سه‌شنبه 25 ژانویه 11 | 23:49

نجیب میقاتی نخست‌وزیر جدید لبنان شد

با پایان یافتن رایزنی‌های پارلمانی رئیس جمهوری لبنان برای معرفی نامزد جدید برای تصدی نخست وزیری، نجیب میقاتی توانست با کسب ۶۸ رای از مجموع ۱۲۸ خود را برای ماموریت جدید آماده کند.


با پایان یافتن رایزنی‌های پارلمانی رئیس جمهوری لبنان برای معرفی نامزد جدید برای تصدی نخست وزیری، نجیب می‌قاتی توانست با کسب ۶۸ رای از مجموع ۱۲۸ خود را برای ماموریت جدید آماده کند.

شبکه‌های خبری عربی لحظاتی پیش از پایان رایزنی‌های پارلمانی برای معرفی نامزد نخست وزیری لبنان خبر دادند.

بر اساس این گزارش، در پایان رایزنی‌های پارلمانی میشل سلیمان رئیس جمهوری لبنان، نجیب می‌قاتی توانست با ۶۸ رای یعنی اکثریت آرای پارلمانی خود را برای تصدی نخست وزیری و تشکیل دولت جدید آماده کند.

سعدالحریری نامزد مورد حمایت ۱۴ مارس و غربی‌ها با کسب ۶۰ رای در کسب مجدد نخست وزیری لبنان ناکام ماند.

پارلمان لبنان ۱۲۸ کرسی دارد، چهار رای از ۶۸ رای اختصاص یافته به نجیب می‌قاتی متعلق به نمایندگان اهل سنت مخالف سعدالحریری و هفت رای نیز متعلق به جبهه مبارزه ملی به رهبری ولید جنبلاط و آرای دیگر نیز متعلق به جریان ۸ مارس از جمله حزب الله است.

این در حالی است که اغتشاشگری و اقدامات خشونت آمیز طرفداران ۱۴ مارس برای به قدرت رساندن مجدد حریری و وادار کردن نجیب می‌قاتی به انصراف از پذیرش نخست وزیری همچنان ادامه دارد، با این حال ارتش لبنان تدابیر امنیتی را در مناطق مختلف پایتخت تشدید کرده است، اما اوضاع طرابلس که سعدالحریری طرفدارانی در آنجا دارد، همچنان بی‌ثبات است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.