پنج‌شنبه 20 ژانویه 11 | 08:27

نظر رئیس‌جمهور درباره مردم چیست؟

رئیس جمهور تصریح کرد: هزار ساعت با پابرهنگان بودن را به ساعتی نشست با مدعیان ترجیح می‌دهم.


رئیس جمهور تصریح کرد: هزار ساعت با پابرهنگان بودن را به ساعتی نشست با مدعیان ترجیح می‌دهم.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از مهر، محمود احمدی نژاد با بیان اینکه تا وقتی ارتباط بین دولت و مردم مستحکم باشد قدرتهای بزرگ نمی توانند کاری از پیش ببرند، گفت: ترجیح می دهم هزار ساعت با همین پابرهنه ها بنشینم اما یکساعت با مدعیان بی خاصیت نشست و برخاست نکنم.

خبرگزاری فارس نیز این جمله رئیس جمهور را اینگونه مخابره کرده است: «رئیس‌جمهور گفت: بنده حاضرم برای به ظاهر پایین‌ترین مردم جامعه خدمت کرده و در خانه‌شان کارگری کنم اما با افراد بریده از مردم و مدعی ملاقات نداشته باشم.»

به گزارش مهر، دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور اسلامی ایران بعدازظهر امروز در مراسم افتتاح رسمی سامانه الکترونیک ارتباط مردم و دولت اظهار داشت: بحث مردم از نگاه ما یک بحث مبنایی و اصولی است.

وی با طرح این سئوال که چرا مردم برای ما مهم هستند؟ ، گفت: مهم بودن مردم برای ما دلایل بسیار قوی و اساسی دارد اول اینکه انسان محترم است همه انسانها محترمند البته ممکن است عده قلیلی باشند که آنقدر در جهت انحطاط حرکت کنند که از دایره انسانیت خارج شوند اما اینکه اقلیت محض محض هستند یعنی ممکن است در 7 میلیارد آدم کره زمین کمتر از هزار یا کمتر از صد نفر این گونه باشند.

احمدی نژاد با بیان اینکه خدا، انسان را آئینه معرفی و تجلی خود بر روی زمین قرار داده است چون ظرفیت خدایی دارد گفت: خدا انسانها را خلق کرده تا خدایی کنند و به مقام خلیفه الهی در زمین برسند.

وی رسیدن به مقام والای انسانی را تنها از راه خدمت به مردم میسر دانست و افزود: آن راه اصلی تنها و تنها خدمت به دیگران و تلاش برای اصلاح امور جامعه است و امکان ندارد انسان به قله های کمال برسد مگر اینکه از مسیر اصلاح جامعه عبور کند.

وی با تاکید بر اینکه کسی که می خواهد جلوه خدا بر روی زمین باشد، راهش خدمت به مردم است گفت: خدمت به مردم از هدایت و راهنمایی مردم تا برآوردن نیازهای جامعه است.

رئیس جمهور تصریح کرد: البته برخی از افراد هستند که آنقدر خود را از مردم دور می کنند تا از نیازهای مردم باخبر نباشند یا سوزشی از مشکلات مردم در دلشان بوجود نیاید که آنها از انسانیت به دور هستند.

احمدی نژاد با اشاره به اینکه هر مفهوم متعالی و آسمانی یک نازله زمینی دارند ، گفت: به عنوان مثال کتاب هستی نازله اش قرآن است و نازله خداپرستی دوست داشتن مردم است.

وی تجلی خداپرستی را عشق به مردم دانست.

رئیس جمهوربا تاکید بر اینکه همه آرزو دارند که جامعه بشری به سعادت برسد، گفت: رسیدن جامعه بشری به سعادت محقق نخواهد شد مگر اینکه مردم بخواهند.

احمدی نژاد اضافه کرد: خدا راه رسیدن به خود را راه عجیب و قریب قرار نداده است بلکه می گوید دست یک نفر را بگیرید و گره از مشکل باز کنید تا به من برسید.

وی خطاب به حاضران در این جلسه گفت: خدا این توفیق را به شما داده است که به مردم خدمت کنید پس از این فرصت به نحو احسن استفاده کنید زیرا محال است بدون همراهی مردم به اهدافمان برسیم.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخناش به عملکرد مرکز ارتباطات مردمی نهاد ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: بخش ارتباطات مردمی و رسیدگی به شکایات مردم کارش خیلی سنگین اما شیرین است.

وی با تاکید بر اینکه این دولت دولت مردم است خطاب به حضار تصریح کرد: هرچه مردمی تر باشید موفق تر و متعالی تر خواهید بود.

احمدی نژاد با بیان اینکه تا وقتی ارتباط بین دولت و مردم مستحکم باشد قدرت های بزرگ نمی توانند کاری از پیش ببرند، اظهار داشت: اگر تمام شیاطین عالم هم جمع شوند و فتنه گری کنند راه به جایی نخواهند برد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ترجیح می دهم هزار ساعت با همین پا برهنه ها بنشینم اما یک ساعت با مدعیان بی خاصیت نشست و برخاست نکنم.

وی با انتقاد از قانون نویسی اومانیستی گفت: در این نوع از قانون فرض می کنند همه دزد هستند بعد قانون می نویسند.

احمدی نژاد در ادامه در بخش دیگری از سخنانش به پروژه ملی سامد اشاره کرد و خطاب به حضار گفت: الان وقت آن است که کیفیت، سطح خدمات و سرعت را بالا ببرید به طوری که اگر کسی در روستا و شهری دورافتاده مشکلی داشت بتواند با استفاده از این سامانه کمتر از یک ساعت پاسخ خود را بگیرد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه بخش پیگیری و نظارت در مورد درخواست ها و انتقادات مردم بسیار باید مسلط به قوانین باشد و قوی عمل کند، افزود: باید طوری برنامه ها را طراحی کنید که درخواست های مردم از طریق این سامانه چند دقیقه به اتاق وزرا ، معاونین و خود بنده وصل شود تا آنها را بشنویم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که به روزی برسیم انسانی جز به خدای متعال نیازمند نباشد و آن روز نزدیک است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.