پنج‌شنبه 27 ژانویه 11 | 14:40

بزرگداشت رهبر شیعیان عربستان در مسجد ارک تهران

در مراسم تشیع پیکر مرحوم آیت الله عمری بسیاری از حاضران در مراسم گفتند که در سالهای اخیر هرگز چنین مراسم باشکوهی را در تشیع عالمی از علمای اسلامی در مدینه منوره ندیده بودند. مجلس بزرگداشت مرحوم آیت‌الله عَمری روز یکشنبه در مسجد ارک تهران نیز برگزار می‌شود.


درگذشت رهبر شیعیان عربستان
علامه آیت الله شیخ محمد علی العمری رهبر شیعیان عربستان پس از دو هفته بستری بودن در بیمارستان، صبح روز دوشنبه گذشته دارفانی را وداع گفت. وی که درمیان عربستانی‌ها به عنوان «پدر روحانی شیعیان» خوانده می‌شد در نزدیک به ۱۰۰ سال عمر با برکت خود منشا خدمات علمی و تبلیغی و اجتماعی بسیاری بود. این عالم شیعی عربستان که از شاگردان علامه نایینی و آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی بود سالهای بسیاری از عمر خود را در زندان سلفی‌های سعودی گذارند.

تشیع باشکوه و کم نظیر در مدینه منوره
پیکر مرحوم الله العمری پیش از تشییع در حسینیه شیعیان مدینه برای فاتحه خوانی و ادای احترام قرار داده شد و انبوهی از جمعیت مدینه از شیعیان و اهل سنت با حضور در حسینیه نسبت به آن مرحوم ادای احترام کردند. پیکر مرحوم آیت الله عمری غسل و کفن و در داخل حسینیه بر دوش ارادتمندان حمل و سپس با آمبولانس برای زیارت آخر به بارگاه رسول الله اکرم (ص) برده شد.

در مراسم تشیع پیکر مرحوم آیت الله عمری بسیاری از حاضران در مراسم گفتند که در سالهای اخیر هرگز چنین مراسم باشکوهی را در تشیع عالمی از علمای اسلامی در مدینه منوره ندیده بودند.

برای شرکت در مراسم، شمار بسیار زیادی از شیعیان و ارادتمندان به اهل بیت رسول الله الاعظم (ص) و روحانیت، در حسینیه آن مرحوم در جنوب شهر مدینه منوره گرد آمده بودند که علاوه بر گروههای مختلف مردم ارادتمند به بیت مرحوم العمری، شماری از مقامات محلی عربستان سعودی نیز در مراسم حضور داشتند. همچنین از کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده نیز هیئتی در مراسم شرکت کردند.

بزرگداشت مرحوم آیت‌الله عَمری روز یکشنبه در مسجد ارک تهران
در همین حال مجلس بزرگداشت مرحوم آیت‌الله عَمری روز یکشنبه در مسجد ارک تهران نیز برگزار می‌شود.
در متن اطلاعیه این مراسم بزرگداشت آمده است: رحلت عالم ربانی و روحانی وارسته مرحوم «آیت‌الله عَمری» که عمر با برکت خود را در خدمت به اسلام و مکتب اهل بیت عصمت وطهارت علیهم السلام سپری‌کرد، موجب تأثر و تأسف شدید شد.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: ضمن عرض تسلیت این مصیبت به پیشگاه با عظمت قطب عالم امکان حضرت ولی عصر (عج‌)، مقام معظم رهبری، مراجع عالیقدر تقلید و حوزه‌های علمیه، به ویژه خاندان، بیت محترم و فرزندان آن مرحوم؛ بدین‌وسیله به اطلاع همگان می‌رساند مجلس بزرگداشت این عالم جلیل‌القدر، روز یکشنبه ۱۰بهمن از ساعت ۱۴. ۳۰ الی ۱۶ در مسجد ارک تهران منعقد خواهد شد.

این اطلاعیه در پایان می‌افزاید: از تمامی اقشار به ویژه علمای اعلام، روحانیون محترم، مسئولان خدمتگزار، خانواده‌های معظم شهدا، آزادگان، جانبازان و زائران بیت‌الله الحرام انتظار داریم در این مراسم شرکت فرموده و تسلی بخش بازماندگان شوند.

این مراسم با همکاری بعثه مقام معظم رهبری، مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام، مجمع التقریب بین‌المذاهب الاسلامیه، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جامعة المصطفی العالمیه، جامعه روحانیت مبارز تهران، شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی و مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار خواهد ‌شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.