شنبه 29 ژانویه 11 | 10:51

صدور انقلاب، صدور فرهنگ اسلام

حسين منصوری

صدور انقلاب به معنای صادر کردن ارزش‌های انقلابی و افشاگری درباره مستبد‌ها و ظالم‌های عالم وظیفه و تکلیف الهی ماست. اگر این کار را نکنیم، کوتاهی کرده‌ایم.


انقلاب اسلامی مهم‌ترین واقعه قرن بیستم است که علاوه بر ایجاد تغییرات گسترده و اساسی فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی در ایران، جهان و منطقه را نیز دچار تحولاتی جدی و اساسی نمود. رشد انقلاب‌ها و جریانات ملی و اسلامی در برخی کشور‌ها که با تاسی به انقلاب اسلامی شکل گرفت و یا رشد یافت فقط نمودی از تاثیرات بین المللی انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌آید و از آن مهم‌تر طرح اسلام به عنوان الگوی زندگی و حکومتگری در جهان و زمانه‌ای بود که دین به حاشیه خلوت خصوصی افراد رانده شد و سکولاریسم و لائیسم مجالی برای عرض اندام در حوزه سیاسی و اجتماعی به آن نمی‌داد. امروزه بر جهانیان اثبات شده است که انقلاب اسلامی ایران از قلمرو جغرافیایی ایران خارج شده و کل جهان را تحت الشعاع خود قرار داده است. صدور انقلاب و جهانی شدن آن به عنوان یکی از دستاوردهای جهانی انقلاب اسلامی ایران محسوب می‌شود. اینک به نقل دیدگاه مقام معظم رهبری در این خصوص می‌پردازیم.

همانگونه که در نوشتار قبل اشاره شد، دشمنان انقلاب ایران تلاش بسیار کرده‌اند تا چهره‌ای منفی از مفهوم صدور انقلاب نشان داده و آن را نوعی دخالت نظامی ایران و حمایت تسلیحاتی از نهضت‌های اسلامی و آزادی بخش جلوه دهند.
مقام معظم رهبری درباره معنای کلام امام که فرموده بودند «ما انقلابمان را به همه عالم صادر خواهیم کرد»، چنین بیان می‌دارند: «چقدر تبلیغات جهانی این جمله امام عزیز و فقیدمان را کوبیدند که فرموده بودند: «ما انقلابمان را به همه عالم صادر خواهیم کرد». صدور انقلاب به معنای این نبود که ما بر می‌خیزیم و با قوت و قدرت به این طرف و آن طرف می‌رویم و جنگ راه می‌اندازیم و مردم را به شورش و انقلاب وادار می‌کنیم؛ مقصود امام به هیچ وجه این نبود. این کار جزو سیاست‌ها و اصول ما نیست؛ بلکه مردود است.
آن‌ها این جمله را اینگونه معنا کردند و آن را کوبیدند». مقام معظم رهبری، صدور انقلاب را به معنای صدور فرهنگ اسلام تعبیر نموده و فرمودند: «پس از پیروزی انقلاب اسلامی سردمدار تبلیغات جهانی بر روی اشاعه فرهنگ انقلابی اسلام جنجال راه انداختند و آن را به عنوان صدور انقلاب (با معنای غلطی که از صدور انقلاب می‌کردند) مورد تهاجم تبلیغاتی قرار دادند.

همه رسانه‌ها در سرتاسر عالم روی این نکته و کلمه تکیه می‌کنند که جمهوری اسلامی در صدد صدور انقلاب است! خباثت آن‌ها در اینجاست که صدور انقلاب را به معنای صدور مواد منفجره و ایجاد درگیری در گوشه و کنار عالم و از این قبیل کار‌ها معرفی می‌کنند!! که این هم مثل بقیه خباثتهای تبلیغاتی دنیای غرب، یک ترفند رذیلانه است… اگر منظور این است که ما مواد منفجره صادر می‌کنیم، این ادعا دروغ است. این کار را خود دستگاههای پلید خبیث استکباری، می‌کنند. سازمان جاسوسی امریکاست که برای ساقط کردن دولت‌ها وارد صحنه می‌شود و اسلحه و مواد منفجره و نیرو می‌برد و به ضد انقلاب در کشورهای انقلابی کمک می‌کند. ما به هیچ کشوری مواد منفجره نمی‌بریم. خرابکاری دور ازشان ماست و به هیچ وجه به ما نمی‌چسبد و هرکس بگوید؛ خلاف و دروغ گفته است. این تهمت‌های ناشایست باب خود‌‌ همان کسانی است که این‌ها را به اسلام و جمهوری اسلامی؛ نسبت می‌دهند… کیست که امروز به دولت غیر قانونی مستقر در شرق بیروت و همپایان با اسرائیل و امریکا برای کوبیدن مسلمان‌ها سلاح و مهمات و موشک می‌دهد؟ تروریسم کار آمریکاست. دولت امریکا که هواپیمای مسافربری را با صد‌ها سرنشین منهدم می‌کند؛ تروریست است. دولت سعودی که صد‌ها زن و معلول و بیمار را در مثل چنین روزی در حریم امن الهی با آن وضعیت رقت بار به شهادت می‌رساند؛ تروریست است. ازشان انقلابی جمهوری اسلامی و اسلام و ملت ایران کارهای تروریستی به دور است. نامهایی از قبیل تروریست شایسته‌‌ همان آدم‌های پست است که خودشان بزرگ‌ترین تروریست‌های دنیا هستند…. صدور انقلاب یعنی صدور فرهنگ انسان ساز اسلام و صدور صفا و خلوص و تکیه و اصرار بر ارزش‌های انسانی. ما به این کار و انجام این وظیفه افتخار می‌کنیم. این راه انبیاست و ما این راه را باید ادامه دهیم». ایشان با اشاره به رواج فساد و فحشا در دنیای غرب و صدور فساد و بدبختی از سوی دنیای غرب به سراسر عالم، می‌فرمایند: «دنیای غرب و سردمداران فرهنگ فاسد و منحط غربی از این کار که فساد و فحشا اعتیاد و انواع و اقسام بدبختی‌ها و روسیاهی‌ها را به سراسر عالم صادر می‌کنند؛ خجالت نمی‌کشند؟! این فرهنگ فحشایی که امروز متاسفانه سراسر دنیا و بیش از همه دنیای فقیر جهان سوم را فراگرفته از کجا آمده است؟ این یکی از صادرات فرهنگ غربی تمدن استعماری و استکباری است. انواع و اقسام فساد‌ها و انحطاط‌هایی که امروز بشریت را در فشار گذاشته و اعتیادهای خطرناکی که گریبان جوان‌ها را در بسیاری از کشورهای فقیر و عقب افتاده گرفته از کجاست؟ فرهنگ مصرفی غلط که بر بسیاری از کشورهای اسلامی و غیر اسلامی جهان سوم تحمیل شده از کجاست؟ اگر شما وارد بازار کشورهای فقیر منطقه خودمان – نفت خیز و غیر نفت خیز – بشوید؛ خواهید دید تبلیغات اجناس مصرفی زاید و غیر لازم غربی تمام فضای زندگی این‌ها را پر کرده است. آیا بشر به این چیز‌ها احتیاج داشت؟! کشورهای تولید کننده نفت ثروت خدادادی متعلق به همه مردم را که باید صرف عمران و آبادی کشورشان بشود؛ می‌دهند و در مقابل وسایلی می‌گیرند که جز انحطاط و فساد در زندگی، تاثیر دیگری ندارد.

همه این‌ها صادرات فرهنگ غربی و امریکا و اروپا به کشورهای جهان سوم است. آمریکا و اروپا و کشورهای غربی در لابلای فراورده‌های خوب تمدن خود مثل صنعت و علم و تحقیق – که متعلق به همه بشریت است و برای گروه خاصی نیست – انواع و اقسام بدی‌ها و فساد‌ها و انحطاط‌ها را وارد کشورهای جهان سوم کردند و مردم و جوان‌ها و دولت‌ها و ملت‌ها را مبتلا و ذلیل نمودند و به خاک سیاه نشاندند. آن‌ها از کارهای خود شرم نمی‌کنند و خجالت نمی‌کشند و به صادرات پلید خودشان به کشورهای دیگر افتخار هم می‌کنند!!»
مقام معظم رهبری درباره معنای صحیح صدور انقلاب می‌فرمایند: «چرا ما باید از صادر کردن توحید و اخلاق انبیا و روح فداکاری اخلاص و تزکیه اخلاقی به کشورهای دیگر خجالت بکشیم؟! چرا باید شرم کنیم از اینکه غیرت و حمیت صحیح و ایستادگی در مقابل قدرتهای باطل را به صورت درس علمی به ملت‌های دیگر ارایه و تعلیم بدهیم؟ ملت‌ها باور نمی‌کنند که بشود با عوامل و مزدوران قدرت‌های استکباری درافتاد.

ما درافتادیم و پیروز هم شدیم. چرا این عمل و تجربه خودمان را در اختیار افکار عمومی ملت‌ها نگذاریم؟ ما که انقلاب را صادر می‌کنیم. ما از اینکه بتوانیم توحید و مکتب انبیا و روش‌های انسانی پاکیزه و طیب و طاهر و صبر و مقاومت و ایثار را به کشورهای دیگر صادر کنیم؛ هیچ ابایی نداریم. رسانه‌های غربی که با پول صهیونیست‌ها و با تدبیر سیاستمداران خبیث و ظالم و فاسد اداره می‌شوند؛ می‌خواهند جنجال درست کنند و ما را از این حرف و عمل که فرهنگ و مفاهیم انقلاب باید صادر شود؛ پشیمان کنند… صدور انقلاب به معنای صادر کردن ارزش‌های انقلابی و افشاگری درباره مستبد‌ها و ظالم‌های عالم وظیفه و تکلیف الهی ماست. اگر این کار را نکنیم، کوتاهی کرده‌ایم.

جمهوری اسلامی و ملت ایران و آن شخصیت عظیم و عالیقدری که دنیا را در مقابل عظمت خودش کوچک و خاضع کرد؛ نشان دادند که همه قدرت‌های عالم برای مقابله با چنین عزم و اراده معظم و پولادینی – که اسلامی است و متعلق به عموم ملت است – کوچکند».

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.