یکشنبه 04 آوریل 10 | 10:25

«کار مضاعف» احمدی نژاد در تعطیلات نوروزی

پیش از این هم برخی کارشناسان با استناد به میزان فعالیت ها، برنامه ها و خدمات دولت و رئیس جمهور و ارائه آمار این تلاش ها، احمدی نژادرا در سال گذشته به عنوان “پرکارترین رئیس جمهور دنیا” معرفی کردند. نگاهی به برخی از فعالیت ها و برنامه های احمدی نژاد در ایام نوروز، می تواند گویای این مطلب باشد.


karرهبر معظم انقلاب چند روز پیش در بازدید از یکی از مراکز بزرگ صنعتی در تایید ویژگی کار، تلاش و دلسوزی رئیس جمهوری و دولتمردان تصریح کرده بودند: دولت کنونی، دولتی فعال، پیگیر، با همت و دلسوز است و زمینه مساعدی برای تلاش و کار خستگی ناپذیر در بخشهای مختلف وجود دارد.

رهبر معظم انقلاب پیش از این هم، در دیداراعضای هیئت دولت در راستای توصیه به سخت‌کوشی، رئیس‌جمهور را مثال زدند و خطاب به وزرای دولت دهم گفتند: البته بعید است بتوانید با ایشان پیش بروید و حتی به گردِ پای ایشان برسید. در آن اوایل؛ اصلاً به جثه‌ی ایشان نمی‌خورد که چنین سخت‌کوش و خستگی‌ناپذیر باشند.

پیش از این هم برخی کارشناسان با استناد به میزان فعالیت ها، برنامه ها و خدمات دولت و رئیس جمهور و ارائه آمار این تلاش ها، احمدی نژادرا در سال گذشته به عنوان “پرکارترین رئیس جمهور دنیا” معرفی کردند.

نگاهی به برخی از فعالیت ها و برنامه های احمدی نژاد در ایام نوروز، می تواند گویای این مطلب باشد.

روز اول عید، دیدار با کودکان بی سرپرست

رئیس جمهور در اولین روز سال 1389 در شیرخوارگاه شهید ترکمانی واقع در منطقه 17 تهران حضور یافت و با حضور در جمع کودکان بی سرپرست و به آغوش کشیدن و نوازش آ‌نان هدایایی به کودکان اهداء کرد.وی همچنین به درخواست کودکان این مرکز ، با تک تک ‌آنان عکس یادگاری انداخت.

روز دوم عید،بازدید سرزده از مرکز طبی کودکان

دکتر احمدی نژاد در دومین روز سال نو در بازدیدی سرزده به مرکز طبی کودکان رفت و ضمن عیادت از کودکان بستری، با مادران حاضر در این مرکز بطور صمیمی و رو در رو به گفتگو پرداخت.

در این بازدید که بیش از سه ساعت به طول انجامید رئیس جمهورضمن شنیدن مشکلات برخی از افراد حاضر در این مرکز، شخصا دستور رسیدگی برای رفع مشکلات آنها صادر کرد.

وی همچنین با خانواده هایی که برای درمان کودکان خود در اورژانس این مرکز حضور داشتند نیز بطور صمیمی دیدار و شخصا نامه های آنها را دریافت کرد.

روز سوم عید، تاکید بر حفظ شان و کرامت مردم در حج

رئیس جمهور در دیدار رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان بر حفظ شان و کرامت مردم ایران در حج تاکید کرد و خواستار برنامه ریزی دقیق و منظم در نهایت آرامش و عزت برای بهره برداری هر چه بیشتر حجاج کشورمان از زیارت بیت الله الحرام و حرم نبوی شد.

روز پنجم عید، افتتاح بزرگترین سد کشور

دکتر احمدی نژاد در جریان سفر به استان چهارمحال و بختیاری در محل احداث سد مخزنی «کارون-4» که در فاصله 180 کیلومتری جنوب غربی شهر کرد و 4 کیلومتری پایین دست محل تلاقی رودخانه های ارمند و بازفت واقع شده بود، حضور یافت و با ابلاغ امام جمعه شهرکرد فرمان آبگیری سد«کارون-4» با رمز یا فاطمه الزهرا صادر شد.

این سد که تاکنون بیش از هزار و 200 میلیارد تومان برایآنسرمایه گذاری شده است، یک هزار و مگاوات برق پاک در کشور تولید می‌کند.

رئیس جمهور همچنین در جمع دست اندرکاران و مسئولان سد کارون 4 به سخنرانی پرداخت و از آنان تشکر کرد.

روز ششم عید، دیدار فرستاده رئیس جمهور ترکیه با رئیس جمهور

رئیس جمهور با فرستاده ویژه رییس جمهور ترکیه دیدار کرد و اظهار داشت: حضور و دخالت بیگانگان ریشه اصلی مشکلات منطقه بوده و امنیت و پیشرفت منطقه فقط با حضور و همکاری کشورهای منطقه محقق می شود.

دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اینکه جهان نیازمند فرهنگ پیامبران است، خاطرنشان کرد: فرهنگ کشورهای منطقه برپایه کرامت انسانی و تعالیم پیامبران الهی و برای تعالی و کمال بشریت شکل گرفته است.

روز هفتم عید، جلسه روسای جمهور عراق و تاجیکستان و ترکمنستان

دکتر احمدی نژاد در دیدار با جلال طالبانی رییس جمهور عراق با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران از وحدت و امنیت داخلی عراق حمایت می‌کند، گسترش روابط تهران و بغداد را به نفع دو کشور و منطقه دانست.

رئیس جمهور در این روز همچنین در دیدار با امامعلی رحمان رییس جمهور تاجیکستان ضمن تبریک عید نوروز و همچنین جهانی شدن نوروز به ملت و دولت تاجیکستان با بیان اینکه نوروز در حال جهانی شدن است، ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک جشن جهانی نوروز در همه دنیا برگزار شود.

علاوه بر این، احمدی نژاد با رئیس جمهور ترکمنستان دیدار کرد. بر اجرای کاملپروژه ها و توافق نامه های گوناگونی که بین دو کشور منعقد شدهتاکیدو خاطر نشان کرد: برخی همکاری های منطقه ای ایران و ترکمنستان مانند خط راه آهن ایران – ترکمنستان – قزاقستان و نیز همکاری در بخش انرژی به نفع دو ملت و امنیت و رفاه کشورهای منطقه می باشد.

حضور در جشن جهانی نوروز

همچنین در این روز جشن جهانی نوروز با حضور روسای جمهوری اسلامی ایران، تاجیکستان، افغانستان، ترکمنستان و عراق در مجموعه فرهنگی سعدآباد تهران برگزار شد و دکتر احمدی نژاد ضمن پیشنهاد برگزاری همه ساله جشن نوروز و به میزبانی یکی از کشورها بیان داشت: باعث خوشحالی است که در پرتو همکاری جمعی، نوروز جهانی شد و بهره‌برداری از نوروز از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد، یونسکو و سازمان اقتصادی اکو مورد تأکید قرار گرفته است.

روز هشتم عید، دیدار با معاون نخست وزیر ترکیه

رئیس جمهور کشورمان در این روز با معاون نخست وزیر ترکیه دیدار کرد و ضمن اظهار خرسندی از قرار گرفتن ترکیه در مسیر پیشرفت، ترقی آن کشور را پیشرفت و عزت جمهوری اسلامی ایران دانست.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه فرهنگ مادی به پایان راه رسیده است، بر ضرورت افزایش سطح فعالیت های فرهنگی تاکید کرد.

وی در پایان نشان و تندیس نوروز را به معاون نخست وزیر ترکیه اهدا کرد.

تاکید بر تلاش و همت مضاعف

دکتر احمدی نژاد همچنین روز هشتم عید در دیدار نوروزی اعضای هیات وزیران و مدیران ارشد نظام، اقدامات انجام شده در سازندگی کشور طی سال های اخیر را افتخار آمیز دانست و اظهار داشت: باید قدر لحظات فرصت خدمتگزاری را بدانید و در اقدامات سازندگی و عمرانی هماهنگ با یکدیگر عمل کنید. امسال باید با تلاش و همت مضاعف در اشتغال، کشاورزی و صنعت تصمیمات بزرگ و انقلابی اتخاذ شود.

رئیس جمهور همچنین رسیدگی به امور و مشکلات جزیی مردم را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: اقدامات و رسیدگی به امور کلان نباید مسوولین را از پیگیری و رسیدگی به مسایل و مشکلات جزیی مردم غافل کند ما نمی توانیم در برابر نیاز یک انسان بی تفاوت باشیم.

روز دوازدهم، بررسی اقدامات صورت گرفته برای تنظیم بازار ایام نوروز

در دومین جلسه هیئت دولت در سال 89 که به ریاست محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری تشکیل شد، گزارش‌های دستگاه‌های مسئول در خصوص اقدامات صورت گرفته برای تنظیم بازار ایام نوروز و سفر‌های نوروزی مردم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

روز سیزدهم، پیام به مدودف

رییس جمهوری اسلامی ایران در پیامی به همتای روسی خود، اقدامات تروریستی اخیر درمتروی مسکو و شهر “گیزلر” جمهوری داغستان را محکوم کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.