پنج‌شنبه 20 ژانویه 11 | 08:26

پادشاه عربستان رکورد زد؛ سيل جواهرات آل سعود به كاخ سفيد

اسناد دولت آمریکا نشان می‌دهد که باراک اوباما‌، رئیس جمهور آمریکا در سال اول ریاست جمهوری‌اش هدایای گرانبهایی از جمله جواهرآلات‌، کتاب‌های نایاب و شاهکارهای هنری به ارزش صد‌ها هزار دلار دریافت کرده که بیشترین هدایا را ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به وی داده است.


بر اساس اسناد دولتی آمریکا، پادشاه عربستان‌ بیشتر از همه رهبران جهان‌ به باراک اوباما هدیه داده است.

به گزارش روزنامه لبنانی السفیر، اسناد دولت آمریکا نشان می‌دهد که باراک اوباما‌، رئیس جمهور آمریکا در سال اول ریاست جمهوری‌اش هدایای گرانبهایی از جمله جواهرآلات‌، کتاب‌های نایاب و شاهکارهای هنری به ارزش صد‌ها هزار دلار دریافت کرده که بیشترین هدایا را ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان به وی داده است.

بنا به اسنادی که دولت آمریکا منتشر کرد: ارزش هدایای پادشاه عربستان به خانواده اوباما در سال ‌٢٠٠٩ بیش از ‌١٩٠ هزار دلار بوده که از جمله این هدایا‌، یک سرویس الماس ارغوانی به ارزش ‌١٣٢ هزار دلار به میشل اوباما‌، همسر رئیس جمهوری آمریکا است.

پادشاه عربستان هم‌چنین یک گردنبند مروارید به ارزش ‌٢/١۴ هزار دلار به میشل‌، یک ساعت مرمرین مزین به طلای خالص به ارزش ‌۵/٣۴ هزار دلار به باراک اوباما و گوشواره و گردنبندهای الماس به ارزش ‌٧ هزار دلار به دختران اوباما‌ هدیه داده است که همه این هدایا به مدیریت آرشیو ملی تحویل داده شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.