شنبه 15 ژانویه 11 | 12:04

آمریکا منادی آزادی است؛ باور کنید

آقای بوش! اخیرا در تحقیقات پیچیده موسسه تحت امرتان به این نتیجه رسیده‌اید که جمهوری اسلامی ایران یک کشور «غیر آزاد» است. باشد! قبول!
اما یک سئوال: در کشور آزاد شما، آیا کسی حق دارد بعد از 9 سال، سئوال کند که مدارک شما برای اتهام مسلمانان و حمله نظامی به 2کشور چیست؟


تریبون مستضعفین – حسن میثمی – درست 10 روز پس از واقعه 11 سپتامبر در سال 2001، جرج بوش، رئیس وقت دولت امریکا در یک سخنرانی، «مسلمانان افراطی» را به سرکردگی اسامه بن‌لادن مسئول این اتفاق دانست.

بیش از 9 سال از آن واقعه می‌گذرد و همان اتفاق، مبنای حمله به 2 کشور خاورمیانه‌ای و باعث کشته‌شدن بیش از 100هزار غیر نظامی عراقی، هزاران افغانی و نزدیک به 7هزار نفر نظامی مهاجم به این دو کشور شده است.

بیش از 9 سال از آن واقعه می‌گذرد و هنوز دولت آمریکا نه تنها نتوانسته دلایل محکمی برای ادعای مطرح کرده خود در 21 سپتامبر 2001 پیدا کند، بلکه توسط بسیاری به دلیل‌تراشی برای حمله به افغانستان و عراق متهم شده است. در این میان نقد هیچ رسانه‌ای و حرف‌های هیچ منتقدی برای جلوگیری از حمله آمریکا به این 2کشور شنیده نشد.

***

درست 2 روز پس از ترور شهید علیمحمدی، استاد دانشگاه، رئیس جمهوری اسلامی ایران در یک سخنرانی، می‌گوید که بر اساس گزارش‌های رسیده، خبر دارد که صهیونیست‌ها عامل اصلی این اتفاق بوده‌اند.

بودند در این روزها کسانی که در آن روزها رئیس جمهوری را برای ادعایش به سخره بگیرند. اما یک سال از آن واقعه نگذشته است که این موضوع اثبات می‌شود و برای همگان علنی می‌شود.

***

آقای بوش! اخیرا در تحقیقات پیچیده موسسه تحت امرتان به این نتیجه رسیده‌اید که جمهوری اسلامی ایران یک کشور «غیر آزاد» است. باشد! قبول!
اما یک سئوال: در کشور آزاد شما، آیا کسی حق دارد بعد از 9 سال، سئوال کند که مدارک شما برای اتهام مسلمانان و حمله نظامی به 2کشور چیست؟ بالاتر از آن؛ اگر کسی بتواند سئوالی چنین بپرسد، جوابی در خور هم دریافت می‌کند؟

آقای بوش! آیا در کشور آزاد شما، مردم حق دارند دولت را برای این تصمیم به چالش جدی بکشانند؟ آیا نظر آنان در تصمیمات دولت تأثیری هم دارد؟

آقای بوش! حنای‌تان را عوض کنید لطفا! رنگی ندارد دیگر!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.