یکشنبه 16 ژانویه 11 | 20:31

تشبیه فرار رئیس‌جمهور تونس با فرار شاه ایران در بیانیه حزب الله لبنان

جنبش حزب الله با تشبیه فرار «زین العابدین بن علی» رئیس جمهور مخلوع تونس با فرار شاه معدوم ایران تاکید کرد: این مسئله زمانی مشخص شد که وی از سوی کسانی که به آن‌ها خدمت می‌کرد، پذیرفته نشد و نگذاشتند هواپیمای حامل وی در کشورشان فرود آید.


جنبش مقاومت حزب الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به وقایع تاریخی تونس واکنش نشان داد و تاکید کرد: حزب الله به انتفاضه ملت تونس که مسیر خود را به سوی آزادی می‌پیماید، افتخار می‌کند.
در بیانیه حزب الله آمده است: حزب الله جز افتخار، احترام و تمجید از اراده ملتی که جهان را با قدرت، وحدت، همبستگی و واکنشهای سریعش شگفت زده کرد کاری نمی‌تواند انجام دهد. این مسئله نشان می‌دهد که حقیقت از درون ملت سرچشمه می‌گیرد و با اراده آزادانه‌اش تعریف می‌شود نه با دخالت بیگانگان.

حزب الله در ادامه انتخاب هیئت حاکمه در تونس را حق ملت این کشور دانسته و تاکید کرد: از حاکمان (عرب) می‌خواهیم که از آنچه در تونس رخ داد عبر بگیرند. اولین عبرت‌ها این است که حاکان باید روابط خود را با قدرتهای استکباری پایان یافته بدانند زیرا این قدرت‌ها دوست و دشمن نمی‌شناسند و تنها به مصالح خود می‌اندیشند.

جنبش حزب الله در ادامه با تشبیه فرار «زین العابدین بن علی» رئیس جمهور مخلوع تونس با فرار شاه معدوم ایران تاکید کرد: این مسئله زمانی مشخص شد که وی از سوی کسانی که به آن‌ها خدمت می‌کرد، پذیرفته نشد و نگذاشتند هواپیمای حامل وی در کشورشان فرود آید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.