شنبه 03 آوریل 10 | 21:57

خشونت سانسور شده

وبلاگ خشونت سانسور شده در هشتم تیر می‌نویسد: یک شاهد عینی، درباره حادثه تلخ اواخر روز ۲۴ خرداد در سعادت آباد تهران، چنین می‌گوید: «دو نفر با ظاهر حزب اللهی، روی موتور بودند که حامیان موسوی به سمت آنها حمله کردند. یکی از آنها فقط کتک خورد ولی دیگری یک پایش زیر موتور گیر کرد و آنقدر با چماق و سنگ به سرش زدند که تمام کرد.»


خشونت سانسور شده

خشونت سانسور شده

در جریان انتخابات دهم و حوادث بعد از آن خشونت‌های زیادی از سوی حامیان نامزدهای شکست خورده صورت گرفت که به دلیل بی توجهی رسانه ملی و جنجال رسانه‌ای آشوبگران درباره حوادقی چون کهریزک و… در حاشیه قرار گرفتند. آنچه در ادامه می‌آید گوشه‌ای از خشونتهای سانسور شده در ماههای اخیر است که وبلاگ “خشونت سانسور شده” به جمع آوری آن ها پرداخته است.

ضرب و شتم یک منتقد دانشجویی
1 اردیبهشت 1388، رجانیوز: شب گذشته در مراسم میزگرد انتخابات، بعد از افشاگری های مهدی طوسی در مورد تخلفات شبنم مددزاده عضو اخراجی گروهک غیرقانونی علامه و سابقه انحرافات این جریان، برخی از حاضران به شدت خشمگین شدند و وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند. گفتنی است مددزاده از اعضای سازمان مجاهدین خلق می باشد.

ضرب ‌و شتم و بازداشت منتقد موسوی
2 اردیبهشت 1388، رجانیوز: در جریان سخنرانی موسوی در شهرستان علی‌آباد کتول، هنگامی که یکی از منتقدان میرحسین دست‌نوشته‌ای را با شعار “فقر و فساد و تبعیض، از میرحسین بپرهیز” بلند کرد، از سوی تعدادی از هواداران موسوی مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

با مشت و لگد به جانم افتادند
15 اردیبهشت1388، برنا: هادی رمضانی دانشجوی دانشگاه آزاد سمنان در جلسه انتخاباتی موسوی به خاطر طرح سوال، از حامیان میر حسین کتک خورد و در حال حاضر با توجه به وجود شاهدان مختلف درحال پیگیری شکایت از ستاد میر حسین به دادگاه انقلاب می باشد.

ضرب و شتم دانشجویان اصلاح طلب توسط حامیان موسوی!
21 اردیبهشت1388، برنا: حضور میرحسین در دانشگاه آزاد واحد تهران مرکز با اعتراض شدید برخی از دانشجویان مواجه شد. جمعی از دانشجویان تندوری اصلاح طلب با طرح این سئوال که بعد از 20 سال سکوت، برای چه آمدی؟ نسبت به حضور میرحسین موسوی در دانشگاه آزاد اعتراض کردند که توسط حامیان میرحسین مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

طلبه پرسشگر مضروب شد
۲۳ اردیبهشت1388، رجا: در انتهای سخنرانی موسوی در مسجد قبای شیراز، یكی از طلاب با اعتراض به سخنان تند موسوی علیه رئیس‌جمهور خواستار طرح سؤالی شد كه با هجوم عوامل برگزار كننده جلسه، به بیرون مسجد منتقل و از سوی هواداران موسوی مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفت. این طلبه از ناحیه دنده، صورت و كمر مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

حمله حامیان موسوی به دانشجویان
29 اردیبهشت1388، ایرنا: روز گذشته در واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد اسلامی حامیان میرحسین موسوی با اعضای ستاد خودجوش دانشجویان حامی دکتر محمود احمدی نژاد درگیر شدند. در این درگیری تعدادی از اعضای ستاد خودجوش دانشجویان حامی محمود احمدی نژاد مجروح شدند.

حمله افراد ناشناس به حامیان احمدی‌نژاد
8 خرداد1388، فارس: مسئول بازرسی ستاد مردمی حمایت از احمدی‌نژاد در استان اصفهان گفت: شب گذشته در خیابان چهارباغ‌بالا خودرویی در مقابل خودروی حامیان احمدی‌نژاد متوقف شده و قصد داشته‌اند تا آنها را از خودروشان پیاده كرده و بزنند كه در خودرو باز نمی‌شود لذا از شیشه خودرو كه پایین بوده با چاقو ضربه‌ای به ساق دست یكی از دوستان زده و متواری می‌شوند.

ضرب وشتم حامی احمدی نژاد
12 خرداد1388، ایرنا: رییس ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد در اصفهان، گفت: یک حامی رییس دولت نهم و نامزد دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مورد هجوم افراد ناشناس قرار گرفت و با ضربات چاقو مضروب شد.

بنرهای احمدی‌نژاد به ‌آتش کشیده شد
13 خرداد1388، فارس: رئیس ستاد حمایت‌های مردمی احمدی‌نژاد در نكا گفت: شب گذشته بنرهای تبلیغاتی احمدی‌نژاد توسط مدعیان ضد خشونت در نكا به آتش كشیده شد.

ضرب و شتم یك زن حامی احمدی نژاد
13 خرداد 1388، فارس: یك زن هوادار احمدی‌نژاد در جلسه سخنرانی جلودارزاده به نفع موسوی در نكا قصد داشت در پاسخ به انتقادهای ‌جلودارزاده سئوالی مطرح كند كه هواداران موسوی مانع این كار شدند. وی در حالی كه جواب سئوالاتش را نگرفت قصد خارج شدن از محل سخنرانی را داشت كه مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

راننده‌ای که به خاطر عکس احمدی نژاد مضروب شد
13 خرداد 1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: چند جوان با داد و فریاد و فحاشی، راننده وانتی که پوستر احمدی نژاد را به شیشه و در ماشینش چسبانده بود از خودرویش خارج کرده و زیر مشت و لگد گرفتند. یکی از آنها با قفل فرمان به جان ماشین افتاده بود و شیشه ای را که عکس احمدی نژاد روی آن چسبانده شده بود شکست. پوسترهای احمدی نژاد را هم از ماشین کندند.

تعرض به ستادهای احمدی نژاد در اصفهان
14 خرداد1388، ایرنا: رییس ستاد مردمی حمایت از “محمود احمدی نژاد” گفت: در برخی مناطق شاهد آتش زدن پوستر ها و بنرهای نصب شده در محل ستادها بوده ایم و همچنین برخی از متعرضین با افراد مستقر در ستادهای مردمی درگیر و باعث آزار و اذیت افراد مستقر در این ستادها شده اند.

ضرب وشتم خبرنگاران
15 خرداد1388، ایرنا: “محسن امین زاده” از مسئولان سیاست خارجی دولت اصلاحات شامگاه سه شنبه درجمع جوانان حامی موسوی در اصفهان سخنرانی کرد.
مسئولین برگزاری این مراسم با دو تن از عکاسان خبری اصفهان برخورد و یکی از آنان (عکاس خبرگزاری مهر) را با ضرب و شتم و کوبیدن مشت به دنده های او، وی را از سالن بیرون بردند

حمله به ستاد احمدی نژاد در شیراز
15 خرداد1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: رییس ستاد مردمی دکتر محمود احمدی نژاد در شیراز گفت: بعد از مناظره احمدی نژاد و موسوی، مقارن ساعت دو 30 دقیقه بامداد امروز یک گروه حدود 50 نفری از جوانان به ستاد مرکزی دکتر احمدی نژاد در شیراز حمله کرده و ضمن مضروب کردن سه نفر و آتش زدن بنرها و عکسها با شعارهایی آنجا را ترک کردند.

حمله سبزپوشان به ستاد احمدی‌نژاد
18 خرداد1388، ایرنا: معاونت رسانه‌ای ستاد حامیان دولت اسلامی اعلام کرد: به دنبال استقبال مردمی از احمدی‌نژاد، نیمه‌های شب گذشته عده‌ای افراد ناشناس با لباس‌های سبز به ستاد حامیان احمدی نژاد در حوالی میدان انقلاب(خیابان ادوارد براون) حمله و بنرهای آن را پاره کردند.

حمله با خودرو سواری
۱۸ خرداد1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: حسین شمسیان، جوان ۳۲ ساله طرفدار احمدی‌نژاد، سوار بر موتور سیكلت توسط خودرویی كه عكس موسوی بر شیشه اش نصب شده بود از پشت مورد اصابت قرار گرفت و به زمین خورد. شمسیان در اثر این تصادف، سه روز در كما بود و مورد عمل جراحی سنگین قرار گرفت. تاكنون هزینه درمان او به ۳۰ میلیون تومان رسیده است.

هتک حرمت حامیان موسوی به یک دختر دانشجو
19 خرداد1388، برنا: پس از پایان برنامه سخنرانی زهرا رهنورد در ورزشگاه حیدرنیا، حامیان موسوی به حجاب دختر دانشجوی دانشگاه شاهد هتک حرمت کردند. تنها به این دلیل که وی تصویر احمدی نژاد را در دست داشت. همچنین پس از اعتراض جمعی از رهگذران به این اتفاق، حامیان موسوی آنها را نیز مورد ضرب و شتم قرار دادند.

اسیدپاشی به صورت 3 دختر جوان
20 خرداد1388، رجانیوز: پس از انتشار نامه هاشمی رفسنجانی، حملات هواداران میرحسین موسوی علیه مردم و حامیان دکتر احمدی‌نژاد به شدت افزایش یافته است. اسید پاشی به سمت 3 دختر جوان محجبه، حمله عمد به موتور سوار حامی احمدی‌نژاد، حمله به اتومبیل رضازاده و… تنها بخشی از این اقدامات است.

تعرض به بانوان
23 خرداد 1388، فارس: برخی اراذل و اوباش به بهانه حمایت از یك كاندیدا، به تعدادی از بانوان تهرانی حمله‌ور شدند. این اراذل با سر دادن شعارهای ركیك، بانوانی كه در حال تردد در خیابان ولی‌عصر بودند را مورد تعرض قرار دادند.

سوختن دانشجوی بسیجی دانشگاه صنعتی در آتش
24 خرداد 1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: شنبه شب، عده ای از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان به بهانه اعتراض به نتایج انتخابات، نقاط مختلفی را در این دانشگاه به آتش كشیدند. در جریان این آتش سوزیها، محمدرضا حق جو، یكی از دانشجویان بسیجی این دانشگاه دچار سوختگی شدید شد.

اغتشاش در دانشگاه همدان
۲۴ خرداد1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: تعدادی از اعضای انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه بوعلی سینای همدان با حمله به سالن های برگزاری امتحانات دانشکده علوم این دانشگاه و پاره کردن برگه های امتحانی، مانع از برگزاری امتحانات این دانشکده شدند. این افراد با شکستن شیشه های دفتر بسیج، زمایشگاههای دانشکده و کندن در ورودی راهروی سالن اجتماعات دانشکده به ایجاد اغتشاش در دانشگاه پرداختند.

بیمارستان شهید صدوقی اصفهان مملو از قربانیان اغتشاش گران
25 خرداد1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: شهر اصفهان شاهد ضرب و شتم جوانان با ظاهر مذهبی از سوی معترضان به نتیجه انتخابات، در نقاط مختلف این شهر بوده است. تنها در امروز حداقل 27 نفر به علت شكستگی استخوان در این بیمارستان مورد گچ گرفتگی قرار گرفته اند.

حمله به كارمند صداوسیما به دلیل ظاهر مذهبی
25 خرداد 1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: امیرحسن شیرانی، كارمند 32 ساله صداوسیما، صرفا به دلیل ظاهر مذهبی اش مورد حمله جمعی از اغتشاش گران قرار گرفت و مجروح شد. شیرانی حافظه كوتاه مدت خود را به مدت 24 ساعت از دست داده و دچار سوختگی موی سر، پارگی چشم چپ، آسیب دیدگی نسج گردن و پارگی شكاف گوش سمت راست می شود.

حمله به بسیجیان
25 خرداد 1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: دو نفر از بسیجیان پایگاه بسیج مسجد قدس اصفهان، پس از خروج از مسجد در حالی كه سوار موتورسیكلت بودند، توسط راننده یك خودروی پراید مورد تعقیب قرار گرفتند و عامدانه مورد اصابت خودرو قرار گرفتند. یكی از سرنشنیان این موتور، به نام ایمان پشم كار، به شدت از ناحیه سر مجروح شد.

حمله آشوبگران به مسجد قدس اصفهان
27خرداد 1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: بامداد امروز، حوالی ساعت 3 صبح، عده ای از اغتشاش گران به بهانه اعتراض به نتایج انتخابات، با حمله به مسجد قدس اصفهان، در اصلی منبت کاری شده مسجد را به آتش كشیدند. در جریان این حادثه، در مسجد و ورودی آن در آتش سوخت.

حمله حامیان موسوی به یک خانم محجبه
27 خرداد1388، ایرنا: یک بانوی محجبه که عصر سه شنبه در ابتدای خیابان ولیعصر ایستاده بود و با پرچم ایران شعارهایی در حمایت از احمدی نژاد سر می داد مورد حمله چند سبز پوش قرار گرفت.

شکستن گردن یک شهروند تهرانی
27 خرداد1388، رجانیوز: جمعی از آشوبگران که به قصد ایجاد آشوب و ناامنی در میدان مادر و خیابان های منتهی به آن تجمع کرده بودند، با حمله به یک شهروند تهرانی و ضرب و جرح شدید، گردن وی را شکستند.

خشونت سانسور شده

حسین غلام کبیری به شهادت رسید
27 خرداد1388، فارس: تشییع پیكر شهید بسیجی “حسین غلام كبیری”، صبح امروز با حضور هزاران نفر از مردم شهرری، مسئولان و فرماندهان بسیج و سپاه ناحیه مقاومت بسیج ری و ائمه جماعات مساجد آغاز شد. این جوان 18 ساله، بامداد 25 خرداد در منطقه سعادت آباد تهران، توسط یکی از خودروهای اغتشاش گران زیر گرفته شد.

شهادت سه بسیجی در یک حمله مسلحانه
27 خرداد1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: شنیده های ما حاکی از این است که در حمله مسلحانه ای که بامداد ۲۷ خرداد به یکی از مراکز بسیج در بزرگراه نیایش تهران انجام شده است، تعدادی از اعضای بسیج، هدف گلوله قرار گرفته اند و سه نفر از آنها به شهادت رسیده اند.

آشوبگران مسجد لولاگر را به آتش کشیدند
30 خرداد1388، فارس: عده ای از حامیان موسوی ساعتی پیش مسجد لولاگر را در خیابان آذربایجان تهران به آتش كشیدند. این افراد در تجمع بدون مجوز خود به تخریب‌ و غارت مغازه ها، آتش زدن خوردوهای مردم و بانك‌ها و حمله به عابران پرداختند.

سه ماه آموزش آشوب و جنگ مسلحانه
30 خرداد1388، فارس: ۲ تن از منافقین بازداشت شده در اغتشاشات اخیر تهران به ارتباط با گروهك تروریستی منافقین اعتراف کردند.
یكی از این منافقین گفت: من 3 ماه در پادگان اشرف مقر گروهك منافقین در عراق بودم و در آنجا آموزش‌هایی مانند استفاده از سلاح، آتش‌زدن اتوبوس و حمله به پایگاه‌ها را دیدم.

حمله به دانشجویان با خالکوبی و زنجیر
31 خرداد1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: در حالیکه سکوت صداوسیما و ابهامات درباره حمله نیروهای منتسب به بسیج به کوی دانشگاه تهران ادامه دارد، روایت شاهدان عینی و مجروحان این حادثه، گویای این واقعیت است که در بین نیروهای حمله کننده به کوی، افرادی با خالکوبی روی دستها و یا زنجیرِ آویخته به گردن دیده می شده اند.

ضرب و شتم شدید نیروهای بسیج در خیابان كارگر
31 خرداد1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: عصر دیروز حدود سیصد نفر از اغتشاشگران در حالی كه علیه مسئولان نظام شعار می دادند به سمت نیروهای بسیج حمله كرده و دو تن از آن ها را به شدت مضروب كردند.

مجروح شدن دانشجوی دانشگاه امیرکبیر
2 تیر 1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: در تجمع غیرقانونی شنبه هفته جاری در خیابان آزادی، یکی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر به شدت مجروح و راهی بیمارستان شد. امیر داوود علمی در حالیکه برای جلوگیری از برخورد سنگ به ماشین های مردم آن ها را هدایت می نمود، ناگهان از پشت مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

در سعادت آباد چه گذشت؟
8 تیر1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: یک شاهد عینی، درباره حادثه تلخ اواخر روز ۲۴ خرداد در سعادت آباد تهران، چنین می گوید: «دو نفر با ظاهر حزب اللهی، روی موتور بودند که حامیان موسوی به سمت آنها حمله کردند. یکی از آنها فقط کتک خورد ولی دیگری یک پایش زیر موتور گیر کرد و آنقدر با چماق و سنگ به سرش زدند که تمام کرد.»

18 ضربه چاقو
8 تیر1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: یک جانباز شیمیایی که در اغتشاشات اخیر تهران با 18 ضربه چاقو به شدت مجروح شده بود، جان سالم به در برد.

تعداد زیادی نارنجك صوتی در خانه عنصر سیاسی
28 تیر1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: یکی از افراد دستگیر شده پشت پرده اغتشاشات اخیر تهران “ع. ر” است که از چهره های شاخص یکی از جریانات سیاسی است. بر اساس اخبار دریافتی خشونت سانسور شده از مخاطبان وبلاگ، ماموران هنگام دستگیری این فرد تعداد زیادی نارنجک صوتی در خانه ی او کشف کرده اند.

یک دختر بچه در اثر حمله سبزهای اموی به کما رفت
9 دی1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: در جریان حمله سبزهای اموی درظهر عاشورا در تهران، یک دختر بچه خردسال نیز به شدت مجروح شده و به کما رفته است. این دختربچه، به همراه پدر و مادر خود در مراسم عزاداری امام حسین شرکت کرده بود که از ناحیه شقیقه مورد اصابت پاره آجر قرار گرفت و دچار خونریزی شد.

روایت یك زن آسیب دیده از اوباشگری سبزهای اموی در عاشورای تهران
9 دی1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: یك خانم آسیب دیده در حوادث روز عاشورا تصریح كرد كه فتنه گران در حالی كه مرا می‌زدند می گفتند ما به دنبال حذف اسلام هستیم.
فاطمه احتسابی گفت: آنها در حالی كه من را مزدور می خواندند بی وقفه به سر و صورت من می زدند و در ادامه تعدادی از آقایان نیز به آنها اضافه شدند و مرا به شدت مجروح كردند.

حمله لباس شخصی های سبز اموی به دانشگاه آزاد مشهد
9 دی1388، فارس: بعد از ظهر امروز چهارشنبه، تعدادی از طرفداران موسوی با شعارهای ساختارشكنانه در دانشگاه آزاد مشهد تجمع كردند. طرفداران موسوی که با حضور نیروهای حزب اللهی مواجه شده بودند برای ایجاد مظلوم‌نمایی و متشنج نشان دادن فضای دانشگاه، اقدام به خرد كردن شیشه‌های این دانشكده كردند.

حمله به دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه تهران
9 دی1388، برنا: روز گذشته عده ای از لباس شخصی های فرقه سبز اموی در اقدامی هماهنگ به دفاتر بسیج دانشجویی در دانشکده های اقتصاد، مدیریت و علوم اجتماعی دانشگاه تهران هجوم برده و با ورود به دفتر با تکرار شعارهای توهین آمیز خود سعی در متشنج کردن فضای دانشگاه داشتند.

تعرض به مقدسات
10 دی1388، رجانیوز: عده ای از دانشجویان حامی موسوی در دانشگاه شریف، در حالی که سایر دانشجویان به جمع میلیونی مردم معترض در خیابان آزادی پیوسته بودند، با استفاده از محیط خلوت دانشگاه، به خیمه عزاداری برپا شده در این دانشگاه هجوم برده و این خیمه را نیز به آتش كشیدند.

رفتار غیراخلاقی فتنه گران روز عاشورا
21 دی1388، فارس: نماینده مردم محلات گفت: حجت الاسلام حسین امیری صبح عاشورا برای ایراد سخنرانی در یكی از مساجد نزدیك به دانشگاه شریف با اتوبوس‌های BRT عازم این مسجد شد. عده‌ای از عوامل جریان فتنه در حضور دیگر مسافران به فحاشی و تمسخر این روحانی پرداخته و در رفتاری غیر اخلاقی اقدام به نمایش عریان بخشی از اندام خود كرده و به مغازله و اعمال منافی عفت با یكدیگر پرداختند. آنها همچنین به ضرب‌و شتم این طلبه جوان در برابر دیدگان پسر ۱۱ ساله وی پرداختند.

فرمانده یك پایگاه بسیج ترور شد
22 دی 1388، وبلاگ خشونت سانسور شده: صبح پنجشنبه ۱۰ دی ماه جاری، امیرحسام ذوالعلاء پس از اینکه با یک خودروی پژوی ۲۰۶ مورد تعقیب قرار گرفت در اتوبان شیخ فضل الله نوری حدفاصل مرزداران-گیشا ترور شد و به شهادت رسید. متاسفانه با گذشت بیش از ده روز از این حادثه، صداوسیما، خبرگزاری ها و مطبوعات کشور هیچ گزارش و خبری در این مورد منتشر نکرده اند.

شرح کامل وقایع را در این وبلاگ  دنبال کنید

 1. دانشجو
  5 آوریل 2010

  کاشکی موارد را جامع تر می کردیم. باز هم هست:
  حمله به رضازاده بعد از حمایت از احمدی نژاد
  http://www.rajanews.com/detail.asp?id=30944

  حمله به پایگاه بسیج در 25 خرداد و شهادت بسیجی های آن و یک مادر و دختر بسیجی در مهدکودک نزدیک آن

  تخریب دانشگاه اصفهان
  http://yekpaberahne.blogfa.com/post-9.aspx

  حمله وحشیانه به دانشگاه شیراز
  http://yekpaberahne.blogfa.com/post-8.aspx

  با تشکر از مطلبتان، کاشکی بیش از این کم کاری نکنیم و مجموعه های این رفتارهای خشونت آمیز کسانی که امروز مظلوم نمایی می کنند را جمع آوری کنیم

 2. بزرگ و بزرگ زاده « داداشی وب
  7 آوریل 2010

  […] اند تا به زعم خودشان، حامیان دولت را خشن نشان بدهند و خشونت های چند ماهه شان را پاک […]

 3. خشونت سانسور شده « وب‌گردی‌های من
  9 آوریل 2010

  […] تریبون مستضعفین » خشونت سانسور شده. […]

 4. عدالتزده
  9 آوریل 2010

  سلام
  به جای اغراق و خالی بندی و خبرهایی که خودتونم به واقعیتش ایمان ندارید ریشه های فتنه را بررسی کنید قیلم کوی دانشگاه راهمه دیدن این حرف های مفت جز تخریب حقیقت چیز دیگه ای نیست
  والعاقبة للمتقین

 5. انسانم آرزوست
  9 آوریل 2010

  با سلام
  یکی از چیزهایی که در جریان فتنه مانند آزادگی و نام نیک برخی نخبگان به بردگی کشیده شد،کلمه ی جنبش بود.همانطور که میدانید رابطه ی کلمات و فرهنگ یک رابطه ی دو سویه است،و هر دو متقابلا بر یکدیگر اثر گذارند.
  یکی از کلماتی که در 8 ماه پس از انتخابات ،مانند بمب بر سر حق و حقیقت می ریخت،لفظ پوچ جنبش سبز بود و کماکان با شدت کمتر هست.یکی از کلماتی که برای مقابله با آن در نظر گرفته شد،جنبش سبز علوی بود که به دلایلی میتوان گفت موفقیت آمیز نبود از جمله این که این کلمه در معنای عام خود نمی توانست کفه ی مقابل شورش مستکبرانه ی سبز را سنگین کند و اشتباه دیگرش این بود که اصلا نباید در آن از کلمه ی جنبش سبز استفاده میشد زیرا ناخودآگاه وجود شورش سبز را به یاد می آورد.
  به منظور نجات کلمه ی جنبش،و مغلوب کردن جنبش دروغین سبز در عرصه ی مجازی ،به نظر می رسد یکی از کارهایی که میتوان کرد و منطقی ترین روش معرفی و به میدان آوردن یک جنبش حقیقی با کلمه ای خاص در عرصه ی رسانه ای است .
  به نظرم یکی از کلمات مناسبی که می توان به کار گرفت کلمه ی جنبش 24میلیونی است.زیرا دارای مختصات جالب مادی و معنوی برای معرفی است.جنبش 24میلیونی را میتوان از بسیاری جهات مورد بررسی و معرفی قرار داد:
  تعریف جنبش24میلیونی
  خاستگاه جنبش24میلیونی
  مطالبات جنبش24میلیونی مردم ایران
  سیر تاریخی جنبش24میلیونی
  جمع آوری خاطرات مردمی قبل از انتخابات
  ” ” ” ” پس از انتخابات
  آرشیو عکس ها و فیلم های قبل و حوادث بعد از انتخابات
  سرودها و آهنگها
  نمادها و شعارها
  معرفی شهدای جنبش24 میلیونی
  معرفی اقشار مختلف اجتماعی که این جنبش را آفریدند
  بکار بردن این لفظ خاص در نوشته ها و صحبتها
  لغت شناسی جنبش 24 میلیونی
  و…
  منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.
  در صورت اقدام جهت بکارگیری موضوعات بالا ما را هم آگاه کنید.
  در صورت امکان این متن را برای سایر همسنگران در دنیای مجازی کامنت بگذارید.
  با تشکر

 6. سینا
  10 آوریل 2010

  سلام
  افتخار بدید به وبلاگ بنده سری بزنید

 7. lsglhk sfc
  10 آوریل 2010

  خوشبختانه علی رغم داشتن رسانه رسمی فیلمهایی که ما از ضرب و شتم سبزها داریم بسیار بیشتر است از فیلمهایی که شما دارید.

  البته ضرب و شتم از جانب هر کسی و در هر سطحی محکوم و نشان از ضعف منطق است.

  اما مسئله آن هنگام اهمیت بیشتر می یابد که برخی نهاهای قانونی تولیدکننده رسمی خشونت باشند و از تعقیب قانونی مصون.
  اینان اند که به خشونت دامن می زنند و وجود آن را توجیه می کنند.
  فیلم حمله به کوی را که دیده اید؟
  راستی چرا کسی با این دل به خون رهبر کنان برخوردی نمی کند؟

 8. جاوید
  13 آوریل 2010

  به اندازه کشتار کل 20 سال سلطنت شاه این حکومت تو یک سال جوانان رو به رگبار بست.

  از چی دفاع میکنی؟

  غاصب وطن رو چه به دلسوزی

 9. جاوید
  13 آوریل 2010

  از ان روز دشمن به ما چیره گشت

  که ما را روان و خرد تیره گشت

  از ان روز این خانه ویرانه شد

  که نان اورش مرد بیگانه شد

  چو ناکس به ده کدخدایی کند

  کشاورز باید گدایی کند…

  با تا بکوشیم و جنگ اوریم

  برون سر از این بار ننگ اوریم

 10. مهدی.ه
  14 آوریل 2010

  رهبری از همون ساعات اولیه22خرداد به اقایون مخملی تذکردادند که من میدونم شماچه کارمیکنید؟پس عواقب تمومی این خون هاهم گردن قانون گریزی و زیاده خواهی و تن ندان به رای اکثریته!کهریزک واسه آقایون شدمسئله اصلی؛پس چه کسی باالقای و تهمت تقلب برخورد چی؟موارداصلی ول کردید به جزییات چسبیدید.کدوم یک از احزاب جبهه دوم نفاق القای وتهمت تقلب رو محکوم کرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اصلا قصد ندارم از جنایت کهریزک دفاع کنم ولی انصافامسبب اصلی کهریزک کی بود.جز اصلاح طلبان؟؟؟درسته اصلاح طلبان قصد براندازی داشتند و وجود اینو نداشتند که علنا اعلام کنند. چون میدونستند در این صورت کسی با اونا همراه نمیشه.گواه بر این مدعا هم حضورمیلیونی سبزها در22بهمن.
  چه کهریزک وکوی چه تمامی جنایات خیابانی به پای دیکتاتوری اصلاح طلبان و در راس آنان عروسک خیمه شب بازی موسوی ثبت شد وبس…
  به امید روزی نفس میکشیم که انتقام تمامی زخمها و خون دل خوردنها رو از منافقین بگیریم.
  ان المنافقین یخادعون الله و هو خادئهم
  والسلام

 11. مهدی.ه
  14 آوریل 2010

  به جاوید
  کوچولو !حتما منظورت از کشتار همون 72شهیدسایت نوروزه دیگه؟؟؟(:
  پشت دشمن شکستیم
  مااکثـــــــــــریت هستیم
  نحن الغالبون/

 12. ایرانی
  14 آوریل 2010

  خدا لعنت کند منافقین سبز لجنی را

 13. نرگس
  7 آگوست 2010

  خواستم فقط بدونی کامنت دونی این پست مخالفش بیشتر از موافقه پس ما هستیم ما را نادیده نگیر اخوی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.