سه‌شنبه 25 ژانویه 11 | 19:22

مردم، دیکتاتور تونس را از عربستان مطالبه کنید

ملت غیور تونس باید بداند که امروز حفظ جریان اصلی انقلاب و جلوگیری از انحراف آن مهمترین وظیفه بر دوش‌شان است. آنچه امروز در سودان و برخی کشورها در حال رخداد است شیوه‌ای نو از سواری گرفتن از گرده توده‌هاست که ملت شریف تونس باید به شدت مراقب آن باشد.


امروز، ملل عرب و مسلمان و آزادی‌خواه جهان، از سرنگونی دیکتاتوری دیگر خوشحال‌اند و جا دارد که ما نیز به ملت غیور تونس که توانست پس از 23 سال مجاهدت و اهداء دهها شهید، آزادی خود را کسب کند تبریک بگوئیم.

درباره این اتفاق مبارک ذکر چند نکته نیز ضروری است:

الف) ملت غیور تونس باید بداند که امروز حفظ جریان اصلی انقلاب و جلوگیری از انحراف آن مهمترین وظیفه بر دوش‌شان است. آنچه امروز در سودان و برخی کشورها در حال رخداد است شیوه‌ای نو از سواری گرفتن از گرده توده‌هاست که ملت شریف تونس باید به شدت مراقب آن باشد. تجربه انقلاب اسلامی ایران برای ما اثبات کرده است که تنها پیروی از احکام دین مبین اسلام است که می تواند انقلاب و کشور را در برابر دخالت بیگانگان بیمه کند و مسیر سربلندی و عزت را پیش روی ملت ها قرار دهد.

ب) بی‌شک این افتخار باید نصیب سایر ملل آزاده عرب نیز بشود و کم نیستند کشورهایی که هم‌اکنون آبستن انقلاب و دگرگونی اساسی اند. بر مردمان مصر بزرگ، عربستان سعودی، محل نزول وحی الهی، اردن هاشمی، لیبی، یمن و… امروز، دیکتاتورهایی همطراز «بن علی» حکومت می‌کنند که قطعا لیاقت مردم بزرگوار این کشورها را ندارند. گر چه مردمان این کشورها ساکت ننشسته‌اند و امروز مجاهدان راه کسب استقلال و آزادی، زندانهای این کشورها را پر کرده‌اند اما الگوی ملت ایران و تونس نشان داده که تا پیروزی نهایی راهی باقی نیست.

ج) همدستی با دیکتاتورها بزرگترین جرم و خیانتی آشکار به مردم زجرکشیده تونس است! بن علی، وقیحانه با چندین تن طلا و خانواده‌اش ابتدا به بزرگترین شریک جنایاتش یعنی فرانسه سفر می‌کند که آنها مزورانه از حضور او سر باز می‌زنند و سپس به عربستان سعودی می‌رود و به بهانه درخواست پناهندگی از سوی بن علی، وقیحانه مورد استقبال قرار می‌گیرد! مردم تونس باید دیکتاتورشان را از عربستان مطالبه کرده و او را محاکمه کنند و همدستان او را نیز به سزای اعمال‌شان برسانند. سکوت آزادی‌خواهان جهان در مقابل این اقدام ننگین عربستان قابل توجیه نیست!

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.