شنبه 03 آوریل 10 | 17:01

پاسخ به شبهات ولایت فقیه در یک کتاب

این کتاب، به نوعی تلاش برای پاسخ به شبهات درباره مسئله ولایت فقیه نیز محسوب می‌شود. نویسندهٔ وبلاگ «بیا تا برویم» دربارهٔ این کتاب می‌نویسد: مطالعه اين كتاب در شرايط فتنه گونه پس از حوادث اخير براي كساني كه با ولايت فقيه به صورت علمي آشنا نيستند ضرورتا توصيه مي شود.


20کتاب «مهار قدرت در مردم‌سالاری دینی بر اساس دیدگاه‌هی امام خمینی و قانون اساسی» نوشته «پرویز امینی» کارشناس اسرشد علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی، به تازگی روانهٔ بازار نشر شده است.

امینی در این کتاب، به چارچوب مفهومی شامل مولفه‌های پایه در مردم‌سالاری دینی و  شاخص‌های مردم‌سالاری دینی و همچنین مهار قدرت در مردم سالاری دینی شامل ضرورت مهار قدرت در مردم سالاری دینی، مشارکت در قدرت سیاسی انتخابات، توزیع قدرت در مردم سالاری دینی، نقد و نظارت بر قدرت در مردم سالاری دینی، عزل از قدرت در مردم سالاری دینی و… می‌پردازد.

ایکنا دربارهٔ این کتاب می‌نویسد: این كتاب در دو بخش و هفت فصل تدوین شده است كه نویسنده در فصل نخست آن به بررسی چهارچوب مفهومی مردمسالاری دینی پرداخته و در دو فصل مولفه‌های اساسی در مردم‌سالاری دینی و نیز شاخص‌های شناسایی آن را مورد بررسی قرار داده است.

از جمله نكات قابل توجه در این اثر استفاده از آیات قرآن كریم در بررسی و تبیین نظرات روایت شده در موارد مختلف كتاب است كه در انتهای كتاب فهرستی از این آیات نیز ارائه شده است.

این کتاب، به نوعی تلاش برای پاسخ به شبهات درباره مسئله ولایت فقیه نیز محسوب می‌شود. نویسندهٔ وبلاگ «بیا تا برویم» دربارهٔ این کتاب می‌نویسد: مطالعه این كتاب در شرایط فتنه گونه پس از حوادث اخیر برای كسانی كه با ولایت فقیه به صورت علمی آشنا نیستند ضرورتا توصیه می شود.

مرکز پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی کار انتشار این کتاب را عهده‌دار بوده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.