سه‌شنبه 18 ژانویه 11 | 22:59

فاجعه انسانی در انتظار شیعیان پاراچنار

با تشدید حلقه‌ محاصره‌ پاراچنار و نرسیدن نیازهای دارویی و ارزاق عمومی، این منطقه با یک بحران انسانی مواجه است.


با تشدید حلقه‌ محاصره‌ پاراچنار و نرسیدن نیازهای دارویی و ارزاق عمومی، این منطقه با یک بحران انسانی مواجه است.

با انهدام کامل کاروان دارویی-غذایی شیعیان در ماه گذشته و کشته شدن سرنشینان آن که از پیشاور عازم پاراچنار بودند، این مناطق با کمبود دارو و مواد غذایی رو به رو شده است.

بر اساس این گزارش، هم‌اکنون بازار پاراچنار خالی از مایحتاج عمومی بوده و در مواردی هم اگر کالایی وجود داشته باشد، به چند برابر قیمت به متقاضی عرضه می‌شود که با این شرایط مردم توان خرید ندارند و چنان‌چه اوضاع بر همین منوال باشد، قحطی و مرگ و میر بیماران این منطقه‌ی شش‌صد هزار نفری را تهدید می‌کند. این گزارش می‌افزاید؛ در یک ماه گذشته و با تشدید محاصره و خطر حمله‌وهابیون، هیچ کالایی وارد پاراچنار نشده و دولت پاکستان نیز دست طالبان را در تحت فشار گذاشتن شیعیان این منطقه باز گذاشته است.

گفتنی است اوایل دی ماه جاری، یک کاروان با 57 کامیون حامل دارو و مواد خوراکی از پیشاور عازم پاراچنار بود که در راه با غارت طالبان منطقه مواجه شد، 18 کامیون سوزانده شده و 19 کامیون نیز به تاراج رفت و از تعداد بیش از 40 نفر از سرنشینان آن کامیون‌ها هیچ خبری در دست نیست. پاراچنار و مناطق تابعه‌ شیعه‌نشین آن، سه سال است که با حمایت کشورهای غربی و کمک‌های دولت پاکستان در محاصره‌ کامل طالبان بوده و مردم آن به جرم شیعه بودن قتل عام می‌شوند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.