شنبه 03 آوریل 10 | 13:22

کنیسه‌سازی تازه برای تخریب بافت قدیمی قدس

«قيس يوسف ناصر» وكيل حقوقي فلسطين با ارائهٔ اسناد و مداركي اعلام كرد كه اداره ميراث رژيم صهيونيستي و شركت توسعه منطقه يهودي وابسته به اين رژيم براي ساخت كنيسه بزرگ در فاصله كمتر از 200 متري مسجدالأقصي تلاش مي‌كنند. هدف از اين طرح احياي كنيسه يهودي تخريب شده در دوره عثماني در شهر قديمي قدس است كه در جنگ 1948 تخريب شد و در فاصله كمتر از 100 متر از كنيسه «خراب» كه صهيونيست‌ها اوايل ماه جاري افتتاح كردند.


کنیسه

فارس، از قول شبکه خبری «اخبار فلسطین» نوشت: «قیس یوسف ناصر» وكیل حقوقی فلسطین با ارائهٔ اسناد و مداركی اعلام كرد كه اداره میراث رژیم صهیونیستی و شركت توسعه منطقه یهودی وابسته به این رژیم برای ساخت كنیسه بزرگ در فاصله كمتر از 200 متری مسجدالأقصی تلاش می‌كنند.

فارس در ادامه خبر خود از قول این وکیل فلسطینی می‌نویسد: هدف از این طرح احیای كنیسه یهودی تخریب شده در دوره عثمانی در شهر قدیمی قدس است كه در جنگ 1948 تخریب شد و در فاصله كمتر از 100متر از كنیسه «خراب» كه صهیونیست‌ها اوایل ماه جاری افتتاح كردند و چسبیده به محله الرومانی قرار دارد.

مساحت این كنیسه حدود 300 متر و ارتفاع آن حدود 27 متر است و شامل چهار طبقه و 6 بخش است.

به گفته ناصر، این كنیسه بر اساس اسناد و مداركی كه در دست است، بلندترین ساختمان در شهر قدیمی و بلندتر از قبةالصخره است و هدف از آن از جنبه سیاسی تغییر بافت قدیمی شهر قدس و یهودی‌سازی آن و به حاشیه راندن مسجدالأقصی، قبة الصخرة و بقیه مقدسات شهر قدیمی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.