پنج‌شنبه 27 ژانویه 11 | 14:14

علامه جعفری‌ (ره) در ماهنامه «آیه»

ماهنامه «آیه» در بیست و چهارمین شماره خود در مطالب ویژه‌ای با عنوان «ابن‌سینای زمان» به زندگی، آراء و تفکرات علامه جعفری‌ (ره) پرداخته است.


ماهنامه «آیه» در شماره جدید خود که ویژه بهمن‌ماه و به تازگی منتشر شده، مطالب متنوعی در معرفی ابعاد علمی و شخصیتی علامه محمد تقی جعفری‌ (ره) را به همراه دارد.

مردی که زنگار آینه‌ها را می‌زدود (نگاهی به زندگی علامه جعفری به قلم حامد خسروشاهی‌)، خاطره‌ای از سفر حج علامه، من نقص احساس می‌کنم. (سخنرانی علامه جعفری‌ (ره) در همایش نکوداشت خودش)، فقط در یک خط (سخنانی قصار از علامه جعفری)، هر کاری بکنید درست است (خاطره‌ای از ملاقات علامه جعفری با امام خمینی‌ (ره) از جمله مطالبی است که در مورد علامه جعفری‌ (ره) در مجله «آیه» می‌خوانیم.

در سرزمین افلاطون (گزارش واره‌ای از سفر علامه جعفری به یونان) حیات طیب؛ حیات معقول (نگاهی به نظریه «حیات معقول» علامه جعفری)، مسأله‌اش «انسان» بود مصاحبه با دکتر مسعود امید، درباره ویژگی‌های تفکر علامه جعفری‌، یکی مثل بقیه (روایتی از سادگی مرد بزرگ فلسفه، به همین سادگی (مروری گذرا بر زندگی و حیات علامه جعفری‌ (ره)) و میوه‌هایی از باغ دانایی (معرفی برخی از کتاب‌های علامه جعفری) بخش دیگری از عناوین مطالبی است که در این مجله آمده است.

علاوه بر ویژه‌نامه ابن سینای زمان، مطالب متنوع دیگر هم در شماره اخیر مجله «آیه» آمده است، قرآن، اهل‌بیت‌ (ع)، فرهنگ و هنر، اخلاق و سبک زندگی از جمله بخش‌های این مجله را تشکیل می‌دهد.

جلسات زندگی امروزی بر فعالیت‌های قرآن مقام‌معظم‌رهبری پیش از انقلاب، اعلامیه‌های تاریخ‌ساز (نگاهی به شیوه هدایت انقلاب مردمی ایران توسط امام خمینی‌ (ره))، زنان شیردل (نقش و جایگاه زنان در انقلاب اسلامی) از جمله عناوینی است که در بخش‌های مختلف مجله «آیه» دیده می‌شود.

گفتنی است بیست و چهارمین شماره ماهنامه ویژه دین و فرهنگ «آیه» شماره بهمن‌ماه به صاحب امتیازی شرکت همشهری و به سردبیری مهدی قزلی در ۱۰۰ صفحه به قیمت ۵۰۰ تومان از سوی گروه مجلات همشهری منتشر شده است.

علاقمندان می‌توانند آن را از دکه‌های مطبوعاتی تهیه کرده و برای ارتباط با دفتر نشریه به نشانی تهران، خیابان کریمخان، شماره ۱۰۱، کد پستی ۱۵۸۵۶ مکاتبه کرده و یا با شماره تلفنی ۸۴۳۲۱۳۱۶ و ۸۴۳۲۱۳۲۲ با پیش شماره ۰۲۱ تماس بگیرند.

همچنین پایگاه اینترنتی گروه مجلات همشهری به نشانی www. hamshahrimags. com قابل دسترستی است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.