوده
  28 ژانویه 2013

  عقل توی کله شما باشه خوبه.یهودیت الان این بهتر از ما میدونه اونا حتی جشن این کشتارو می گیرن اون وقت ما یه تهدید خشک و خالی نکنیم

 12. علیرضا
  14 آوریل 2013

  وقتی عقل نباشه جون در عذابه

 13. سارا
  14 می 2013

  با سلام . نظرات دوستان را خوندم . خوشحالم جوانان كشورم به حوادث تاريخي و جاري جهان با ديد تحليل و اقدام نگاه ميكنند ولي دوستان عزيز با خراب كردن يه ساختمان و دو تا قبر چيزي از رنج ملت خودمون و ملت هاي كه همينك توسط
  صهيونيست هاي غاصب و جنايتكار به خاك و خون كشيده ميشن كم نميشه . ما بايد به جاي حذف فيزيكي دو تا مقبره ياد بگيريم چطوري استحاله فرهنگي و روحي و رواني كه در بين احاد ملل اسلامي وساير ملل جهان رخ داده را حذف و تصحيح كنيم .با احترام به روح صهيونيزم ستيزي جوانان همداني و ساير اقشار جامعه بايد بگم كه امام زمان ما به ياراني با شور و شعور حسيني احتياج دارن . وقتي ياد گرفتيم تلخي ها رو ببينيم و ازش درس بگيريم برنده ايم . آيا شما فكر مي كنيد اين هولوكاست وحشتناك پايان يافته البته كه نه ، هر روز شاهد قرباني شدن انسانهاي بيگناه بسياري در اقصا نقاط جهان هستيم . هر روز زنان و كودكان بسياري در جهان با رنج و سختي و گرسنگي و ظلم و كشتار و قتل عام دست و پنجه نرم ميكنن هر روز جوانان بسياري در دنيا در دام اعتياد، فحشا و جرائم سازمان يافته و مافياي مخوف مواد مخدر ، قاچاق دختران و زنان و كودكان و هزاران عمل قبيح وشنيع ديگه گرفتار ميشن .آيا اينها انسان نيستند !آيا اين هولوكاست نيست! آيا وقت اون نرسيده كه به جاي خراب كردن يه ساختمان يا مقبره يا نماد ،قصر ايمان راسخ و تقواي الهي را در خودمون و اقشار مختلف جامعه مون بنا كنيم !آيا فكر نمي كنيد اين انتقام بسيار سخت تر و موثر تري ست!صهيونيزم از فوج فوج جوانان مهدوي بيشتر وحشت ميكنه يا خراب كردن يه بنا !

 14. ناشناس
  12 آگوست 2013

  سلام واقعا میگم وقتی اون لعنتیا به امامای ما رحم نمی کنن چرا ما با اونا بسازیم 0هر چند بهر حال جز آثار تاریخی دیگه /خیلی جالبه بدونم که نکنه مردم می رند اونجا نماز وزیارتنامه می خونند یانه……؟؟؟؟؟؟

 15. سیاوش
  13 آگوست 2013

  نبش قبر عمل بسیار زشت و قبیحی هستش ,کسانی که تهدید به تخریب قبور باستانی میکنند باید اعتقاد خودشان را اصلاح کنند.اگر ما هم این قبور را تخریب کنیم با ابلهان صهیونیست چه فرقی داریم؟

 16. سالار
  14 آگوست 2013

  آثار باستانی جز اسناد تاریخ ملی و منبع جذب توریست و باعث اشتغال افراد کشور است.ضمناً ما هنگام نقد دیگران باید سعی کنیم همچون آنان نباشیم و دست به تخریب و تعرض به اعتقادات کسی نزنیم .

 17. رویای آریایی
  18 آگوست 2013

  عزیزانی که میگیدنباید به آثار باستانی دست زدوتاریخ رو دسکاری کردبفهمید باید انقدغیرت داشته باشیدکه هرروزجلوی اون خراب شده تجمع کردوفریاد خون خواهانه سر داد.یهودیاتوسالگرد این فاجعه با بی شرمی تمام شیرینی گوش هامان وهامان سوزان درست میکنندوبه وزیر ایرانی توهین میکنند.آخه ایرانیا غیرتتون کجا رفته؟دختر هامان قبل از اینکه دست استر وگله اش به اون برسه خودکشی کرد.اونا مثل گرگ هموطنانمونوپاره های تنمون رو دریدند.یکم بخودتون بیایدخیلیا هستند که از این داستانا بیخبرن بیاید همگی دست بدست هم بدیم وایرانی وآریایی بودنمون رو ثابت کنیم

 18. رویای آریایی
  18 آگوست 2013

  مانوادگان کورروش کبیریم.هیچکس اندازه اون قدرتمند نبود وهیچ جامعه ای تا این زمان با فرهنگ واقتدار کوروش بوجود نیومد.ناتانیاهوومردمش یک پوریم دیگه رو بماوعده دادن.خواهش میکنم از جاتون بلند شیدوفریاد سربدیدوبه یهودیا ثابت کنید که ما گذشتمونو فراموش نکردیم.ما ایرانی هستیم ونوادگان کوروش نه چیز دیگر

 19. رضا
  2 سپتامبر 2013

  اگه موضوع نگهداری از تاریخ و اثارش که الان باید از قبر یزید ظالم هم خوب نگهداری بهشه. همه اونایی که تاریخ تاریخ می کنید .

 20. ایران دوست
  22 سپتامبر 2013

  با سلام – یهودی مسلک بودن کوروش هرگز دروغ نیست ! کوروش در لوحه حقوق یهودیان ( نه حقوق بشر !) ۱۲ بار خدای خود مرداخ را ستایش می کند و نه خدای ایرانیان اهورامزدا را ! در ضمن مادر کوروش هم خاویر یک زن یهودی افراطی و متعصب بوده و کوروش را همانطور حامی سرسخت یهود تربیت کرده است ! آیا شک نمی کنید که چرا اینهمه صهیونیست ها و فراماسون ها روی کوروش مانوور می دهند ! برای اینکه از یک خادم یهود الگوی فرمانروای ایده آل و شهریار آرمانی در ذهن ایرانیان بتراشند تا هر کس در ایران فرمانروا شود تنها زمانی خود را مردمی و مشروع بداند که همانند کوروش سرسپرده و حامی سرسخت دولت یهود در اورشلیم ( امروز اسرائیل ) و ساخت هیکل سلیمان و … باشد ! هرگز گول تاریخ صهیونیستی ۲۵۰۰ ساله را نخورید ! ایران دستکم ۸۰۰۰ سال تاریخ آریایی (ایرانی =آریایی) یکتاپرستی دارد، رسول الله (ص)فرمودند: ایرانیان از زمان نوح (ع) یکتا پرست بوده اند ! و بسیار پادشاهان شایسته همچون گیومرث پسر یافث پسر نوح (ع) نیای ایرانیان و پسرش سیامک ، تهمورث دیوبند ، هوشنگ پیشدادی نخستین یابنده آتش ، جمشید پایه گذار کل تمدن بشری در 14 شاخه 50 ساله ، فریدون دادگر ، منوچهر گستراننده دانش ها ، کیخسرو سیاوشان ، لهراسپ که کنار زرتشت در مزارشریف (بلخ) شهید شد، اردشیر پاپکان که دین را زنده کرد و آتشکده ها برپا نمود ، شاهپور یکم که سه بار امپراتوران متجاوز رومی را اسیر و خوار کرد ، کواد که پیشرفته ترین سامانه مالیاتی را در جهان بنیاد نهاد ، انوشه روان دادگر و…. هیچ کجا ی تاریخ بومی نه در خداینامه نه در مزدیسنا نه در متن های کهن پهلوی کوروش نداریم نه اینکه نبوده بلکه عددی نبوده ،و یهود اینقدر در بوغ و کرنا کرده اند و این تاریخ ۲۵۰۰ ساله با محوریت کوروش ، بازی صهیونیست هاست زیرا تنها نکته برجسته در کارنامه کوروش سر سپردگی و نوکری یهود است و بس ! ، ایرانیان آزاده باید به تمرکز بیش از حد صهیونیست ها ، فراماسون ها،خاورشناسان جاسوس غرب بر ستایش از کوروش شک کنیم و در زمین دشمنان دیرینه ایران ( به گواه نسل کشی ایرانیان بوسیله استر و موردخای ) و دشمنان قسم خورده دین (به گواه قرآن ) ساده انگارانه بازی نکنیم و در ضمن بدانیم که ذوالقرنین قرآن ( = دو شاخه (کریم الطرفین = بزرگ زاده از هر دو سو ، هم پدری و هم مادری ) نه دوشاخ گاو !!!) بی گمان همان کیخسرو (از شاخه پدر نوه کیکاووس از شاخه مادر نوه افراسیاب) شهریار آرمانی شاهنامه است و هیچ ربطی به کوروش یهودی ستمگر ( عامل کشتار ماد ها ) ندارد و آن فرشته بالداری که روی سرش یک هلال ماه به نماد آسمانها و نه دو شاخ گاو !! و ۳ درخت سرو به نماد پندار نیک ،گفتار نیک ، کردار نیک است ، نماد پر کشیدن و عروج روح پاک آدمی (فروهر = ارواح طیبه ) به آسمانهاست ، هیچگونه ربطی به ادعای موهوم شاخ گاو روی کلاهخود فرضی کوروش !! ندارد وآرامگاه ۷ پلکانی دشت مرغاب هم قبر یک زن است به نام همای مادر دارا که از دیرباز به مادر سلیمان هم می شناختند تا مهاجمان سامی لااقل به حرمت حضرت سلیمان !! قبر این شاهبانوی کیانی را ویران ننمایند، منشور کوروش هم صرفاً حقوق ویژه قوم یهود است نه حقوق بشر !مگر که از نظر اینها تنها یهود بشر است و باقی آدمیان برده یهود اند و بس !! تاریخ صهیونیستی ۲۵۰۰ ساله را چند فراماسون مانند اقبال و پیرنیا و خانلری و … از روی دست غربی های استعمارگر صهیونیست نوشته اند ! تاریخ واقعی ایران تنها شاهنامه و متن های کهن بومی است و بس ! نه دروغ هایی که کالج های وابسته به سازمان های جاسوسی غرب با اهداف شیطانی سر هم بسته اند !! و انگاره پوچ و دروغ شاخدار کوچ ایرانی (آریایی )ها از ناکجا آباد های سیبری و اروپا به ایران در3000 سال پیش!! ، در ضمن همان احتمال کوروش بودن ذوالقرنین از سوی برخی تنها احتمال مطرح شده ،قبل از آن هم برای دیگران (اسکندر مقدونی جنایتکار) احتمال داده بودند و این خود گواهی بر عدم قطعیت موضوع برای خودشان است !! و ذولقرنین بودن کوروش همانند ذوالقرنین پنداشتن اسکندر مقدونی احتمالی است پوچ که آنهم بی شک تحت تأثیر فضای شدیدآً صهیونیستی تاریخ نگاری قرن استعمار زده گذشته است !!، (( یهود برای تسلط بر آینده ملت ها ، تاریخ گذشته آنها را تحریف وجعل و دستکاری می نمایند ! )) ،بزرگنمایی کوروش سیاست یهود است ، یهود از کوروش الگو میسازند و مردم را دنبال او می کشانند تا مردمان نیز مانند کوروش نوکر یهود باشند !! و همه سرنخ مطرح سازی انحصاری کوروش زیر سر یهود است ! زیرا ذوالقرنین پرستنده خدای یگانه یکتا ، مهربان ، دشمن ستمگران کجا ! و کوروش ستمگر ، مشرک ، عیاش ، خونریز و یاغی ، ستایشگر بت ها که از مادری یهودی به نام خاویر زاده شد و برای احتیاجاتش راهزنی می کرد ! کجا ؟ کوروش که در دستگاه بهمن پسر اسپندیار پسر گشتاسپ ( آستیاگ ) کار می کرد و چون سودای رهاندن هم کیشان یهودی (قاتل 72 پیغمبر در بین الطلوعین ) اسیرشده بدست بخت النصر (معرب شده بخت (پسر) نرسی) را در سر داشت بر بهمن شورش کرد !! و بی شمار از مخالفان یهود و مغان و مردم ماد (همدان و… ) را کشتار کرد ،کجا !؟ خیلی ها ممکن است به تقلید از رستم دستان کلاهخود گاو سر (دوشاخ ) هم در جنگ بر سر نهند نه این ویژه کوروش است نه قرآن نعوذ بالله آنقدر کتابی سست و سطحی است که شکل کلاه !! کسی را بارها برای ستایش او بکار گیرد !!! و هرگز نمی توان نماد فرو هر که یک فرشته بالدار است و بر روی کلاه اش سه درخت سرو نماد پندار ،گفتار،کردارنیک روی یک هلال ماه بزرگ به نشانه آسمانها قراردارند (مانند هلال ماه در تاج های ساسانیان یا درسر میله نوک گنبدها ی ایرانی به نماد آسمانها ) را کوروش خواند! زیرا برپایه ۲ فرضی خیالی یعنی ذولقرنین دانستن کوروش !! و نیز شاخ گاو پنداشتن ترجمه ذوالقرنین قرآن استوار است که بسی بی بنیاد است ! دروغپردازان یونانی و یهود که بسیار در باره جزیی ترین کار کوروش قلمفرسایی کرده اند هیچگاه هیچکدام از ساختن سد (بند) به دست کوروش چیزی نگفته اند !! در ضمن بهتر است این لوحه حقوق یهود ( نه حقوق بشر ! ) را بخوانید و ببینید ۱۲ بار ستایش مرداخ را ! واقعاً کدام نادان در نوشته اش جز خدای یکتا را می ستاید ! و اگر خدایش مرداک بوده ! پس خدای یکتای ایرانیان اهورامزدا چه می شود ؟! در ضمن اجازه کوروش به بازگشت یهود جنایتکار تبعیدشده (کشنده ۷۲ پیغمبر خدا در بین الطلوعین و…) شامل همه یهود بوده ( دهها هزار یهود کوچانده شده ) و نه چند صد نفر !! و دادگر نامیدن کسی از سوی یهود هندوانه ای است که یهود زیر بغل هر نوکری می گذارد و محل اعتنا نیست ! امروز هم جرج بوش و اوباما از نگاه یهود دادگرند ! در ضمن کوروش را نخستین بانی حقوق بشر !! نامیدن توهین به شعور بشر است و آدم و نوح و ابراهیم و ……، ایرانیان (ایرانی=آریایی) از همان آغاز و نیز پس از توفان نوح (ع) (۸۰۰۰سال پیش ) تاکنون پیوسته یکتا پرست بوده اند و از انبوه تپه های باستانی ۸۰۰۰ ساله و ۷۰۰۰ ساله ایران حتی یک نشان از بت پرستی یافت نشد و از ظن یونان و یهود بی دین یار ایرانیان نشوید ! در ضمن نام مادر کوروش در منابع موثق یهود و نه منابع ساختگی اخیر فراماسونها !! خاویر است که زنی یهودی بوده و بهتر است بدانید پیش از کوروش دهها پادشاه به مراتب بزرگتر از کوروش در ایران فرمانروا بوده اند کیومرث ، سیامک ، هوشنگ ، جمشید ، فریدون ، منوچهر ، کی پشین ، کی کواد ، کی خسرو ، لهراسپ که در کنار زرتشت در مزارشریف شهید شد و بهمن دراز دست (آستیاگ) نوه گشتاسپ که به بخت نرسی ( پسر نرسی ) استاندار بابل دستور سرکوبی یهود جنایتکار و تخریب معبد کذایی شان را داد ! و دوره هخامنشی دوره اوج نفوذ یهودیان در دربار و آغاز افول وانحطاط ایران است ، کوروش بعل و مردوخ پرست بر ضد (بهمن ) کودتا کرد و مدت کوتاهی که حاکمیت را از خاندان کیانی غصب کرد تا توانست به یهود یان تبعیدی جنایتکار خدمت کرد و اجازه بازگشت یهود (43000 یهودی + 7000 کارگر ) به اورشلیم و بازسازی معبد با بخشش از گنجهای ایران صادر کرد ! حال آنکه همین کوروش در راه غصب حکومت و کودتا ضد بهمن اسفندیار بسیار از مردم ایالت ماد (همدان و….) را به خاک و خون کشید ! و خودش بی اعتقاد به دین مردم ایران بود و پسرش کمبوجیه یک فاسد و فاسق بود ! تعصب کور روی کوروش یعنی نادانسته آب به آسیاب صهیونیست های جنایتکار ریختن و انباز شدن در همه جنایت های طول تاریخ ! از جمله قتل عام دستکم ۵۰۰۰۰۰۰ تن از بزرگان ایرانی مخالف با سلطه یهود تبعیدی بر مملکت ایران که موردخای خبیث با رخنه دادن برادر زاده روسپی یهود مخفی اش (استر ) به دربار و فریفتن خشایارشاه هوسران توانست برای یک هفته از شاه مست اختیار تام کشتار ایرانیان مخالف سلطه یهود همچون هامان وزیر را بگیرد زیرا هامان پی به خوی تمامیت خواه یهود برده بود و با سلطه خزنده و اختاپوسی یهود بر اقتصاد ایران مخالف بود ! ( مثالش در دوران معاصر فرقه ضاله که ناصرالین شاه را مست و حکم قتل امیر کبیر را گرفتند زیرا امیر کبیر پی به نقشه های استعماری انگلیس برده بود و محمد علی باب را به دار آویخته بود!) – در پایان می پرسیم چرا محکمات را رها می کنید و متشابهات را می چسبید ! ذوالقرنین را از قرآن می قاپید برای احتمال دادن یک فرض پوچ ( شاخ گاو روی کلاه !! ) ولی نص صریح قرآن که یهود بزرگترین دشمن دین و بشریت است را نادید می انگارید باآنکه قرآن چراغ راه جویندگان است ! و مانند تورات و انجیل تحریف شده نیست!!

  • حق
   17 نوامبر 2014

   چرا چرند مى گوييد ؟! چرا از اين نسل كشى در هيچ كتاب تاريخى سخن به ميان نيامده جز كتاب عهد عتيق يهود ؟! آيا عهد عتيق را باور داريد ؟ در اين كتاب علاوه بر داستان استر گفته شده كه حضرت ابراهيم از ترس كشته شدن زن خود ساره را به دست فرعون سپرد همچنين گفته شده ساره در واقع خواهرش بوده است !!! همچنين حضرت لوط در حال مستى دو دختر خود را حامله كرد ! حضرت داوود زناكار و حضرت سليمان بت پرست بود !!! پس قبول داستان استر يعنى قبول اينكه نوشته هاى عهد عتيق حقيقت دارد و اين باور يعنى قرآن سراسر دروغ است چون داستان هايش كاملا با داستان هاى عهد عتيق در تناقض است ! ساختن اين مقبره از دسيسه هاى يهود است پس اين مقبره جعلى بايد تخريب و به توالت عمومى بدل شود .

 21. mohamad
  18 نوامبر 2013

  نمي دونم چرا درمورد چيزي كه اطلاع ندارين حرف مي زنين ما ياد نگرفتيم (تا مرد سخن نگفته باشد عيب و…….)آره عزيزم بهتره بري در مورد تارخ پوريم تحقيق كني بعد حرف بزني طالبان هم عين شما فكر مي كنن كه مجسمه بودا به آن عظمت رو تخريب كردن
  آخه عقل كل شما كاري مكني كه پان تركيست ها مي خوان ولي چون سواد نداري به دام آنها وناصر پورپيرار احترام ميگذاري
  سعي كن آب به آسياب دشمن نريزي داستن چيزي هم كه گفتي درمورد بيت مقدس و رابطه اين دوتا ذيارتگاه دورغ محض است اگر اين مكان براي ما مسلمانان ذيارتگاه نيست كه نيست ولي چون ما در
  كشور اسلامي توان داشتن پذيرش اديان ديگرو داريم بهتره افتخار كنيم نه هرچي ازدهنمون مياد بگيم
  حداقل به هم وطنهاي كليمي احترام ذاريم در ضمن بهتر سر عقل بياي كه دشمن نمي خواد ما هيچ آثاري
  تارخي داشته باشيم و بعد بگن ايران 200سال تاريخ نداره مثل ناصر پور پيرار و پان تركيستها
  پس بهتر كشور تو دوست داشته باشي نه احساسي

 22. بردیا
  12 آوریل 2014

  باسلام به همه کسایی که نسبت به ایران وایرانی متعصبن در مورد مقبره استر میدونید که حتی صندوق نذوراتشون هم باپول هایی کسانی پر میشه که حتی کمترین اطلاعی در موردواقعیت استر ملعون ندارن وحتی مردخای رو پیامبر میدونن درحالی که باید نسبت به نابود کردنش اقدام کنیم بعضیها به بهانه باستانی بودنش ازش دفاع میکنن اصلا چرا تو کشوری که داعیه مسلمان بودن ودشمنی با اسرائیل رو داره باید دومین مکان مقدس اونا پابرجا باشه اونم با نمادها ونشانه های فراماسونری البته مخالفت ها بعید نیست چون یهودی ها هم به اینترنت دسترسی دارن نظر شما چیه؟

 23. حبیب
  30 جولای 2014

  بجای اینکه تفکرات و اندیشه های همدیگر رو سرکوب کنیم که این امر همیشه از بدبختی ما بوده وهست .بیایید از تمام مسایل برداشت صحیح و واقع بینانه داشته باشیم .آقا یا خانم ایران دوست برداشت نزدیک به واقعیتی نوشته بود که البته بعضی از قسمتهای آن قابل تامل است .

 24. منتظر
  8 آگوست 2014

  سلام من همه نظرات دوستان رو مطالعه کردم و نظر من اینه شما دوستان بعضی تعصبی،بعضی علمی وبعضی هم از نظر تاریخی ،اقتصادی ومذهبی به این موضوع نگاه کرده وبرسی کردین ما ایرانیا اکثریت دینمون اسلام ومذهب شیعه هست ما امامانی داریم که قبور مطهرشون خیلی برامون عزیزه که وهابیون دست نشانده همین صهیونیستها در سالها قبل آنها (ائمه بقیع)را تخریب کرده و زخمی بر دل شیعیان زده اند و تا به امروز به آن نمک میپاشن حتی به درستی اجازه زیارت آنها را نمیدهن درسته دین ما اجازه نبش و تخریب را نمیدهد ولی میتوان با تخریب سازه ها و محصور کردن این مکان جواب خوبی به آنها بدهیم و آن را از آثار فرهنگی حذف کنیم

 25. مهتاب
  10 آوریل 2015

  سلام بچه ها من وهمسرم هر دو همدانی هستیم برای اولین بار که به این ارامگاه رفتیم متولی اونجا از ما خواست قبرها راببوسیم و زمانی که ما امتناع کردیم گریه کرد و زار زد و قبرها را بوسید و با صدای رسا گفت یا خداوند فاحشه یا استربزرگ از من بگذر و بعد ما رو بیرون کرد این قضیه عین واقعیته!!!

 26. امیرم...فرزند ایران
  21 می 2015

  پیشنهاد
  داستان ایران ستیزانه استر در پارسیان دژ

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.