شنبه 22 ژانویه 11 | 21:44

شرط آیت الله حائری برای پذیرفتن بازدید رهبری

آیت‌الله حائری، در تماسی اعلام شرط کردند که اگر ملتزم به این شرط می‌شوید، بازدید آقا را قبول می‌کنم و آن شرط این بود که دست آقا را ببوسد و بالاخره به زور دست آقا را بوسید.


حجت‌الاسلام‌ «علم‌الهدی»، در جلسه تحلیل و بررسی دستاوردهای سفر مقام معظم رهبری به قم، در مدرسه علمیه نواب صفوی مشهد گفت: جریان‌های حوزه به مراتب شدید‌تر از فتنه ۸۸ بود و اگر از درون حوزه صدایی مقابل رهبری بلند می‌شد، بی‌تردید نه قابل سرکوب بود و نه قابل مبارزه و مقابله. دشمن هم آتش را زیاد می‌کرد و این مساله خطرناک بود.

رهبر معظم انقلاب، تمام عملیات شیطانی آن‌ها را که، خیلی هم هزینه کرده بودند، با یک سفر حل کردند و این عالیترین دستاورد سفر ایشان به قم بود. آن اساتیدی هم که به صورت جریان مطالباتی درآمده بودند، با رهبری بیعت کردند و دلدادهٔ ولایت شدند و رفت‌وآمدهای مراجع و رهبری به صورتی انجام گرفت که اگر حرکتی هم می‌خواست شکل بگیرد، زمینه‌اش نابود می‌شد.

وی افزود: به‌عنوان مثال آیت‌الله «سیدکاظم حائری»، از مراجع قم، که هم شخصیت بی‌نظیری و هم مقلدان زیادی در عراق دارد، وقتی به دیدار رهبری رفتند، اصرار داشتند، دست رهبری را ببوسند اما آقا اجازه ندادند.

بعد از آن، آقا به دیدار ایشان رفتند و به گفته حجت‌الاسلام «مروی»، آیت‌الله حائری، در تماسی اعلام شرط کردند که اگر ملتزم به این شرط می‌شوید، بازدید آقا را قبول می‌کنم و آن شرط این بود که دست آقا را ببوسد و بالاخره به زور دست آقا را بوسید. این‌ها، برای کسی که امروز در عراق بعد از آیت‌الله «سیستانی»، مقلدانش از همه بیشتر است و همه معتقدند آیت‌الله حائری عصارهٔ فقه و اصول شهید «صدر» هستند، مسایلی ساده و احساسات و هیجان نیست، هر چند خوشبختانه این موقعیت بین همه مراجع به وجود آمده بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.