جمعه 14 ژانویه 11 | 00:36

از فتنه بین شیعه و سنی پیشگیری می‌کنیم؛ گام‌های خود را حساب‌ شده بر می‌داریم

دبیرکل حزب الله لبنان دو روز پیش در نشست مسئولان ارشد این حزب برای بررسی تحولات همراه با کناره گیری از دولت وحدت ملی لبنان که ریاست آن را سعد حریری برعهده دارد، گفت: ما هریک از گام های خود را حساب شده برمی داریم.


پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی “الجزیره” به نقل از منابع خود نوشت: سید “حسن نصرالله” دبیرکل حزب الله لبنان دو روز پیش در نشست مسئولان ارشد این حزب برای بررسی تحولات همراه با کناره گیری از دولت وحدت ملی لبنان که ریاست آن را سعد الحریری برعهده دارد گفت: ما هریک از گام های خود را حساب شده برمی داریم.

پایگاه اینترنتی شبکه الجزیره افزود: به نقل از سید حسن نصرالله نقل شده که وی مطمئن است فتنه ای شیعی و سنی هرگز روی نخواهد داد و حزب الله معتقد است که تحرکات مربوط به کیفرخواست آتی دادگاه بین المللی ویژه “رفیق حریری” نخست وزیر اسبق لبنان مقاومت را هدف قرار می دهد.

11وزیر گروه هشت مارس (حزب الله و هم پیمانان آن) دیروز استعفا کردند که همین امر باعث فروپاشی دولت وحدت ملی به ریاست “سعد حریری” شد.

این استعفا درپی اعلام شکست طرح عربستان وسوریه برای دستیابی به توافقی برای جلوگیری از بروز تنش درباره دادگاه بین المللی از سوی سیاستمداران لبنانی صورت گرفت.

پیش بینی می شود که این دادگاه اعضای حزب الله را به قتل رفیق حریری در سال 2005 میلادی متهم کند.

“میشل سلیمان” رئیس جمهوری لبنان دولت این کشور به ریاست سعد حریری را مستعفی دانست و از آن خواست تا زمان تشکیل دولت جدید به رسیدگی به امور روزمره ادامه دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.