چهارشنبه 26 ژانویه 11 | 10:44

نمایش فیلم ضد ایرانی به دستور وزیر میراث فرهنگی کانادا

فیلم ضد ایرانی «ایرانیوم» که پخش آن در موسسه کتابخانه و اسناد ملی کانادا هفته سه شتبه هفته گذشته در پی اعتراض سفارت ایران لغو شده بود، به دستورجیمز مور، وزیر میراث فرهنگی این کشور به نمایش در می آید.


تریبون مستضعفین- فیلم ضد ایرانی «ایرانیوم» که پخش آن در موسسه کتابخانه و اسناد ملی کانادا سه شنبه هفته گذشته در پی اعتراض سفارت ایران لغو شده بود، به دستورجیمز مور، وزیر میراث فرهنگی این کشور به نمایش در می آید.

بنا به خبر منتشر شده توسط رادیو فردا به نقل از روزنامه نشنال پست جیمز مور در نامه ای دیپلماتیک به ایران کانادا را کشوری آزاد خوانده و این عمل را مغایر با آنچه وی آزادی بیان نامید دانسته است.

لازم به ذکر است «ايرانيوم» مستندی۷۰ دقيقه‌ای ساخته رافائل شور، خاخام یهودی و کارگردان کانادايی- اسرائيلی در مورد برنامه اتمی ايران است و وی در این فیلم که مجموعه‌ای است از مصاحبه‌ با سياستمداران گوناگون، سعی در تهدید آمیز نشان دادن برنامه صلح آمیز هسته ای ایران دارد. وی همچنین با مطرح کردن حمایت های بشر دوستانه ملت ایران از حماس و حزب الله، این عمل را حمایت از تروریسم معرفی می کند.

این فیلم که در راستای برنامه اسلام هراسی غرب تهیه شده است با ایجاد چهره ای خشن از جمهوری اسلامی ایران سعی در معرفی ایدئولوژی اسلام و انقلاب به عنوان تفکری افراط گرایانه دارد، که سی سال است نفرت خود را از غرب ابراز می کند. که این امر نشان دهنده ناامیدی سیاست مداران غربی از سازش پذیری ملت ایران با سیاست های استعماری آنان است.

انجمن فیلم فکر آزاد که مسئولیت پخش این فیلم را به عهده دارد در ماه نوامبر نیز سه فیلم ضد ایرانی  «برای ندا»، «سنگسار ثریا » و «جهاد اتمی» را به نمایش گذاشته است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.