چهارشنبه 26 ژانویه 11 | 13:39

پاسخ به يك شبهه توسط حاج آقا مجتبی تهرانی

بیت المال به خودی خود حرام نیست، بلکه موضوعی که اینجا مطرح است نحوه استفاده از بیت المال می‌باشد. در اینجا یزیدیان از بیت المال برای کشتن فرزند رسول خدا (ص) استفاده کردند و این باعث پر شدن شکم هایشان از حرام شده بود. در حالیکه آنچه از سند‌های تاریخی مشخص است این است که حر از ابتدا به نیت کشتن امام حسین (ع) به میدان نیامده بود و قصد استفاده نامشروع از بیت المال را نداشت.


تریبون مستضعفین- در اولین شب از مراسم عزاداری دهه‌ی آخر ماه صفر که سه شنبه شب در محضر آیت‏ الله العظمی حاج‏ آقا مجتبی تهرانی برگزار شد، معظم له به شبهه‌ای که در سلسله مباحث قبلی خود در دهه‌ی اول محرم برای جمعی از مؤمنین ایجاد شده بود پاسخ دادند.

آیت‏ الله العظمی حاج ‏آقا مجتبی تهرانی در پاسخ به این شبهه که « چرا اگر دلیل عدم تأثیر پذیری سخنان امام حسین (ع) بر لشکر یزید – طبق فرمایش خود امام – پر شدن شکم‌های این افراد از مال حرام است، چگونه حرّ بن یزید ریاحی نجات یافت؟» بیان داشتند:

« بیت المال به خودی خود حرام نیست، بلکه موضوعی که اینجا مطرح است نحوه استفاده از بیت المال می‌باشد. در اینجا یزیدیان از بیت المال برای کشتن فرزند رسول خدا (ص) استفاده کردند و این باعث پر شدن شکم هایشان از حرام شده بود. در حالیکه آنچه از سند‌های تاریخی مشخص است این است که حر از ابتدا به نیت کشتن امام حسین (ع) به میدان نیامده بود و قصد استفاده نامشروع از بیت المال را نداشت.»

لازم به ذکر است جلسات درس اخلاق و معارف اسلامی حضرت آیت‏الله العظمی حاج‏آقا مجتبی تهرانی، به مناسبت ایام عزاداری دهه آخر ماه صفر، از روز سه‏شنبه ۵ دی به مدت ۱۰ شب در خیابان ایران، کوچه شهید ملکی برگزار می‌‏شود. این جلسات هر شب ساعت ۱۸ با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت آیت الله مجتبی تهرانی آغاز شده و با سخنرانی و ذکر مصیبت و توسل به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) ادامه دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.