سه‌شنبه 18 ژانویه 11 | 10:49

کدام فتنه هنوز زنده است؟

محمد مهدی میرزایی پور

خوب صحنه را ببینید، خیز برداشته اند برای مرجعیت. متاسفانه در این مدت بعضی‌ها ظرفیت خود را برای فتنه آفرینی نشان داده‌اند. تا کی باید خواب باشیم و خطر را بیخ گوشمان نبینیم؟ باور کنیم فتنه هنوز زنده است.


مثل این که باید به استقبال یادداشت انقلابی رفقا برویم(+). که البته آن‌ها هم در استقبال که چه عرض کنم! در انذار نسبت به یادداشت اخیر آقای هاشمی رفسنجانی و تحرکات اخیر جریان اصولگرایان دولت ستیز (گریز!) نوشته شده است.
به این نقل قول‌ها توجه کنید:

  • آقای هاشمی رفسنجانی سال 64: هر کس هر جور خواست! اسراف نمی‏تواند بکند، اسراف بکند گناه کرده است، اموال را تلف نمی‏تواند بکند و تخریب نمی‏تواند بکند. تجمل و تظاهر به ثروت که دل دیگران را برنجاند و باعث تفرقه و جدایی و ناراحتی ملت بشود، نمی‏تواند داشته باشد (+)
  • آقای هاشمی رفسنجانی آبان سال 69: اظهار فقر و بیچارگی کافی است. این رفتارهای درویش‌مسلکانه، وجهۀ جمهوری اسلامی را نزد جهانیان تخریب کرده است. زمان آن رسیده که مسؤولین به مانور تجمل روی آورند. از امروز به خاطر اسلام و انقلاب، مسئولین وظیفه دارند مرتب و باوقار باشند… هرچند ما فقیر باشیم و اقتصادمان به سامان نباشد، اما برای آنکه در دیدگان سایر ملل مسلمان و غیرمسلمان، ملتی مفلوک جلوه ننماییم، لازم است تا جلوه‌هایی از  تجمل در چهرۀ کشور و مسؤولین حاکمیتی رویت شود. (+)

حالا اینجا را دقت کنید:

  • رهبر عزیز انقلاب فروردین 70: برادران! امیرالمؤمنین مى‏گوید زندگى به سمت زهد باید برود. امروز در جمهورى اسلامى، اگر ما احساس بكنیم كه زندگى به سمت اشرافیگرى مى‏رود، بلاشك این انحراف است؛ بروبرگرد ندارد. ما باید به سمت زهد حركت بكنیم. (+ شاید این سخنرانی خواندنی مرام‌نامه زهد مسئولین جمهوری اسلامی باشد)
  • رهبر عزیز انقلاب مرداد 89: اینها (مساله دست راست و چپ رئیس جمهور) جزو مسائل تعیین كننده و اصلى نیست… باید توجه كنیم كه مسائل درجه‌ى دوم جاى مسائل اصلى را در انگیزه‌هاى ما، در همت ما، در صرف انرژى‌اى كه میشود، نگیرد… مسائل اصلى ما چیزهاى دیگرى است… (+)

این مسائل اصلی کدام‌ها هستند؟ رهبر انقلاب که به خودشان زحمت نمی‌دهند درباره فردی مثل مشایی اصلا صحبت کنند و او را به کلی مسأله‌ای فرعی و انرژی سوز می دانند، در برابر تجمل‌گرایی این طور صریح و سریع موضع می‌گیرند.
دوستان اصولگرا، اوضاع را یک مروری بکنید. ببینید این ندانم کاری‌ها و اصلی فرعی نکردن در نقد کردن دولت بود که باعث شد فتنه 88 آن طور فربه بشود. آیا باور کرده‌ایم که سر قضیه  مرحوم کردان اشتباه کردیم؟ هشدار آقا را آن روزها نشنیدیم: «اتقوا فتنه لا تصیبن منکم ظلموا خاصّه» (+). ما وضعیت را جنگی ندیده و نمی‌بینیم ولی دشمن هر لحظه در تدبیر جدیدی برای ضربه زدن به ما بوده و هست.
در خبرها آمده است که یکی از نمایندگان عزیز علیه قوه قضائیه شکایت کرده است که چرا به پرونده آ.رحیمی رسیدگی نمی کند. واقعا عدالتخواهی ما باید این قدر سطح پائین باشد؟ (+) مدافع  برگزاری دادگاه و شفافیت فضای سیاسی هستیم ولی هر چیزی به اندازه خودش اهمیت دارد. نه این که هر روز تیترهای ما مربوط به دولت باشد … (+، +، +)
خوب صحنه را ببینید، خیز برداشته اند برای مرجعیت. متاسفانه در این مدت بعضی‌ها ظرفیت خود را برای فتنه آفرینی نشان داده‌اند. تا کی باید خواب باشیم و خطر را بیخ گوشمان نبینیم؟ باور کنیم فتنه هنوز زنده است. (البته بگذریم که میخ آهنی ما در سنگ قوه قضائیه فرو نمی رود بلکه کمی فضا را شفاف کند.)

  • من صحنه ها را می بینم چه بکنم اگر کسی نمی بیند!؟ چه کار کند انسان؟! من دارم می بینم صحنه ها را، می بینم تجهیزها را، می بینم صف آرایی ها را… این ها را انسان دارد می بیند. خب چکار کند؟ این تمام نشده چون تمام نشده همه وظیفه داریم. (+)

منبع: وبلاگ دردنامه

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.