یکشنبه 16 ژانویه 11 | 13:06

دیوارهای غزه سخن می‌گویند

در کل نوار غزه، کمتر دیواری را می یافتی که رویش چیزی نوشته نشده باشد؛ همگی به خط زیبای عربی با رنگ ها و حاشیه هایی متنوع. جملاتی از شهدای معروف مانند فتحی شقاقی، تسلیت ها و تبریک ها به مناسبت شهادت مبارزان، جملاتی در حمایت از حماس و جهاد و حتی تبریک بازگشت حجاج …


در کل نوار غزه، کمتر دیواری را می یافتی که رویش چیزی نوشته نشده باشد؛ همگی به خط زیبای عربی با رنگ ها و حاشیه هایی متنوع. جملاتی از شهدای معروف مانند فتحی شقاقی، تسلیت ها و تبریک ها به مناسبت شهادت مبارزان، جملاتی در حمایت از حماس و جهاد و حتی تبریک بازگشت حجاج … عمده مضامین دیوار نوشته های غزه است. بسیاری از دیوارها چندین بار رنگ شده اند و یک بار دیگر بر رویشان نوشته شده است.

هیچ تصویری از اسماعیل هنیه، رمضان عبدالله یا خالد مشعل نمی دیدی در عوض تا چشم کار می کرد تصاویر شهدای کتائب القسام و سرایا القدس بر در و دیوارها زده شده بود. هر کجا که تصویر شهیدی زیادتر می شد، معلوم بود در نزدیک منزل او قرار داریم. تصاویر به دیوار نوشته هایی که بهشت را بر او تبریک می گفتند زینت یافته بود: “رائد؛ بهشت گوارای وجودت”.

در میان تصاویر شهدایی که دیدم، تصویر پنج شهید از یک مسجد برایم بسیار جالب توجه بود، شهدای مسجد «الرحمن و القرآن»، مسجدی در شرق نوار غزه و نزدیک مرز با اسرائیل. یاد شهدای جنگ افتادم که خیلی هاشان مانند این پنج شهید از بچه های یک مسجد بودند. وقتی این تصویر را می گرفتم، پدر آنکه در میانه قرار داشت کنارم ایستاده بود و توضیح می داد.

به نقل از وبلاگ خاطرات کاروان آسیایی نجات غزه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.